fbpx

5150 Warsaw Triathlon – trasy, wydarzenia towarzyszące

5150

Fot. materiały organizatora

12 czerwca 2016 roku odbędzie się pierwsza edycja 5150 Warsaw Triathlon – drugiej polskiej imprezy pod szyldem World Triathlon Corporation. Będą to jednocześnie pierwsze od lat oficjalne zawody triathlonowe rozgrywane w Warszawie. Organizatorzy opublikowali już trasy zawodów i podzielili się informacjami na temat wydarzeń towarzyszących imprezie.

O 5150 Warsaw Triathlon pisaliśmy już tutaj. Zawody zostaną rozegrane na dystansie olimpijskim bez draftingu – 1.5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

12507636_1670550783221563_9222117706888877319_n

Rewita WDW Rynia – fot. materiały organizatora

Część pływacka odbędzie się w Zalewie Zegrzyńskim w ośrodku Rewita Wojskowym Domu Wypoczynkowym Rynia (ul. Wczasowa 59). Na ukończenie tego etapu zawodnicy będą mieli 50 minut. Później triathloniści skierują się w stronę Warszawy, gdzie zostanie rozegrana reszta zawodów. W związku z tym strefa zmian T1 będzie usytuowana na parkingu ośrodka w Ryni, zaś strefa T2 – w samym środku Warszawy, przy ul. Senatorskiej, na przeciwko Teatru Wielkiego.

PŁYWANIE

Trasa kolarska wiedzie przez Nieporęt, Rembelszczyznę, następnie w Warszawie zawodnicy przejadą ul. Płochocińską, Modlińską, Mostem Północnym i Wybrzeżem Gdańskim. Końcówka ulicami Wenedów, Zakroczymską, Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową i Senatorską.

trasa-rower

Trasa biegowa
będzie wiodła tuż przy Placu Piłsudskiego, na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, a także ulicą Krakowskie Przedmieście i Karową. Zawodnicy dwukrotnie pokonają pięciokilometrową pętlę.
Limit ukończenia zawodów to 4 godziny.

trasa-biegowa

Trasa zawodów jest niewątpliwym atutem imprezy. Strefa zmian usytuowana w samym sercu stolicy, trasa biegowa wiodąca przez popularne, wręcz oblegane ulice miasta to gwarancja wielkich emocji oraz wielkiej ilości kibiców i obserwatorów.
Strefę T1 i T2 dzieli ponad 30 kilometrów – aby zapewnić zawodnikom dogodne przemieszczanie się po terenie imprezy, od dnia poprzedzającego zawody będą jeździły specjalne, bezpłatne shuttle busy. Będzie można nimi dojechać na start, a także wrócić w okolice mety.

Wydarzenia towarzyszące

Jak zwykle w przypadku imprez organizowanych przez Sport Evolution zawodnicy mogą liczyć na szereg atrakcji towarzyszących. Organizator zaprasza na wspólne treningi kolarskie i pływackie Open Water, a także na wyjazdowy obóz treningowy na Cyprze. Zawodnicy zapisani na imprezę będą mogli także wypożyczyć piankę neoprenową, wykupić plan treningowy przygotowany specjalnie pod czerwcowe zawody oraz wykonać badania lekarskie i kupić ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach.

Zapisy na zawody ruszają 15 lutego.
Więcej informacji na fanpage’u imprezy oraz na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger