fbpx

A po świętowaniu… “Wybiegaj kaca z RunEat”!

Autor: Jakub Karasek • 22.12.2015

Wybiegaj_kaca

Pierwsza edycja “Wybiegaj kaca z RunEat” zgromadziła przy Pomniku Mikołaja Kopernika w Warszawie niemal 100 biegaczy. Fot. Facebook.com/RunEatpl

Na przełomie Starego i Nowego Roku biegacze mają do wyboru szereg imprez sylwestrowych i noworocznych. O kilku biegach pisaliśmy niedawno. Co jednak z tymi, którzy nie planują startować w zawodach, ale Nowy Rok chcą przywitać na biegowo? Jeśli mają blisko do Warszawy, mogą np. “Wybiegać kaca z RunEat”.

“Wybiegaj kaca z RunEat vol 2.0”, bo tak dokładnie nazywa się nadchodzące wydarzenie, to wspólny bieg/trucht na trasie o długości ok. 9 km. Podczas biegu uczestnicy mogą porozmawiać o swoich wrażeniach z Sylwestra, noworocznych planach czy też po prostu… poczuć się lepiej po nieprzespanej nocy. Pierwszego dnia 2016 roku odbędzie się druga edycja tego wydarzenia. Pomysłodawcą inicjatywy jest Łukasz Remisiewicz, autor bloga RunEat.

Od zawsze wśród znajomych robiłem za przysłowiowego “kacowca” i organizowałem wspólne spotkania. Pewnego dnia pomyślałem, że prowadząc bloga fajnie byłoby spotkać się na żywo z ludźmi, dla których piszę i wspólnie rozpocząć Nowy Rok. Dla mnie blog to właśnie ludzie, a ten projekt najbardziej przybliża mnie do moich czytelników, dając mi szanse spotkać się z nimi, poznać, pogadać i wspólnie dobrze się bawić.

Pierwsza edycja “Wybiegaj kaca z RunEat” odbyła się 1 stycznia 2015 r. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania pomysłodawcy. Łukasz zakładał, że w wydarzeniu udział weźmie kilkanaście osób, a na miejscu zbiórki czekało na niego… niemal 100 biegaczy! Autor bloga RunEat liczy na to, że w kolejnym roku uda się zebrać jeszcze liczniejszą grupę.

Spodziewałem się, że przyjdzie paru znajomych i kilka osób, których nie znalem jeszcze na żywo. Na Facebook’u wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, ale, jak to wiadomo, każdy klika, a później nie przychodzi. Na wszelki wypadek kupiłem cztery duże szampany i jak się okazało dobrze, że miałem je ze sobą. Mam nadzieję, ze w Nowym Roku będzie nas jeszcze więcej. To naprawdę fajnie wygląda, jak spora grupka ludzi truchta Krakowskim Przedmieściem w pierwszy dzień Nowego Roku, a ludzie patrzą na nas i dopingują.

runeat

Łukasz Remisiewicz, autor bloga RunEat, zaprasza na drugą edycję “Wybiegaj kaca”. Fot. Facebook.com/RunEatpl

Kolejna edycja “Wybiegaj kaca z RunEat” będzie miała trasę podobną, jak w 2015 r. Biegacze spotkają się 1 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Stamtąd wyruszą w kierunku Starego Miasta, skręcą w stronę Wisły, by po chwili skierować się na południe. Następnie dobiegną aż do Agrykoli, gdzie pokonają “pierwszy noworoczny podbieg”. Po zakończeniu wspinaczki ruszą wzdłuż Alei Ujazdowskich w kierunku Placu Trzech Krzyży, a później Nowym Światem dotrą do Pomnika Mikołaja Kopernika, zamykając ok. 9-kilometrową pętlę.

“Wybiegaj kaca z RunEat” to nie tylko wspólne bieganie. Organizator zapowiada, że na każdego uczestnika będzie czekał symboliczny “kieliszek” (plastikowy kubek) szampana. Oprócz tego Łukasz przewidział inne atrakcje, ale o tym jakie dokładnie, będą mogli dowiedzieć się zapaleńcy, którzy pojawią się w Nowy Rok o godz. 17:00 pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Wydarzenie “Wybiegaj kaca z RunEat” na Facebook’u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger