fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

adidas Run For The Oceans: Pobiegnij po czystsze oceany!

Już za kilka dni rozpocznie się akcja Run For The Oceans, dzięki której każdy biegacz na świecie będzie mógł swoim treningiem… poprawić czystość oceanów. Jak? Wystarczy przez kilka dni trenować korzystając z aplikacji adidas Running.

Od co najmniej kilku lat ludzkość staje się coraz bardziej świadoma narastającego problemu zanieczyszczenia naszego środowiska plastikiem. Szczególnie dotknięte są nim oceany, do których co minutę trafia 1 pełna śmieciarka plastiku, co daje 1440 śmieciarek dziennie, czyli ponad 8 milionów ton plastiku rocznie! Same te liczby pokazują z jak ogromnym wyzwaniem musimy się mierzyć. Problem jest globalny, dlatego działania na rzecz zmiany tej sytuacji również muszą być globalne. Taką inicjatywę podjęła marka adidas wspólnie z organizacją Parley, tworząc akcję Run For The Oceans. W dniach od 28 maja aż do 8 czerwca (Światowego Dnia Oceanów) każdy biegacz na świecie będzie mógł do niej dołączyć, dając swój wkład w poprawę czystości oceanów.

Każdy kilometr ma znaczenie

Wiesz, że będąc np. w Warszawie możesz przyczynić się do zebrania np. 10 plastikowych butelek z plaży np. na Filipinach? Jak to możliwe? Wszystko za sprawą wspomnianej akcji Run For The Oceans. Dzięki niej, każda osoba z dowolnego miejsca na świecie może aktywnie włączyć się do działań na rzecz poprawy czystości oceanów. I co najważniejsze, nie kosztuje to nic. Wystarczy po prostu… biegać!

www.richardjohnsonphoto.com

Wszystko dlatego, że za każdy kilometr pokonany w dniach od 28 maja do 8 czerwca, który zostanie zarejestrowany w aplikacji adidas Running, oznacza zebranie odpowiednika 10 plastikowych butelek lub 20 plastikowych kubków lub 20 plastikowych torebek lub 28 plastikowych widelców lub 250 plastikowych słomek. Wydaje Ci się, że to niewiele? To pomyśl, że biegając po 10 km dziennie każdego dnia trwania akcji samodzielnie możesz „uzbierać” 1200 plastikowych butelek. A co będzie, gdy pobiegną nas tysiące a nawet miliony?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy POBRAĆ APLIKACJĘ, dołączyć do wyzwania Run For The Oceans, a następnie trenować tak, jak zawsze. Nie trzeba robić niczego więcej – po prostu w dniach od 28 maja do 8 czerwca biegaj i rejestruj kilometry, by dodać swój wkład w globalną akcję. Możesz ewentualnie wydłużyć nieco treningi w tym czasie, by nabić nieco większy dystans niż zazwyczaj. W takiej inicjatywie każdy kilometr ma znaczenie!

Zmiany zaczynają się od pojedynczych kroków

Co istotne adidas nie tworzy całej akcji wyłącznie „pod publiczkę”. Firma nie tylko mówi o konieczności podejmowania działań, ale także wprowadza je w swojej organizacji. Warto w tym kontekście wspomnień m.in. o ambitnych celach aby do 2025 r. osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w operacjach własnych firmy. Kolejne wyzwania związane np. z redukcją zużycia wody czy ograniczenia emisji dwutlenku węgla planuje podjąć także w swoim łańcuchu dostaw.

www.richardjohnsonphoto.com

adidas może pochwalić się już wieloma sukcesami na polu działań na rzecz planety. Koronnym przykładem jest współpraca z organizacją Parley. Zaowocowała ona np. powstaniem linii produktów adidas Primeblue. Primeblue to specjalna przędza w 50% wykonana z Parley Ocean Plastic, czyli tworzywa z przetworzonych plastikowych odpadów zebranych z plaż i nadbrzeży. Od 2015 r. wyprodukowano już ponad 30 milionów par butów adidas z Parley Ocean Plastic! A to nie koniec – zgodnie z deklaracją firmy do 2024 r. 100% poliestru wykorzystywanego przez adidas ma pochodzić z recyklingu.

Kolekcja wykonana w 50% z przędzy Primeblue z przetworzonych plastikowych odpadów zebranych z plaż i oceanów

Efektem działań marki adidas jest także akcja Run For The Oceans, w którą poprzez sport może włączyć się w zasadzie każdy człowiek. Dotychczas w inicjatywie udział wzięło ponad 3 miliony biegaczy z całego świata. Kolejne miliony mogą dołączyć niebawem, gdyż czystsze oceany i mniej plastiku jest w interesie nas wszystkich.

Dołącz już dziś!

Chociaż kilometry na rzecz czyszczenia plaż i wysp będą zliczane dopiero od 28 maja, to do akcji można zacząć przygotowywać się wcześniej. Ci biegacze, którzy nie korzystają na co dzień z aplikacji adidas Running mogą w każdej chwili pobrać ją na swój telefon. Istnieje także możliwość wcześniejszego zapisania się do wyzwania, gdyż zgłoszeń do udziału w akcji można dokonywać od 18 maja.

Jednak najważniejszy okres dla całego przedsięwzięcia będzie trwał od 28 maja do 8 czerwca. W tym czasie warto każdy trening wykonywać z aplikacją adidas Running. Nas nic to nie kosztuje, a możemy w ten sposób dołączyć do wydarzenia, które wspólnym celem połączy biegaczy na całym świecie. Zachęcamy Was byście dorzucili od siebie kilka cegiełek do tej wyjątkowej akcji. Nasza Redakcja również w tym czasie będzie biegać z aplikacją adidas Running!

Przydatne linki:

Strona akcji Run For The Oceans >>>

Aplikacja adidas Running >>>

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

Plan Przygoda zaczyna się teraz, zwłaszcza z nowym modelem od fińskiej marki Suunto. Właśnie zadebiutował Suunto 5 Peak, czyli lekki i wytrzymały multisportowy zegarek z GPS, z którym jeszcze łatwiej można osiągać wyznaczone cele. Nowy, […]

Premiera nowego modelu zegarka Suunto 5 Peak

adidas podsumowuje miniony rok, który był jednym z najbardziej wyjątkowych sezonów w historii w rywalizacji elity biegów ulicznych, a dla twórców kolekcji adidas ADIZERO okazją do świętowania najbardziej udanego sezonu w historii. W tym okresie […]

adidas Running wspomina rekordowy dla kolekcji adidas ADIZERO rok 2021

Ile tak naprawdę trzeba biegać, aby dobrze przygotować się do półmaratonu? Eksperci Magazynu Bieganie: Marcin Nagórek i Jakub Karasek, poruszyli ten istotny temat w ramach akcji “Trenuję do 16. Półmaratonu Warszawskiego”. Zapraszamy do obejrzenia:

Jak często i ile biegać? [VIDEO]

Przebieżki i podbiegi to jedne z podstawowych środków treningowych w arsenale każdego biegacza. Z powodzeniem mogą wykonywać je nie tylko zaawansowani, ale także osoby zupełnie początkujące. Czym dokładnie są i kiedy w trakcie treningu powinniśmy […]

Przebieżki i podbiegi w planie treningowym – jak realizować?

Sprawdź jak wypadł w naszych testach komplet odzieży Nessi Sportswear! To polska marka, która od początku swojego istnienia wyróżnia się niebanalnym wzornictwem, odważnymi kolorami oraz wysoką jakością. Oto produkty, które znajdziecie w naszej recenzji: Bluza […]

Recenzja video odzieży zimowej Nessi Sportswear

Wielka sensacja w USA – 37-letnia Keira D’Amato, łącząca sport z pracą oraz wychowaniem dwójki dzieci, bije w Houston rekord Ameryki w maratonie, osiągając znakomity czas 2:19:12. Bez obozów sportowych, wyjazdów w góry, pokazując cały swój trening w aplikacji Strava.

37-letnia amatorka bije rekord USA w maratonie wynikiem 2:19:12

Maraton i Półmaraton w Poznaniu to dwie imprezy, które najbardziej w Polsce zasłużyły się idei czystego sportu. Konsekwentnie prowadzone badania antydopingowe skutkują kolejnymi dyskwalifikacjami. Na dopingu wpadła właśnie zwyciężczyni ostatniej edycji półmaratonu – Kenijka Tabitha Gicha.

W Poznaniu znowu łapią na dopingu! Zwyciężczyni półmaratonu zdyskwalifikowana

Przed kontuzją, w trakcie i po kontuzji – tak nieco żartobliwie można określić cykl życia niektórych biegaczy. Czarny to humor, śmiech przez łzy. Ciągłe urazy skutecznie rozbijają nawet najlepiej skonstruowany i solidnie realizowany trening, który […]

Dieta a kontuzje. Co jeść, by biegać zdrowo?