fbpx
Nocna Ściema Fot Adam Kaźmierski - bieg na mieście

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

26-27 października: maraton i półmaraton Nocna Ściema – biegniesz, a czas się cofa

Nocna Ściema Fot Adam Kaźmierski - bieg na mieście

Nocna Ściema – maraton i półmaraton. Fot. Adam Kaźmierski www.eXploRa.pl

W nocy z 26 na 27 października 2013 po raz trzeci już odbędzie się interesująca impreza na dystansie półmaratonu maratonu w Koszalinie. Każdy, kto w niej wystartuje będzie miał okazję zrobić spektakularną życiówkę. Może nawet padnie rekord?

Ta noc stwarza niemożliwe do osiągnięcia w innej sytuacji rezultaty biegowe. Nie za sprawą czarów, tylko tego, że ktoś kiedyś postanowił dwa razy do roku zmieniać czas – tym razem letni ustępuje zimowemu, a my zyskujemy całą godzinę bonifikaty. Zwykle korzystamy z tego w ten sposób, że możemy rano dłużej pospać. Ci jednak, którzy wolą ten zysk poczuć, mogą jechać do Koszalina.

Start maratonu i półmaratonu odbędzie się punktualnie o godzinie 2 w nocy. Godzinę później cofamy wskazówki zegarków ponownie na drugą. W przypadku półmaratonu okazuje się, że możemy być na mecie tuż po drugiej, maraton z kolei można ukończony jeszcze przed czwartą, co umożliwia osiągnięcie wyniku lepszego od rekordu świata.  W 2011 roku w maratonie sztuki tej dokonały cztery osoby, rok później – w drugiej edycji – taki wynik osiągnęło sześciu biegaczy. Różnica czasu pomiędzy startem, a czasem minięcia mety była mniejsza od dwóch godzin. W biegu na dystansie półmaratonu (21.097 km) rekordem spoza granic realności popisał się jego zwycięzca, który z prostego przeliczenia różnic pomiędzy startem a metą, przekroczył linię mety już po 8 minutach 30 sekundach! “Ściemnionym” rekordem świata może szczycić się aż 160 zawodników, którzy spektakularne wyniki osiągnęli w 2012 roku. Trasa biegu wiedzie głównymi ulicami Koszalina, w świetle latarni.

Nocna Ściema Fot Adam Kaźmierski

Nocna Ściema 2012. Fot. Adam Kaźmierski

Organizatorzy zapowiadają trochę pamiątkowych gadżetów w pakiecie startowym: koszulkę bawełnianą z długimi rękawami, czarną z logo Nocnej Ściemy, torbę bawełnianą, w której znajdzie się zawartość pakietu (posłuży na zakupy), chustę wielofunkcyjną do biegania, koszulkę – techniczną (oddychającą) dla maratończyków, czarną z długimi rękawami.

Nocna Ściema - maraton i półmaraton nocny w Koszalinie

Kiedy i gdzie?


Start o godzinie 2 w nocy odbędzie się ze stadionu ZOS “Bałtyk” przy ul. Stawisińskiego w Koszalinie.

Dystanse:


42,195 km
21,097 km

Jak się zgłosić?

Poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który zostanie udostępniony na stronie www.NOCNASCIEMA.com/zapisy.
Albo: listownie – Stowarzyszenie „SFX”, Dąbka 7/3, 75-354 Koszalin,
telefonicznie – +48 696 137 257 – Michał Bieliński (SFX),
pocztą elektroniczną – sfx@onet.pl (najpóźniej do 24 października 2013 r.),
w biurze zawodów – 26.października.2013 r. od 16:00 do startu, stadion ZOS „Bałtyk”.

Zobacz film z trasy biegu:

Ile to kosztuje?


Do 13 października 2013 r. 99 zł za maraton i 59 zł za półmaraton.
Po 13 października 2013 r. 129 zł za maraton i 79 zł za półmaraton.

Nocna Ściema Fot Adam Kaźmierski - rozgrzewka

Nocna Ściema 2012. Fot. Adam Kaźmierski – rozgrzewka

Program imprezy

16.00 – 2.00 Otwarcie Biura Zawodów – Stadion ZOS “Bałtyk”, Koszalin, ul. Andersa lub Stawisińskiego – zależnie od strony przybycia 🙂 . Oczywiście otwarte dla chętnych niemal do samego startu. Uprzedzamy jednak przed zbyt późnym pojawieniem się po odbiór numerka startowego – może być tłoczno.
16.00 – 22.00 MAKARON-PARTY dla uczestników Maratonu w pizzerii PICCOLO, ul. Zwycięstwa 83 (400m od biura/startu). Do wyboru pyszne makarony m.in. w sosie śmietanowym ze szpinakiem, wersja z brokułami bądź tradycyjne bolognese… wszystko świeżutko zapiekane dla każdego indywidulanie.
22.30 – 1.00 Oficjalne otwarcie imprezy. Odbędzie się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie przy ul. Modrzejewskiej 12 (ok. 400 metrów od stadionu, przy trasie biegu).
2.00 Start do biegów – maraton łącznie z półmaratonem.
2.00* Rozpoczęcie wydawania ciepłego posiłku po biegu – pomidorówka przygotowana i serwowana w miejscu zawodów przez Restaurację STUDNIA.
7.00* Przewidywane zakończenie NOCNEJ ŚCIEMY na obu dystansach.
ok. 7.30* Wręczenie nagród, dyplomów, losowanie oraz oficjalne zakończenie imprezy (hala sportowa ZOS Koszalin, ul. Głowackiego).
* wg czasu zimowego (po zmianie).

Nocna Ściema Fot Adam Kaźmierski - bieg

Nocna Ściema 2012. Fot. Adam Kaźmierski – bieg

Więcej informacji znajdziesz na: www.nocnasciema.com

 

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali