fbpx

Maraton Warszawski > Slider

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski – bieg faworytów [RELACJA LIVE]

W stolicy zakończył się weekend maratoński. Metę 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego pokonało 1000 osób.

W tym roku, z racji na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii, 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski został podzielony na 4 tury, a w każdej z nich pobiegło 250 zawodników.

O godz. 8:00 wystartowała najmocniejsza grupa biegaczy. Wśród nich Anna Łapińska, Dominika Stelmach-Stawczyk, Anna Szyszka, Jakub Nowak, Wojciech Kopeć i Łukasz Oskierko wśród panów.

Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego okazał się Paweł Kosek (2:23:14). Pierwszą kobietą na mecie była Dominika Stelmach-Stawczyk (2:41:57).

20:00

To już koniec 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Zapraszamy do przeczytania artykułu podsumowującego bieg.

Zachęcamy również do tekstu, w którym omawiamy historię biegową zwycięzców 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Dziękujemy za śledzenie relacji.

13:02

Dobiegła końca 3 tura zawodów. Na mecie zameldowało się 199 biegaczy. Łącznie dotychczas w 42. PZU ORLEN Maratonie Warszawskim wzięło udział ponad 600. Na swoich trasach są też uczestnicy biegów wirtualnych na dystansach od 5 km do maratonu. O godz. 13:00 ruszyła kolejna, ostatnia tura zawodów.

11:29

“Wiedziałem, że na ostatniej prostej już nie odpuszczę”. – zwycięzca 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Paweł nie ma trenera. Jak sam napisał o sobie, wiedzę czerpie z książek, artykułów i analiz swoich treningów.

11:11

Na mecie 3 tury maratonu już jest 63 zawodników. Wśród nich dziennikarz Wojciech Staszewski, również autor artykułów na Magazynie Bieganie.

11:07

Kobiece podium zamyka Katarzyna Gorlo z czasem: 3:02:58. Warto wspomnieć, że Kasia raptem 11 miesięcy temu urodziła dziecko.

10:49

Jest i Anna Łapińska! Czas: 2:45:28

10:43

I oto jest zwyciężczyni 42. PZU ORLEN Maratonu – Dominika Stelmach-Stawczyk! Czas: 2:41:57!

Czekamy na Anię Łapińską.

10:30

Dariusz Nożyński zamyka podium z czasem 02:24:43!

10:26

Jeeeeeest! Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego jest Paweł Kosek z czasem 2:23:14! 19 sekund za nim Łukasz Oskierko!

10:15

Wygra Oskierko czy Kosek? Nie wiadomo! Panowie 40 km minęli ramię w ramię z czasem 2:15:57!

9:36

“Prawdziwy” maraton czas zacząć. Faworyci po 30 km wysuwają się na prowadzenie. Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Paweł Kosek minęli punkt pomiarowy z czasem 1:42:09, co daje im prognozowany czas na mecie: 02:23:28.

Stelmach, o ile utrzyma tempo, nie musi się martwić o pozycję. Na 30 km pojawiła się z czasem 01:57:05. Łapińska ponad 2 minuty za nią.

9:34

Jak oni to robią? W tym samym czasie czterech zawodników minęło 25 km: Falkowski, Nowak, Oskierko, Kosek. Sekundę (!) za nimi Nożyński i Kosek.

Na 25 km również pierwsze panie. Wyraźnie rozkręca się Dominika Stelmach.

9:07

Niesamowite, jak pierwsi biegacze utrzymują równe tempo. Od 15 km system pokazuje prognozowany czas: 2:24:10.

Wśród pań na prowadzenie wysuwa się Dominika Stelmach. Pół minuty za nią – Anna Łapińska. Na trzecim miejscu Katarzyna Gorlo.

8:42

Dominika Stelmach i Anna Łapińska również mijają drugie okrążenie. Czas na 10 km: nieco ponad 38 minut.

Biegacze biegną po 5-kilometrowej pętli.

8:37

Garstka zawodników ma już za sobą pierwszą “dychę”. Panowie idą ramię w ramię. Do grona biegnących na 2:24 dołączył Paweł Kosek i Wojciech Kopeć.

8:22

Pierwszą piątkę pokonało już prawie 50 biegaczy. Na punkcie pomiarowym pojawili się jednocześnie Bartek Falkowski, Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Dariusz Nożyński. Biegną w tempie na 2:24.

Ania Łapińska i Dominika Stelmach najwyraźniej atakują czas poniżej 2:45.

8:00

Ruszyli! Pogoda w Warszawie nie rozpieszcza. Chociaż temperatura przyjemna, około 12 stopni, to całonocne opady deszczu sprawiły, że nawierzchnia jest bardziej śliska.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

1 / 5. 1

Przeczytaj też

Świat nadal stoi w obliczu pandemii, a globalne społeczeństwa odczuwają jej negatywne skutki między innymi w zakresie zdrowia psychicznego. ASICS, jako marka odpowiedzialna społecznie, wraca do swoich korzeni, aktualizując logotyp i uruchamiając globalną akcję charytatywną […]

ASICS uderza sportem w pandemię – rusza akcja charytatywna #SunriseMind!

Początek stycznia to dla wielu osób okazja do podjęcia nowego postanowienia. Dość popularnym wyzwaniem jest rozpoczęcie swojej biegowej przygody. To doskonały pomysł. Warto jednak robić to z głową i właściwym planem. Osoby początkujące często zadają […]

Bieganie dla początkujących: jak często trenować?

Kontuzja, przedłużone roztrenowanie, dłuższy okres lenistwa czy jakikolwiek inny powód mogą wyeliminować nas z biegania na kilka tygodni, a nawet miesięcy. Chcąc wrócić do treningów zaczynamy niemal od zera. Jeśli jednak wcześniej biegaliśmy regularnie, nasze […]

Jak wrócić do biegania po przerwie? Plan treningowy

Rok 2020 nie był tak zły, jak go przedstawiają – przynajmniej w bieganiu. Owszem, nie odbyły się Igrzyska Olimpijskie, odwołano sporo imprez, inne przesunięto… ale sprzyjało to bieganiu szybko. Rewolucja sprzętowa oraz zmiany w kalendarzu dały wysyp nowych rekordów. Pod tym względem miniony rok był wyjątkowy!

Rok 2020 był… dobrym rokiem!

Niezwykły i niekoniecznie najszczęśliwszy dla pasjonatów biegania rok 2020 dobiegł końca. Na horyzoncie już mamy kolejny sezon. Wielu biegaczy zastanawia się nad tym, czy warto w ogóle szykować formę na jakiekolwiek starty w tym roku. […]

Szykować formę na sezon 2021 czy nie? Oto jest pytanie [Felieton]

3 złote medale olimpijskie, rekordy świata w biegach na 800 m, 1000 m, 1 milę i absolutna dominacja w biegach średnich w pierwszej połowie lat 60. XX w. – to krótkie podsumowanie dokonań sportowych Petera […]

Po 60 latach, jego rekord jest wciąż aktualny. Jak trenował Peter Snell?

Bieganie to zajęcie, które wiele osób traktuje jako prawdziwą pasję. I chociaż, jak to w przypadku hobby, wystarczy je lubić, by je uprawiać, akurat ta aktywność niesie ze sobą dodatkowe profity. Ich lista jest naprawdę […]

5 korzyści, które daje bieganie

Według badań, czas snu przeciętnego człowieka w ostatnich latach regularnie się zmniejsza. Tymczasem sen jest nam niezbędny do życia, a jego niedobór powoduje nie tylko gorszą formę sportową, ale i np. zaburzenia pamięci. Z kolei […]

15 wskazówek, jak zadbać o lepszy sen