fbpx

Maraton Warszawski > Slider

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski – bieg faworytów [RELACJA LIVE]

W stolicy zakończył się weekend maratoński. Metę 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego pokonało 1000 osób.

W tym roku, z racji na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii, 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski został podzielony na 4 tury, a w każdej z nich pobiegło 250 zawodników.

O godz. 8:00 wystartowała najmocniejsza grupa biegaczy. Wśród nich Anna Łapińska, Dominika Stelmach-Stawczyk, Anna Szyszka, Jakub Nowak, Wojciech Kopeć i Łukasz Oskierko wśród panów.

Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego okazał się Paweł Kosek (2:23:14). Pierwszą kobietą na mecie była Dominika Stelmach-Stawczyk (2:41:57).

20:00

To już koniec 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Zapraszamy do przeczytania artykułu podsumowującego bieg.

Zachęcamy również do tekstu, w którym omawiamy historię biegową zwycięzców 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Dziękujemy za śledzenie relacji.

13:02

Dobiegła końca 3 tura zawodów. Na mecie zameldowało się 199 biegaczy. Łącznie dotychczas w 42. PZU ORLEN Maratonie Warszawskim wzięło udział ponad 600. Na swoich trasach są też uczestnicy biegów wirtualnych na dystansach od 5 km do maratonu. O godz. 13:00 ruszyła kolejna, ostatnia tura zawodów.

11:29

“Wiedziałem, że na ostatniej prostej już nie odpuszczę”. – zwycięzca 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Paweł nie ma trenera. Jak sam napisał o sobie, wiedzę czerpie z książek, artykułów i analiz swoich treningów.

11:11

Na mecie 3 tury maratonu już jest 63 zawodników. Wśród nich dziennikarz Wojciech Staszewski, również autor artykułów na Magazynie Bieganie.

11:07

Kobiece podium zamyka Katarzyna Gorlo z czasem: 3:02:58. Warto wspomnieć, że Kasia raptem 11 miesięcy temu urodziła dziecko.

10:49

Jest i Anna Łapińska! Czas: 2:45:28

10:43

I oto jest zwyciężczyni 42. PZU ORLEN Maratonu – Dominika Stelmach-Stawczyk! Czas: 2:41:57!

Czekamy na Anię Łapińską.

10:30

Dariusz Nożyński zamyka podium z czasem 02:24:43!

10:26

Jeeeeeest! Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego jest Paweł Kosek z czasem 2:23:14! 19 sekund za nim Łukasz Oskierko!

10:15

Wygra Oskierko czy Kosek? Nie wiadomo! Panowie 40 km minęli ramię w ramię z czasem 2:15:57!

9:36

“Prawdziwy” maraton czas zacząć. Faworyci po 30 km wysuwają się na prowadzenie. Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Paweł Kosek minęli punkt pomiarowy z czasem 1:42:09, co daje im prognozowany czas na mecie: 02:23:28.

Stelmach, o ile utrzyma tempo, nie musi się martwić o pozycję. Na 30 km pojawiła się z czasem 01:57:05. Łapińska ponad 2 minuty za nią.

9:34

Jak oni to robią? W tym samym czasie czterech zawodników minęło 25 km: Falkowski, Nowak, Oskierko, Kosek. Sekundę (!) za nimi Nożyński i Kosek.

Na 25 km również pierwsze panie. Wyraźnie rozkręca się Dominika Stelmach.

9:07

Niesamowite, jak pierwsi biegacze utrzymują równe tempo. Od 15 km system pokazuje prognozowany czas: 2:24:10.

Wśród pań na prowadzenie wysuwa się Dominika Stelmach. Pół minuty za nią – Anna Łapińska. Na trzecim miejscu Katarzyna Gorlo.

8:42

Dominika Stelmach i Anna Łapińska również mijają drugie okrążenie. Czas na 10 km: nieco ponad 38 minut.

Biegacze biegną po 5-kilometrowej pętli.

8:37

Garstka zawodników ma już za sobą pierwszą “dychę”. Panowie idą ramię w ramię. Do grona biegnących na 2:24 dołączył Paweł Kosek i Wojciech Kopeć.

8:22

Pierwszą piątkę pokonało już prawie 50 biegaczy. Na punkcie pomiarowym pojawili się jednocześnie Bartek Falkowski, Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Dariusz Nożyński. Biegną w tempie na 2:24.

Ania Łapińska i Dominika Stelmach najwyraźniej atakują czas poniżej 2:45.

8:00

Ruszyli! Pogoda w Warszawie nie rozpieszcza. Chociaż temperatura przyjemna, około 12 stopni, to całonocne opady deszczu sprawiły, że nawierzchnia jest bardziej śliska.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

1 / 5. 1

Przeczytaj też

Podczas rozgrywanych w Gdyni mistrzostw świata w półmaratonie padł rekord Polski mężczyzn oraz rekord świata kobiet. Biegi były pod wieloma względami najszybsze w historii, ale zostały rozegrane bez publiczności oraz biegu masowego. Co pokazała reprezentacja Polski?

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020

Sprzęt często decyduje o sukcesie lub porażce zawodnika. Dla aktywnej kobiety bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Powinien zapewniać piersiom komfort i bezpieczeństwo. O tym, jak dobrać odpowiedni rozmawiamy z Marzeną Abramowicz, certyfikowaną brafitterką z […]

Biustonosz sportowy – jak wybrać ten idealny?

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku (16.10) do godz. 20.00 można zgłosić chęć udziału w evencie, a minutę po północy będzie można […]

PKO Poznań Virtual Run coraz bliżej!

Podobnie, jak organizatorzy, także i biegacze nie wyobrażają sobie października bez biegu w Poznaniu. W nadchodzący weekend miał odbyć się 21. PKO Poznań Maraton. I choć epidemia pokrzyżowała wszystkim plany to możemy połączyć się w […]

Od Pomorza do Tatr – Poznań rozbiega Polskę w najbliższy weekend!

Znalezienie programu zrzucenia 5 kilogramów wagi w 7 dni jest w obecnych czasach jedną z łatwiejszych rzeczy pod słońcem. Diety-cud, magiczne formuły, fantastyczne odkrycia rewolucjonizujące dotychczasowe myślenie o utracie wagi, akcje typu “jedz ile chcesz i chudnij” obiecują dokładnie to, o czym marzy każda osoba z nadwagą – szybki efekt. Prawda jest jednak okrutna i my nie zamierzamy nikogo zwodzić: walka z nadwagą nie jest prosta.

Pierwsze kroki: bieganie a odchudzanie – zrzucamy masę

Czy bieganie na bieżni mechanicznej jest łatwiejsze czy trudniejsze niż na zewnątrz? Zapewne odpowiedź każdego biegacza będzie uzależniona od jego preferencji. A co na ten temat mówią badania? Wraz z pogarszającą się pogodą oraz wprowadzeniem […]

Bieżnia mechaniczna – trudniejsza czy łatwiejsza niż bieganie na zewnątrz?

Po wyczerpujących treningach sportowcy nierzadko sięgają po napoje specjalnie dla nich przeznaczone. Co takiego mają w sobie izotoniki i kiedy oraz kto powinien je stosować? Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym są napoje […]

Napoje izotoniczne. Po co? Kiedy? Dla kogo?

Pobicie rekordu świata w lekkoatletyce to coraz rzadszy widok. Jednak ustanowienie 2 najlepszych w historii rezultatów jednego wieczora to historia wręcz unikatowa. I znów byliśmy jej świadkami w tym zupełnie niestandardowym sezonie! Joshua Cheptegei i […]

2 rekordy świata padły w Walencji!