fbpx

Columbia omni-shade sun deflector – nowa kolekcja 2018 na upały

columbia-omni-shadesundeflector2

Fot. Materiały Columbii

Wysokie temperatury w najbliższym czasie już nam nie grożą, jednak firmy cały czas opracowują nowe materiały które mają sprawić, że upały nie będą tak dokuczliwe.

columbia-omni-shadesundeflector

Fot. Materiały Columbii

Columbia już kilka lat temu zaprezentowała materiał który miał obniżać temperaturę o około 1 stopień. Działo się to dzięki nasączeniu materiału specjalną substancją chemiczną, która aktywowała się pod wpływem potu. Nie tak dawno Szwajcarskie Odlo zaoferowało odzież wykorzystująca cząstki ceramiczne, które miały obniżać temperaturę ciała również o jeden stopień Celcjusza.

W sezonie 2018 w sprzedaży będzie kolejny ciuch firmy Columbia, który ma sobie wyjątkowo dobrze radzić z upałem. Nowy materiał posiada kropeczki z dwutlenku tytanu. Mają one działać jak miniaturowe lustra, które odbijają promienie słoneczne i w rezultacie zmniejszać ryzyko przegrzania organizmu.

Według zapewnień producenta, w testach laboratoryjnych nowy materiał odbija o 25 % więcej światła niż materiały tradycyjne. Ma również szybko schnąć, a pot pełnić funkcję radiatora i chłodzić organizm, mimo że kropeczki zajmują powierzchnię to według producenta oddychalność nie powinna ulec pogorszeniu. Pierwsze testy przed sprzedażowych produktów pokazują, że nowa odzież pomaga w słoneczne dni ale nie ma się co łudzić, że można będzie poczuć przyjemny chłód w afrykańskim upale.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger