fbpx

Maraton Warszawski > Slider

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski – bieg faworytów [RELACJA LIVE]

W stolicy zakończył się weekend maratoński. Metę 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego pokonało 1000 osób.

W tym roku, z racji na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii, 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski został podzielony na 4 tury, a w każdej z nich pobiegło 250 zawodników.

O godz. 8:00 wystartowała najmocniejsza grupa biegaczy. Wśród nich Anna Łapińska, Dominika Stelmach-Stawczyk, Anna Szyszka, Jakub Nowak, Wojciech Kopeć i Łukasz Oskierko wśród panów.

Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego okazał się Paweł Kosek (2:23:14). Pierwszą kobietą na mecie była Dominika Stelmach-Stawczyk (2:41:57).

20:00

To już koniec 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Zapraszamy do przeczytania artykułu podsumowującego bieg.

Zachęcamy również do tekstu, w którym omawiamy historię biegową zwycięzców 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Dziękujemy za śledzenie relacji.

13:02

Dobiegła końca 3 tura zawodów. Na mecie zameldowało się 199 biegaczy. Łącznie dotychczas w 42. PZU ORLEN Maratonie Warszawskim wzięło udział ponad 600. Na swoich trasach są też uczestnicy biegów wirtualnych na dystansach od 5 km do maratonu. O godz. 13:00 ruszyła kolejna, ostatnia tura zawodów.

11:29

“Wiedziałem, że na ostatniej prostej już nie odpuszczę”. – zwycięzca 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego.

Paweł nie ma trenera. Jak sam napisał o sobie, wiedzę czerpie z książek, artykułów i analiz swoich treningów.

11:11

Na mecie 3 tury maratonu już jest 63 zawodników. Wśród nich dziennikarz Wojciech Staszewski, również autor artykułów na Magazynie Bieganie.

11:07

Kobiece podium zamyka Katarzyna Gorlo z czasem: 3:02:58. Warto wspomnieć, że Kasia raptem 11 miesięcy temu urodziła dziecko.

10:49

Jest i Anna Łapińska! Czas: 2:45:28

10:43

I oto jest zwyciężczyni 42. PZU ORLEN Maratonu – Dominika Stelmach-Stawczyk! Czas: 2:41:57!

Czekamy na Anię Łapińską.

10:30

Dariusz Nożyński zamyka podium z czasem 02:24:43!

10:26

Jeeeeeest! Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego jest Paweł Kosek z czasem 2:23:14! 19 sekund za nim Łukasz Oskierko!

10:15

Wygra Oskierko czy Kosek? Nie wiadomo! Panowie 40 km minęli ramię w ramię z czasem 2:15:57!

9:36

“Prawdziwy” maraton czas zacząć. Faworyci po 30 km wysuwają się na prowadzenie. Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Paweł Kosek minęli punkt pomiarowy z czasem 1:42:09, co daje im prognozowany czas na mecie: 02:23:28.

Stelmach, o ile utrzyma tempo, nie musi się martwić o pozycję. Na 30 km pojawiła się z czasem 01:57:05. Łapińska ponad 2 minuty za nią.

9:34

Jak oni to robią? W tym samym czasie czterech zawodników minęło 25 km: Falkowski, Nowak, Oskierko, Kosek. Sekundę (!) za nimi Nożyński i Kosek.

Na 25 km również pierwsze panie. Wyraźnie rozkręca się Dominika Stelmach.

9:07

Niesamowite, jak pierwsi biegacze utrzymują równe tempo. Od 15 km system pokazuje prognozowany czas: 2:24:10.

Wśród pań na prowadzenie wysuwa się Dominika Stelmach. Pół minuty za nią – Anna Łapińska. Na trzecim miejscu Katarzyna Gorlo.

8:42

Dominika Stelmach i Anna Łapińska również mijają drugie okrążenie. Czas na 10 km: nieco ponad 38 minut.

Biegacze biegną po 5-kilometrowej pętli.

8:37

Garstka zawodników ma już za sobą pierwszą “dychę”. Panowie idą ramię w ramię. Do grona biegnących na 2:24 dołączył Paweł Kosek i Wojciech Kopeć.

8:22

Pierwszą piątkę pokonało już prawie 50 biegaczy. Na punkcie pomiarowym pojawili się jednocześnie Bartek Falkowski, Jakub Nowak, Łukasz Oskierko i Dariusz Nożyński. Biegną w tempie na 2:24.

Ania Łapińska i Dominika Stelmach najwyraźniej atakują czas poniżej 2:45.

8:00

Ruszyli! Pogoda w Warszawie nie rozpieszcza. Chociaż temperatura przyjemna, około 12 stopni, to całonocne opady deszczu sprawiły, że nawierzchnia jest bardziej śliska.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

1 / 5. 1

Przeczytaj też

Śniadanie mistrzów? Oczywiście bułeczki z dżemem lub miodem. Najlepiej, jeśli są jeszcze ciepłe i chrupiące. A gdyby tak zrobić je samodzielnie w domu? Za chwilę przekonasz się, że to wcale nie jest takie trudne. Co […]

Kuchnia biegacza: domowe bułeczki z konfiturą [PRZEPIS]

Nowe buty do biegania z karbonowymi płytkami zmieniły oblicze biegów ulicznych. Mimo wprowadzenia limitów grubości podeszwy producenci nadal przedstawiają coraz lepsze modele, dopracowując detale nowych technologii. adidas przedstawił właśnie swój najnowszy karbonowy but – adizero […]

Dziś premiera adidas adizero adios Pro 2! Rozmawialiśmy o nich z rekordzistką świata, Peres Jepchirchir!

MLIGA CROSS RUN nie bez powodu zyskała uznanie wśród fanów biegania. Także tych najmłodszych. Tym razem edycja biegów zawita 26 czerwca do Mińska Mazowieckiego, a dokładniej w lasy otulające Mińsk od południa. To, co łączy […]

MLIGA CROSS RUN wystartuje w Mińsku Mazowieckim!

Dziarski 73-latek Gene Dykes nie zwalnia tempa. I to dosłownie. W ostatni weekend pokonał 50 km w czasie 3:56:43, poprawiając rekord świata w swojej kategorii wiekowej o 19 minut. Już sam fakt, że osoba w […]

Ma 73 lata i właśnie przebiegł 50 km w tempie 4:44/km

To, że robienie ćwiczeń siłowych pomaga osiągać lepsze wyniki w bieganiu, trenerzy odkryli już chyba w czasach, kiedy zawodnicy startowali jeszcze w togach podczas starożytnych igrzysk. Obecnie naukowcy tylko to potwierdzają. Co więcej, okazuje się, […]

Szykujesz się do maratonu? Ćwicz!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożycie 5 porcji warzyw i owoców dziennie, przy czym ich łączna objętość powinna wynosić przynajmniej 400 g. Rodzime zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia mówią nawet o łącznie 7 porcjach warzyw […]

Jedna na porcja, czyli ile? Zaglądamy do warzywno-owocowej miski biegacza

Holenderka Sifan Hassan bije rekord świata kobiet na dystansie 10 000 metrów. Czas 29:06,82 to marzenie wielu męskich biegaczy. Jak szybko mogą jeszcze pobiec kobiety i skąd ten wynik?

Rekord świata Holenderki na 10 000 metrów. Biega szybciej niż mężczyźni.

Cybex Zeno

RE-WO-LU-CJA! To pierwsze słowo, jakie przyszło mi na myśl, kiedy zobaczyłem wózek do biegania Cybex Zeno. Zaraz za tym nadeszła refleksja, że to nie ma prawa się udać. Czy po testach zmieniłem zdanie? Bieganie z […]

Cybex Zeno – bieganie z wózkiem zdefiniowane na nowo!