40. PZU Maraton Warszawski – damsko-męski wyścig o Fiata 500X Mirror

Autor: Jakub Karasek • 27.08.2018

fiat

40. PZU Maraton Warszawski już za nieco ponad miesiąc. Nagrodą główną w biegu będzie innowacyjny crossover Fiat 500X Mirror. Samochód trafi w ręce zawodniczki lub zawodnika, który uzyska najbardziej wartościowy rezultat. Oprócz rywalizacji o zwycięstwo wśród kobiet i mężczyzn, szykuje nam się również pasjonujący damsko-męski wyścig o samochód.

Historia Maratonu Warszawskiego i firmy Fiat ma długie korzenie i sięga jeszcze lat 80. XX w. Podczas jubileuszowej, 10. edycji Międzynarodowego Maratonu Pokoju nagrodą dla najszybszego biegacza był Fiat 126p, czyli popularny „maluch”. W kolejnych latach zwycięzcy rywalizacji w stolicy również odjeżdżali do domu nowym samochodem włoskiego koncernu. W tym roku Maraton Warszawski obchodzi wielki jubileusz – 40-lecie imprezy. I znów nagrodą główną będzie samochód marki Fiat.

Rywalizacja o model 500X Mirror ma jednak wyjątkowy charakter. Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że w dużych imprezach mężczyźni ścigają się z mężczyznami, a kobiety z kobietami. A co by było gdyby połączyć te 2 rywalizacje? Na pierwszy rzut oka wydaje się to niewykonalne, gdyż w bezpośrednim starciu panie byłyby skazane na porażkę. Ale przecież można sprawić, że szanse zostaną wyrównane. I właśnie z takim rozwiązaniem będziemy mieli do czynienia podczas 40. PZU Maratonu Warszawskiego.

1993-numer-15-maraton-resize

W kilku edycjach imprezy w latach 90. Fiat był tytularnym sponsorem Maratonu Warszawskiego. Fot. archiwum Fundacji Maraton Warszawski

Tradycyjnie już w Maratonie Warszawskim elita kobiet i mężczyzn startuje w tym samym momencie. Dlatego w rywalizacji o Fiata 500X Mirror zastosowany zostanie 20-minutowy handicap dla kobiet, by wyrównać szanse w walce o nagrodę główną. Co to oznacza? Otóż wyniki najszybszego maratończyka i najszybszej maratonki 40. PZU Maratonu Warszawskiego zostaną porównane na mecie i jeśli różnica między nimi będzie mniejsza niż 20 minut, wtedy samochód trafi do zwyciężczyni biegu. Jeśli czas pierwszego mężczyzny będzie o ponad 20 minut lepszy niż rezultat pierwszej kobiety, wtedy z nowego pojazdu cieszył się będzie zwycięzca męskiej klasyfikacji.

Takie rozwiązanie wprowadza dodatkową atrakcję w rywalizacji sportowej w ramach 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Obserwując czołówkę będziemy bowiem nie tylko zastanawiać się nad tym, który z mężczyzn, czy która z kobiet okażą się najlepsi, ale będziemy również na bieżąco porównywać ich czasy, by dowiedzieć się, do kogo powędruje główna nagroda.

Z punktu widzenia kibiców ta rywalizacja wprowadza jeszcze dodatkowy smaczek. Oznacza, że liderzy zarówno wśród pań jak i panów, nie będą mogli pozwolić sobie na ani chwilę dekoncentracji, jeśli myślą o powrocie nowym samochodem do domu. Aby mieć szanse na pełną wygraną, będą musieli dać z siebie wszystko aż do samej mety. To może przynieść naprawdę ciekawe wydarzenia na trasie – wszak jest o co walczyć.

Na koniec jeszcze kilka słów o nagrodzie głównej. Otóż 30 września maratończycy powalczą o innowacyjnego crossovera Fiata 500X Mirror – samochód, dla ludzi, którzy są zawsze online, ponieważ posiada funkcjonalność Apple CarPlay / Android Auto. Stylistycznie jest to „większy brat” niezwykle popularnego modelu Fiat 500 i już na pierwszy rzut oka widać podobieństwa oraz nawiązania do legendarnej eleganckiej, klasycznej linii. Zastosowane nowoczesne rozwiązania i systemy oraz sportowo-użytkowy charakter sprawią, że samochód sprawdzi się w różnorodnych warunkach.

Jedną z okazji do tego, by przekonać się o uniwersalności Fiara 500X Mirror będzie trasa 40. PZU Maratonu Warszawskiego, gdzie to właśnie ten model będzie pełnił funkcję oficjalnego samochodu imprezy. Co to oznacza? Na trasie będzie towarzyszył zawodnikom i właśnie dzięki niemu będziemy mieli regularne meldunki z bieżących wydarzeń w czołówce. A na mecie nowy Fiat 500X Mirror będzie czekał na wyłonienie zwyciężczyni lub zwycięzcy specjalnej klasyfikacji z okazji 40-lecia Maratonu Warszawskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger