fbpx

Alistair Brownlee chce zostać Mistrzem Świata IRONMAN 70.3

alek

Fot. triathlon.org

Dwukrotny złoty medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata ITU w triathlonie, Alistair Brownlee, szykuje się do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego, tym razem na dłuższym dystansie.

Alistair Brownlee w przyszłym sezonie chce spróbować zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3, które odbędą się w Chattanooga w stanie Tennessee. Do tej pory nie startował jeszcze w zawodach z cyklu IRONMAN. Najdłuższe zawody, w jakich brał udział, to wygrany przez niego Abu Dhabi International Triathlon z 2013 roku, gdzie do przejechania było 100 kilometrów bez draftingu, jednak dystanse pływacki i biegowy pozostawały bez zmian w stosunku do formuły olimpijskiej. Start w zawodach na długim dystansie, jakim jest IRONMAN 70.3, będzie dla niego zupełnie nowym wyzwaniem.

Jak przyznaje najszybszy triathlonista na świecie, w sezonach 2017-2018 chce odsunąć na bok starty na krótkich dystansach – sprincie i olimpijskim – i rywalizować w dłuższych imprezach, także biegowych. Chce sięgnąć po nowe rekordy na 10 kilometrów oraz wystartować w maratonie. Obecnie jego rekord życiowy na dystansie 10 km wynosi 28:32. 

Pytany o to, co planuje w dłuższej perspektywie, twierdzi że w tym momencie nie wybiega aż tak daleko w przyszłość. Zapowiada, że za dwa lata zadeklaruje się: czy rozpocznie przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio czy może do mistrzostw świata IRONMAN na Hawajach. Niezależnie od jego decyzji, rywale mają się czego obawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger