fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

43. Półmaraton Wiązowski. Koniec limitu zawodników coraz bliżej

Osiem biegów dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od umiejętności. Wyjątkowa trasa z wyjątkowymi widokami, na której przekonacie się, że płasko wcale nie musi znaczyć nudno!

Zapisy trwają! Tylko do 19 lutego można się zarejestrować elektronicznie na stronie: http://wiazownapolmaraton.pl/strefa-zawodnika/. Potem już tylko osobiście w dniach 24-26 lutego 2023 r., jeśli limit zawodników nie zostanie wyczerpany.

Do dyspozycji jest osiem tras, zarówno dla dorosłych, jak i dla tych młodszych zawodników.

43. Półmaraton Wiązowski

To 21,0975 km trasa, która posiada atest PZLA. Bieg odbywa się po asfalcie, różnica wzniesień to ok. 30 m. Przebiega ona przez miejscowości: Wiązowna – Żanęcin – Dziechciniec – Malcanów – Lipowo – Glinianka (nawrót) – Lipowo – Malcanów – Dziechciniec – Pęclin – Duchnów – Wiązowna.

Trasa dla uczestników oznaczona jest znakami pionowymi co 1 km i poziomymi co 5 km. Pomiar czasu odbywa się w technologii RFID. Chip jest umieszczony w numerze startowym. Uczestników obowiązuje limit czasu.

43. Półmaraton Wiązowski już niebawem | fot. M. Sosnowska

26. Wiązowska 5-tka

To 5 km trasa, która posiada atest PZLA. Bieg odbywa się po asfalcie, różnica wzniesień to ok. 2,5 m. Trasa dla uczestników oznaczona jest znakami pionowymi co 1 km. Pomiar czasu odbywa się w technologii RFID. Chip znajduje się w numerze startowym.

Bieg Młodych

To pięć tras po asfalcie, które przebiegają przez Wiązownę. Pomiar czasu odbywa się w technologii RFID. Chip jest umieszczony w numerze startowym. Długość trasy BM wynosi:

300 m – dla dziewczyn i chłopców urodzonych w latach 2015 – 2016;

600 m – dla dziewczyn i chłopców urodzonych w latach 2013 – 2014;

1000 m – dla dziewczyn i chłopców urodzonych w latach 2011 – 2012;

1500 m – dla dziewczyn i chłopców urodzonych w latach 2009 – 2010;

2000 m – dla dziewczyn i chłopców urodzonych w latach 2007 – 2008.

30. Bieg Krasnoludków od lat jest częścią Półmaratonu Wiązowskiego

Jubileuszowy 30. Bieg Krasnoludków

Najradośniejsza część naszej imprezy! To 160 m trasa. Bieg dla dzieci (w roku 2017 i później) odbywa się po asfalcie, w koszulkach i czapkach, przygotowanych przez organizatora. Trasa przebiega przez Wiązownę.

Więcej informacji o wszystkich biegach i zapisach na stronie: http://wiazownapolmaraton.pl/strefa-zawodnika/ oraz na FB: www.facebook.com/polmaratonwiazowski/.

Zapraszamy do Wiązowny!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Na tegoroczny półmaraton do Warszawy przyjechała wyjątkowo mocna grupa elitarnych zawodników. To Kenijczycy i Etiopczycy, ale zobaczymy także mocne akcenty polskie.

17. Nationale Półmaraton Warszawski – szykuje się atak na rekord trasy!

Najnowsza digitalowa kampania eobuwie.pl skierowana jest do wszystkich miłośników biegania w terenie. Wraz z rozpoczęciem wiosny, coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu na zewnątrz. Jeśli nadal zastanawiacie się jakie buty najlepiej sprawdzą się […]

Ty masz pasję, my buty do biegania w terenie. Trwa kampania eobuwie.pl

Wiosna to czas, gdy biegacze chętniej zbiegają z asfaltu na wyboiste ścieżki parków, lasów czy gór. Jeśli także i w Was odezwał się zew przygody, warto się na nią odpowiednio przygotować. I to właśnie ta […]

Przegląd obuwia trailowego – adidas, ASICS, New Balance

Dobra wiadomość dla fanów biegania! W najbliższą niedzielę biegacze z Polski i ze świata wybiegną na ulice stolicy, aby po raz siedemnasty zmierzyć się z trasą Półmaratonu Warszawskiego i biegu na 5 km. Wydarzeniem towarzyszącym […]

Marka Saucony na Expo Sport&Fitness przed 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim

Bieganie jest takie proste! Zakładasz buty, odpowiedni strój i lecisz przed siebie. Czyżby? A nie zapomniałeś czasem o… rozgrzewce? Rozgrzewka powinna być bowiem nieodłącznym elementem każdej jednostki treningowej, a szczególnie przed startem w zawodach. Główne […]

Rozgrzewka przed bieganiem – jak NAPRAWDĘ powinna wyglądać?

Na konferencji prasowej Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące nachodzącego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Zostali też zaprezentowani faworyci, którzy mają spore […]

Już w niedzielę startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę!

Istnieje prosty sposób na poprawę biegowej dyspozycji w ostatnich tygodniach czy dniach przed ważnym startem. Jest nim zastosowanie strategii „wyostrzania”, znanej na świecie jako „tapering”. Żadnych długich wybiegań, odpoczywamy psychicznie i fizycznie, a treningi są krótkie i intensywne.

Tapering, czyli ostrzenie pazurów przed wyścigiem

Mazowiecki Track to półmaraton oraz bieg na 10 km. Start i meta znajdują się w warszawskiej Falenicy. Trasa wiedzie wyłącznie przez las – ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Tak jak w poprzednich latach, nie zabraknie podbiegów, […]

Wystartowały zapisy na Mazowiecki Track. Biegacze ponownie ruszą trailową trasą u stóp Warszawy