fbpx

Maraton Warszawski > Slider

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski – bieg faworytów [RELACJA LIVE]

W stolicy zakończył się weekend maratoński. Metę 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego pokonało 1000 osób.

W tym roku, z racji na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii, 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski został podzielony na 4 tury, a w każdej z nich pobiegło 250 zawodników.

O godz. 8:00 wystartowała najmocniejsza grupa biegaczy. Wśród nich Anna Łapińska, Dominika Stelmach-Stawczyk, Anna Szyszka, Jakub Nowak, Wojciech Kopeć i Łukasz Oskierko wśród panów.

Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego okazał się Paweł Kosek (2:23:14). Pierwszą kobietą na mecie była Dominika Stelmach-Stawczyk (2:41:57).

20:00

To już koniec 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Zapraszamy do przeczytania artykułu podsumowującego bieg.

Zachęcamy również do tekstu, w którym omawiamy historię biegową zwycięzców 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Dziękujemy za śledzenie relacji.

13:02

Dobiegła końca 3 tura zawodów. Na mecie zameldowało się 199 biegaczy. Łącznie dotychczas w 42. PZU ORLEN Maratonie Warszawskim wzięło udział ponad 600. Na swoich trasach są też uczestnicy biegów wirtualnych na dystansach od 5 km do maratonu. O godz. 13:00 ruszyła kolejna, ostatnia tura zawodów.

11:29

“Wiedziałem, że na ostatniej prostej już nie odpuszczę”. – zwycięzca 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Paweł nie ma trenera. Jak sam napisał o sobie, wiedzę czerpie z książek, artykułów i analiz swoich treningów.

11:11

Na mecie 3 tury maratonu już jest 63 zawodników. Wśród nich dziennikarz Wojciech Staszewski, również autor artykułów na Magazynie Bieganie.

11:07

Kobiece podium zamyka Katarzyna Gorlo z czasem: 3:02:58. Warto wspomnieć, że Kasia raptem 11 miesięcy temu urodziła dziecko.

10:49

Jest i Anna Łapińska! Czas: 2:45:28

10:43

I oto jest zwyciężczyni 42. PZU ORLEN Maratonu – Dominika Stelmach-Stawczyk! Czas: 2:41:57!

Czekamy na Anię Łapińską.

10:30

Dariusz Nożyński zamyka podium z czasem 02:24:43!

10:26

Jeeeeeest! Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego jest Paweł Kosek z czasem 2:23:14! 19 sekund za nim Łukasz Oskierko!

10:15

Wygra Oskierko czy Kosek? Nie wiadomo! Panowie 40 km minęli ramię w ramię z czasem 2:15:57!

9:36

“Prawdziwy” maraton czas zacząć. Faworyci po 30 km wysuwają się na prowadzenie. Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Paweł Kosek minęli punkt pomiarowy z czasem 1:42:09, co daje im prognozowany czas na mecie: 02:23:28.

Stelmach, o ile utrzyma tempo, nie musi się martwić o pozycję. Na 30 km pojawiła się z czasem 01:57:05. Łapińska ponad 2 minuty za nią.

9:34

Jak oni to robią? W tym samym czasie czterech zawodników minęło 25 km: Falkowski, Nowak, Oskierko, Kosek. Sekundę (!) za nimi Nożyński i Kosek.

Na 25 km również pierwsze panie. Wyraźnie rozkręca się Dominika Stelmach.

9:07

Niesamowite, jak pierwsi biegacze utrzymują równe tempo. Od 15 km system pokazuje prognozowany czas: 2:24:10.

Wśród pań na prowadzenie wysuwa się Dominika Stelmach. Pół minuty za nią – Anna Łapińska. Na trzecim miejscu Katarzyna Gorlo.

8:42

Dominika Stelmach i Anna Łapińska również mijają drugie okrążenie. Czas na 10 km: nieco ponad 38 minut.

Biegacze biegną po 5-kilometrowej pętli.

8:37

Garstka zawodników ma już za sobą pierwszą “dychę”. Panowie idą ramię w ramię. Do grona biegnących na 2:24 dołączył Paweł Kosek i Wojciech Kopeć.

8:22

Pierwszą piątkę pokonało już prawie 50 biegaczy. Na punkcie pomiarowym pojawili się jednocześnie Bartek Falkowski, Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Dariusz Nożyński. Biegną w tempie na 2:24.

Ania Łapińska i Dominika Stelmach najwyraźniej atakują czas poniżej 2:45.

8:00

Ruszyli! Pogoda w Warszawie nie rozpieszcza. Chociaż temperatura przyjemna, około 12 stopni, to całonocne opady deszczu sprawiły, że nawierzchnia jest bardziej śliska.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

1 / 5. 1

Przeczytaj też

To pytanie zapewne każdego dnia zadaje sobie wiele osób. Szukając odpowiedzi natkniemy się często na udowodnione naukowo, ale sprzeczne doniesienia. Czy zatem prawda jak zwykle leży po środku? Zaczynając od początku, jak to jest z […]

#ZdrowieNaTalerzu: Jeśli już smażyć, to na jakim tłuszczu?

Rewolucja sprzętowa w bieganiu ulicznym trwa nadal. W weekend padły dwa kolejne rekordy świata na asfalcie – w półmaratonie kobiet oraz na 5 km kobiet. W półmaratonie kobiety doszły już do kosmicznego poziomu 1:04:02.

Szaleńcze rekordy świata w biegach ulicznych

Stara się biegać oraz uprawiać jakiekolwiek sporty, kiedy tylko ma na to czas. Często podczas różnych aktywności ruchowych towarzyszy mu rodzina. Pracując w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego biegał w drodze do pracy, a nawet w godzinach […]

Generał Roman Polko. „Patrzono na mnie, jak na wariata”

Wiele wskazuje na to, że w 2021 roku w Polsce odbędą się tylko dwa uliczne maratony. Jednym z nich jest 43. Maraton Warszawski. O tym, jak będzie wyglądała jego formuła i na co mogą liczyć […]

Marek Tronina o 43. Maratonie Warszawskim: “Nie składamy broni”

Szybka sałatka z indykiem, jajkiem i olejem rzepakowym

Wielkanocna potrawa, który jest smaczna, zdrowa i szybka w przygotowaniu? To możliwe. Poznajcie przepis na sałatkę z indykiem i jajkiem. Jej przygotowanie zajmie maksymalnie 30 minut, a zatem bez problemu wyrobicie się z jej wykonaniem […]

#ZdrowieNaTalerzu: Szybka sałatka z indykiem, jajkiem i olejem rzepakowym

Najwięksi giganci z branży elektronicznej stawiają na bezprzewodowe rozwiązania, m.in. komputery, myszki, klawiatury lub słuchawki. Te ostatnie budzą wiele emocji, ponieważ to gadżet, którego używa niemal każdy z nas. Słuchawki bezprzewodowe bez wątpienia są bardzo […]

3 wskazówki, jak wybrać słuchawki bezprzewodowe

Maraton Warszawski to symbol niezłomności i wieloletniej sportowej tradycji. Maratończycy wybiegają na ulice stolicy nieprzerwanie od ponad 40 lat. Nie inaczej stanie się także nadchodzącej jesieni, a tegoroczna edycja Maratonu Warszawskiego zaplanowana została na 26 […]

Wystartowały zapisy na 43. Maraton Warszawski!

ASICS odsłonił kluczowe karty na ten sezon, prezentując nowe buty do biegania podczas wirtualnej premiery, która odbyła się w siedzibie firmy w japońskim Kobe. Wysokowydajne modele METASPEED Sky i METASPEED Edge są przeznaczone dla szybkich […]

METASPEED Sky i METASPEED Edge – ASICS zaprezentował biegowe nowości podczas wirtualnej premiery