fbpx

7 maja 2016 – Jerzyk druga w Pucharze Świata w Meksyku. Polacy na Majorce

jerzyk

Fot. triathlon.org

W Pucharze Świata ITU na dystansie olimpijskim w upalnym Meksyku drugie miejsce na podium zajęła Agnieszka Jerzyk. W rozegranych na Majorce zawodach z serii IRONMAN 70.3 najwyższe miejsce pośród Polaków przypadło Kacprowi Adamowi z 26. lokatą.

Agnieszka Jerzyk relacjonuje zawody na swoim fanpage’u:

Zrobiłam to!
Stanęłam na podium Pucharu Świata i spełniłam marzenie smile emoticon Spełniłam też obietnicę Tri Lili i wróciłam do pokoju z kwiatami ? Przed startem poprosiłam Boga by się do mnie uśmiechnął ?
Dziś zajęłam drugie miejsce w jednych z najważniejszych dla mnie w tym okresie startów, kiedy to walka o Rio jest tak zacięta. Huatulco jest naprawdę najgorętszym miejscem na ziemi. Ściganie się w takich warunkach jest nie lada wyczynem. Temperatura 34*C, straszna wilgotność powietrza, woda w oceanie o temperaturze 28.5 *C i do tego ta trasa jedna z najcięższych na świecie dlatego niewiele zawodniczek pisze się na takie warunki.
Wydawało by się, że pływanie będzie częścią gdzie organizm nie odczuje gorączki a jednak było inaczej. Pływanie w tak ciepłej wodzie i przy tym powietrzu było porównywalne do kąpieli w gorącym jacuzzi. Tylko że tu nie było relaksu tylko maksymalne pływanie. Nie szło oddychać. Wyszłam w drugiej grupie, cała zagotowana ale zmotywowana. Pierwsza runda roweru i pierwszy podjazd był najcięższy ze wszystkich, wszystkich w moim życiu !!! nie wiem jak mam wam opisać jak było mi gorąco, no tego się nie da ??? Ale jechałam dalej, doganiałyśmy pierwszą grupę ?? więc skupiałam się nad tym by z tego startu wyciągnąć jak najwiecej punktów do rankingu. Pełna doświadczeń z poprzednich startów w Huatulco byłam ostrożna i nie wyrywałem się do przodu. Starałam się jak najoszczędniej przejechać część rowerową. Na szczęście każdy kolejny podjazd wydawał mi się spokojniejszy i nie sprawiał mi tyle trudności. Plan na bieg był taki smile emoticon by się nie zagotować smile emoticon biec równo, nie zacząć za szybko ale trzymać się miejsca w top 10. Wybiegłam z boksu i czułam się bardzo dobrze więc gnałam do przodu ? choć cały czas myślałam o tym czy nie zaczynam za szybko. We wszystkich moich wcześniejszych startach tutaj w Huatulco ledwo dobiegłam do mety i to zawsze poniżej oczekiwań, nie znosiłam dobrze tego klimatu. Jednak chęć zdobycia tego medalu PŚ była tak duża, że mowię sobie: a zaryzykuje. Będzie co ma być. I tak było coraz to ciężej i duszniej ale wytrzymałam wszelkie gorączki, duchoty, zawroty, bóle i mimo wszystko z uśmiechem dotarłam druga na metę (…)

Jerzyk ustąpiła jedynie Jolandzie Annen ze Szwajcarii. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Yuliya Yelistratova. Druga z naszych reprezentantek, Maria Cześnik, niestety nie ukończyła zawodów. Start mężczyzn odbędzie się dzisiaj o 8:30 czasu lokalnego, czyli o 15:30 polskiego czasu.

Tego samego dnia na Majorce odbyły się zawody IRONMAN 70.3, w których brało udział kilkoro Polaków, w tym jeden zawodnik kategorii PRO, Kacper Adam. Zawodnik uplasował się na dwudziestej szóstej pozycji z czasem 4:30:16. Jak sam przyznaje, zaskoczyła go pogoda – było bardzo zimno i wietrznie. Zawody zwyciężył Niemiec Andreas Dreitz z czasem 4:04:14, a wśród kobiet Laura Phillip, także Niemka, z czasem 4:32:38. Pełne wyniki imprezy można obejrzeć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger