fbpx

Amatorzy pościgają się na bieżni w Warszawie

Autor: Marcin Nagórek • 18.05.2018

mezo

W najbliższym czasie na warszawskim stadionie Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się dwie imprezy, w którym na dystansach zwykle zastrzeżonych dla profesjonalistów pobiegną zawodnicy całkowicie amatorscy. Pierwsza to Memoriał Szelesta, z gościnnym udziałem rapera Meza, a druga – Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegu na Milę.

Memoriał Szelesta to poważny mityng lekkoatletyczny, odbywający się głównie pod kątem sprintów oraz konkurencji technicznych. Można będzie obejrzeć polskie gwiazdy biegania – np. Karola Zalewskiego i Igę Baumgart, medalistów mistrzostw świata w hali w sztafetach 4×400 metrów. Karol był w składzie sztafety, która tej zimy pobiła rekord świata w hali. Oprócz konkurencji wyczynowych organizatorzy przygotowali jednak sporą gratkę: dwa biegi amatorów na dystansie 5000 metrów. Limit miejsc wynosił tylko po 20 w każdej konkurencji, a jednym z tych, którzy pobiegną w Warszawie przy pełnych trybunach będzie znany raper i biegacz, Jacek „Mezo” Mejer. Wyścigi odbywają się w ramach Amatorskich Mistrzostw Warszawy, a mityng zaczyna w sobotę 19 maja o godzinie 17. Wstęp jest wolny dla każdego chętnego.

10 czerwca kolejne stadionowe zawody otwarte dla wszystkich – Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę. To druga edycja tej imprezy, w której uczestnicy ścigają się na dystansie 1609 metrów, czyli czterech okrążeń stadionu. Najszybsi zostaną oficjalnie uhonorowani jako medaliści mistrzostw Polski. Zgłoszenia są nadal otwarte, dostępne po kliknięciu w link. Zawody będą trwały kilka godzin, bo kolejne biegi odbywają się w seriach, na starcie staje jednocześnie 20-30 zawodników. Także w tej imprezie planuje wziąć udział Jacek „Mezo” Mejer, który nie odpuszcza okazji do dobrego ścigania.

To jednak nie wszystko – 23 maja na stadionie „Skry” Warszawa znany maratończyk, Mariusz Giżyński, organizuje po raz kolejny zawody stadionowe Warsaw Track Cup. Tutaj także wystąpić może każdy, ścigając się na dystansach 800, 1500 lub 3000 metrów, ewentualnie w sztafecie 4×400 metrów. Zgłoszenia na stronie organizatora.

Wielka szkoda, że tak liczne imprezy stadionowe dla amatorów odbywają się głównie w Warszawie. Biegacze z innych części kraju na razie mogą albo dojechać do stolicy, albo próbować na własną rękę organizować starty u siebie. Poza pojedynczymi wydarzeniami nadal trudno amatorowi sprawdzić się na stadionie. Jedną z nielicznych możliwości daje Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters – ale tylko biegaczom powyżej 35 roku życia. Od wielu lat cyklicznie organizowane są Mistrzostwa Polski Weteranów, w tym roku odbędą się w Toruniu na przełomie czerwca i lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger