fbpx

EASYMOVE.COM.PL – nowa inicjatywa dla biegaczy

Autor: admin • 05.12.2017

easymove

Zwykle jeździsz na zawody sam/a? To przestań. Pojawiła się prosta, ale jakże przydatna inicjatywa, która pomaga biegaczom i rowerzystom znaleźć transport na zawody lub samemu ogłosić, że ma się miejsce w samochodzie.

Większość imprez biegowych, które mogą poszczycić się najpiękniejszymi trasami, odbywają się w miejscowościach (łagodnie rzecz ujmując) nieco oddalonych od miast i słabo skomunikowanych. Powiedzmy sobie szczerze. To zwykle są urokliwe, malownicze… dziury. Jeśli nie masz prawa jazdy, ani biegowych znajomych, którzy jeżdżą na te same zawody co Ty, jesteś w… kropce. Szczególnie, gdy start jest o świcie (lub wręcz w środku nocy), a Ty nocujesz 8 km dalej, bo w danej miejscowości nie było już wolnych kwater.

Poza tym, nawet jeśli przemieszczasz się samochodem, szkoda, byś jechał sam – jest drogo, a ponadto mało ekologicznie (przypomnij sobie o tym zawsze, gdy tylko będziesz chciał ponarzekać na smog). Coraz powszechniejsze staje się w ostatnich latach umawianie obcych sobie osób na wspólne wyjazdy. Świadczy o tym chociażby popularny portal, w którym zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mogą publikować ogłoszenia, o oferowaniu lub szukaniu transportu. I super, tylko żeby znaleźć kogoś, kto w środku zimy planuje jechać np. pod samą granicę z Ukrainą, do miejscowości, w której nawet nie ma sklepu, trzeba mieć wielkie szczęście.

Jednak nie trzeba już liczyć na fart. W sieci pojawił się portal, skierowany właśnie dla biegaczy, triathlonistów i rowerzystów, którzy chętnie użyczą miejsca w swoim samochodzie jadąc na zawody. Inicjatywa godna polecania, gdyż jest darmowa i do tego stworzona przez biegacza nie tylko dla biegaczy.

Pomysł utworzenia portal EasyMove zrodził się już w pod koniec 2014 roku. Dopiero wyjazd na „3. Białystok Półmaraton” i widok „pustych” samochodów jadących z Warszawy spowodował, że na poważanie zabraliśmy się do roboty. – czytamy na stronie inicjatywy.

Portal ma swoją odsłonę również na Facebooku, gdzie także każdy może wrzucać ogłoszenia o poszukiwaniu towarzysza podróży. Dlaczego warto skorzystać z Easymove? Jest taniej (zrzutka na paliwo), ekologiczniej (mniej samochodów na trasie i świat naprawdę staje się piękniejszy), poznajesz nowych ludzi. Czy są jakieś minusy? Może tylko jeden: teoretycznie nie wiesz, na kogo trafisz, więc na portalu przydałaby się opcja dodawania opinii o danym użytkowniku.

easymove

Póki co na portalu nie ma jeszcze zatrzęsienia ofert, jednak mamy nadzieję, że to tylko kwestia czasu. Inicjatywa ta jest bowiem czymś, czego brakowało w internecie. Szczególnie, że turystyka biegowa kwitnie, w związku z czym warto otwierać się na tego typu rozwiązania.

Oferty wspólnych przejazdów znajdziesz na stronie Easymove.com.pl lub facebookowej odsłonie portalu na grupie easymove.com.pl – wspólne dojazdy na zawody

em-grupa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger