fbpx
Trasa 9. Półmaratonu Warszawskiego

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

9. Półmaraton Warszawski – pobiegniemy pod Pałacem Kultury i przez Łazienki Królewskie

Start na Moście Poniatowskiego, bieg ulicą Marszałkowską, w samym centrum miasta, pod Pałacem Kultury i Nauki, Krakowskim Przedmieściem, kilometry nad Wisłą, przez legendarny już tunel, powrót przez Łazienki Królewskie i meta przy Stadionie Narodowym. Znamy już trasę 9. Półmaratonu Warszawskiego.

Trasa 9. Półmaratonu Warszawskiego

Podczas 9. Półmaratonu Warszawskiego, który odbędzie się 30 marca, pobiegniemy przez jedne z najatrakcyjniejszych miejsc miasta. Większość z nich znamy już z warszawskich imprez, wielkich nowości nie będzie, wrócimy w kilka miejsc, które kojarzą się już z maratonem i półmaratonem.

Startujemy z Mostu Poniatowskiego, biegniemy do Ronda de Gaulle’a, ze słynną palmą, nie skręcimy jednak w Nowy Świat, jak to bywało wcześniej, ale przebiegniemy ulicą Marszałkowską z widokiem na Pałac Kultury i Nauki. Dalej będzie część znana – Krakowskie Przedmieście, piąty kilometr na ulicy Miodowej, Bonifraterska, zbieg Konwiktorską i przy Moście Gdańskim. 6 kolejnych kilometrów pokonamy nad Wisłą, z widokami na warszawskie mosty – Śląsko-Dąbrowski, Świętokrzyski, Poniatowskiego, Łazienkowski, Park Fontann, Stare Miasto, Pragę, znowu pobiegniemy tunelem Wisłostrady.

W 2014 roku znowu pobiegniemy przez Łazienki Królewskie i Agrykolę. W tej części czeka nas trochę pod górę, warto zostawić sobie trochę siły i pograć dobrze taktycznie. Alejami Ujazdowskimi przez Plac Trzech Krzyży wracamy do palmy na rondzie i Mostem Poniatowskiego wracamy w okolica Stadionu Narodowego, gdzie tak jak w ubiegłym roku będzie zlokalizowana meta.

Trasa będzie bardzo malownicza, pozostaje tylko mieć nadzieję, że zima będzie łaskawsza i zdąży się wyprowadzić przed półmaratonem.

W 2013 roku w półmaratonie wzięła udział rekordowa liczba biegaczy – aż 10 077 osób przecięło linię mety, impreza uzyskała 8. miejsce na liście największych półmaratonów w Europie. Ilu ludzi pobiegnie 30 marca ulicami Warszawy?

Dystans:
półmaraton (21,097 km)

Ile to kosztuje?
80 zł – do 28 lutego
120 zł – 1-26 marca
160 zł – w biurze zawodów 28-29 marca

Program imprezy:

28 marca (piątek)
12:00 – 20:00 Godziny otwarcia biura zawodów
12:00 – 20:00 Godziny otwarcia Targów Sport&Fitness Wiosna 2014

29 marca (sobota)
10:00 – 20:00 Godziny otwarcia biura zawodów
10:00 – 20:00 Godziny otwarcia Targów Sport&Fitness Wiosna 2014

30 marca (niedziela)
10:00 Start 9. Półmaratonu Warszawskiego
ok. 11:00 Pierwsi zawodnicy na mecie
12:00 Dekoracja generalna
12:30 Dekoracje w klasyfikacjach wiekowych
13:30 Zakończenie 9. Półmaratonu Warszawskiego

Zapisy i więcej informacji o biegu na stronie organizatora: www.polmaratonwarszawski.pl

mm
Magda Ostrowska-Dołęgowska

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali