fbpx

Informacje prasowe > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy

40 000 zł dla rekordzistów trasy. Bieg 7 Dolin 100 km w Krynicy wśród najlepiej opłacanych biegów górskich świata!

festiwal biegowy

Pula nagród Biegu 7 Dolin na 100 km, najważniejszej konkurencji 9. Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju, rośnie do ponad 170 000 zł. Takich premii jeszcze w Polsce nie było, nawet na świecie takie pieniądze wygrać można bardzo rzadko!

Zwycięzcy 100-kilometrowego biegu w Krynicy zarobią po 40 000 zł, jeśli zdołają pobić rekord trasy. Wśród mężczyzn od 2012 r. należy on do Węgra Csaby Nemetha, który dotarł do mety w czasie 8 godzin 51 minut i 10 sekund. Rekordzistką kobiet jest Ewa Majer. W 2015 r. ukończyła bieg w czasie 9 godzin 41 minut i 52 sekund.

Jeśli rekordowe wyniki nie padną, oboje zwycięzców biegu otrzyma po 25 000 zł.

Wysokie nagrody pieniężne otrzymają też pozostali zawodnicy i zawodniczki na podium Biegu 7 Dolin na 100 km. Premia za drugie miejsce to 8 000 zł, a za trzecia lokatę – 7 000 zł. W klasyfikacji generalnej biegu nagrody otrzyma w sumie po 15 czołowych biegaczy i biegaczek.

Znaczące premie finansowe są przewidziane także w tzw. kategoriach wiekowych. W każdej może otrzymać je po 10 najlepszych biegaczy i biegaczek, zwycięzcy zarobią po 700 zł.

festiwal biegowy

Całkowita pula nagród w Biegu 7 Dolin na 100 km wyniesie ponad 170 000 zł. Nagrody finansowe może otrzymać w sumie rekordowa liczba 110 osób.

Tak wysokich nagród w polskich biegach górskich nie było jeszcze nigdy. Na świecie oferują je tylko nieliczne biegi na dystansach powyżej maratonu. To m.in. Two Oceans Marathon w RPA, gdzie zwycięzca dystansu ultra otrzymuje ok. 60 000 zł oraz biegi w Stanach Zjednoczonych: Run Rabbit Run (45 000 zł), The North Face Endurance Challenge (36 000 zł) i Ultra Race of Champions (18 000 zł).

– Bieg 7 Dolin na swoim najdłuższym dystansie 100 km aspiruje do grona najważniejszych imprez ultramaratońskich na świecie i znajduje to odzwierciedlenie w nagrodach. W 2018 r. zapraszamy na start najlepszych biegaczy z Polski i ze świata – mówi Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, pomysłodawca Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Bieg 7 Dolin 100 km wystartuje 8 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju.

Szczegółowe informacje

Fundacja „Festiwal Biegów”

Bieg 7 Dolin 100 km – najważniejsze informacje:

Bieg 7 Dolin na 100 km to ultramaraton rozgrywany w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, adresowany głównie do doświadczonych biegaczy górskich. Rywalizują oni w Beskidzie Sądeckim na górskiej pętli ze startem i metą w Krynicy-Zdroju. Trasa biegu, prowadząca przez Rytro, Piwniczną-Zdrój i Szczawnik, jest górzysta z licznymi podbiegami i zbiegami. Dużą trudność stanową też wiatrołomy i zmienna często pogoda.

Termin i miejsce: 8 września 2018, godz. 3:00, Deptak w Krynicy-Zdroju

Trasa: 100 km, przewyższenie +/- 4500m. Przebieg trasy: Krynica-Zdrój, Rytro, Piwniczna-Zdrój, Szczawnik, Krynica-Zdrój (mapa i profil w załączeniu)

Rekordy trasy:

  • Mężczyźni: Csaba Nemeth, Węgry – 8:51:10 (2012 r.)
  • Kobiety: Ewa Majer, Polska – 9:41:52 (2015 r.)

Limit czasu na ukończenie biegu: 17 godzin.

Najwyższa frekwencja: 542 osoby na mecie w 2017 r. (740 osób na starcie).

Zgłoszenia do biegu: 191 zgłoszeń (stan na 15 listopada 2017 r.).

Zgłoszenia internetowe: http://bit.ly/2zIjY9B

Dystanse towarzyszące: Bieg 7 Dolin 64 km, Bieg 7 Dolin 34 km.

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju jest jednym z największych, a najwszechstronniejszym wydarzeniem biegowym w Polsce. W programie imprezy znajduje się ponad 30 biegów ulicznych i górskich najróżniejszej długości, od kilkuset metrów do 100 km, dla dzieci i dorosłych, rodzin, biegaczy amatorów i profesjonalistów. Łączna długość tras festiwalowych przekracza 300 km. Ofertę Festiwalu uzupełniają warsztaty i seminaria dla biegaczy, spotkania z gwiazdami polskiego sportu, targi sprzętu sportowego, strefy aktywności i koncerty gwiazd estrady. Rokrocznie impreza gromadzi ok. 8 000 uczestników.

krynica-241-of-647

Dziewiąta edycji Festiwalu odbędzie się w dniach 7-9 września 2018 r. Do biegów festiwalowych zapisały się już 1032 osoby (stan na 15 listopada 2017 r.). Nie ma limitu uczestników, a ostatnie numery startowe będą wydawane nawet godzinę przed startem danej konkurencji.

Organizatorem Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju jest Fundacja Festiwal Biegów z siedzibą w Niskowej k. Nowego Sącza. Współorganizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich z siedzibą w Warszawie.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Sprzęt często decyduje o sukcesie lub porażce zawodnika. Dla aktywnej kobiety bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Powinien zapewniać piersiom komfort i bezpieczeństwo. O tym, jak dobrać odpowiedni rozmawiamy z Marzeną Abramowicz, certyfikowaną brafitterką z […]

Biustonosz sportowy – jak wybrać ten idealny?

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku (16.10) do godz. 20.00 można zgłosić chęć udziału w evencie, a minutę po północy będzie można […]

PKO Poznań Virtual Run coraz bliżej!

Podobnie, jak organizatorzy, także i biegacze nie wyobrażają sobie października bez biegu w Poznaniu. W nadchodzący weekend miał odbyć się 21. PKO Poznań Maraton. I choć epidemia pokrzyżowała wszystkim plany to możemy połączyć się w […]

Od Pomorza do Tatr – Poznań rozbiega Polskę w najbliższy weekend!

Znalezienie programu zrzucenia 5 kilogramów wagi w 7 dni jest w obecnych czasach jedną z łatwiejszych rzeczy pod słońcem. Diety-cud, magiczne formuły, fantastyczne odkrycia rewolucjonizujące dotychczasowe myślenie o utracie wagi, akcje typu “jedz ile chcesz i chudnij” obiecują dokładnie to, o czym marzy każda osoba z nadwagą – szybki efekt. Prawda jest jednak okrutna i my nie zamierzamy nikogo zwodzić: walka z nadwagą nie jest prosta.

Pierwsze kroki: bieganie a odchudzanie – zrzucamy masę

Czy bieganie na bieżni mechanicznej jest łatwiejsze czy trudniejsze niż na zewnątrz? Zapewne odpowiedź każdego biegacza będzie uzależniona od jego preferencji. A co na ten temat mówią badania? Wraz z pogarszającą się pogodą oraz wprowadzeniem […]

Bieżnia mechaniczna – trudniejsza czy łatwiejsza niż bieganie na zewnątrz?

Po wyczerpujących treningach sportowcy nierzadko sięgają po napoje specjalnie dla nich przeznaczone. Co takiego mają w sobie izotoniki i kiedy oraz kto powinien je stosować? Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym są napoje […]

Napoje izotoniczne. Po co? Kiedy? Dla kogo?

Pobicie rekordu świata w lekkoatletyce to coraz rzadszy widok. Jednak ustanowienie 2 najlepszych w historii rezultatów jednego wieczora to historia wręcz unikatowa. I znów byliśmy jej świadkami w tym zupełnie niestandardowym sezonie! Joshua Cheptegei i […]

2 rekordy świata padły w Walencji!

Osoby, które stresują się wysiłkiem biegowym, nie muszą już czuć obaw. Dzięki metodzie japońskiego profesora nie zmęczą się ani nadmiernie nie spocą, a aktywnie spędzą czas. Co ciekawe, w dużym komforcie i z uśmiechem na […]

Slow jogging – po co i dla kogo?