fbpx

35. Maraton Warszawski – co będzie się działo?

Autor: Tomasz Pojawa • 26.06.2013

Maraton Warszawski


35. Maraton Warszawski zbliża się wielkimi krokami. Już ponad 6500 osób zgłosiło się do biegu, więc 29 września na Moście Poniatowskiego stanie zapewne ponad 10.000 osób. Jednak jubileuszowy maraton będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Przez najbliższe tygodnie będziemy odkrywać przed Wami kolejne karty 35. Maratonu Warszawskiego. Na początek – program imprezy.

Bieg na Piątkę

To świetna okazja dla wszystkich biegaczy, którzy chcą wziąć udział w weekendzie maratońskim, a nie są jeszcze gotowi, aby zmierzyć się z królewskim dystansem. Uczestnicy Biegu na Piątkę wystartują z Mostu Poniatowskiego, dobiegną do ronda de Gaulle’a, obiegną palmę i skierują się na metę zlokalizowaną na błoniach Stadionu Narodowego. Limit miejsc startowych wynosi 5 000, a wystartować może każdy, kto w dniu 29 września będzie miał ukończone 15 lat. Opłata startowa za udział w biegu to 40 zł.

Zapisy już ruszyły >>>

Maraton rolek i wózków

Weekend maratoński rozpocznie się mocnym akcentem już w sobotę. O godzinie 12:00 wystartuje pierwsza z imprez towarzyszących 35. Maratonowi Warszawskiemu – maraton na rolkach. Miłośnicy tego zyskującego coraz większą popularność sportu, pokonają dystans wytyczony na pętlach na i w okolicy Stadionu Narodowego. 4 godziny później na tę samą trasę wyjadą zawodnicy na wózkach (hand-bike). Emocjonującą rywalizację podgrzeje start wielu czołowych sportowców, w tym Rafała Wilka – dwukrotnego mistrza paraolimpijskiego w kategorii handbike, który zaprosił do udziału kilku swoich znakomitych rywali zza granicy. Informacje o zapisach już wkrótce na stronie maratonu.

Seminaria biegowe

Z myślą o tych, którzy o bieganiu chcą wiedzieć jeszcze więcej przygotowany został program seminariów. Podczas wykładów będzie można posłuchać wystąpień trenerów, lekarzy, dietetyków oraz znanych sportowców. Udział w seminariach będzie bezpłatny. Start w sobotę, o godz. 12:00, na terenie Biura Zawodów maratonu.

Atrakcje dla dzieci

Weekend maratoński to nie tylko sportowa rywalizacja dorosłych. Specjalnie z myślą o najmłodszych na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego, przez cały weekend 35. Maratonu Warszawskiego, czekać będą specjalnie przygotowane stanowiska Wieloboju sportowego, a na nich wykwalifikowani instruktorzy, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą zabawę małych sportowców.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń >>>

35. Maraton Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger