fbpx

Trening > Strefa kobiet > Trening

Amerykanka przebiegła półmaraton w czasie 1:29 pchając wózek z trójką dzieci

Niech pierwsza rzuci kamieniem ta z biegaczek, która nie chciałaby pokonać bariery 90 minut w półmaratonie. 34-letnia Cynthia Arnold zrobiła to pchając wózek z trójką dzieci i tym samym pobiła światowy rekord o prawie 20 minut!

Bieg w tempie 4:13 niejednemu biegaczowi, jak i niejednej biegaczce może sprawić problem na krótszych dystansach. Tymczasem to było średnie tempo biegu Amerykanki Cynthii Arnold, która z czasem 1:29:08 pokonała półmaraton w Montanie, cały czas pchając wózek z trójką dzieci (11 miesięcy, 3 lata i 6 lat). To prawie o 20 minut szybciej od dotychczasowego rekordu Guinnessa w biegu z wózkiem i trójką dzieci. Poprzedni należał także do Amerykanki  – Ashlee Eskelsen (1:47:32).

I nominate this mom for Mother-of-the-year as she pushed her three kids to a world record today at the #MissoulaMarathon half marathon. These kids have bragging rights for a long time! pic.twitter.com/BBAXyKiK8V

Wózek razem z dziećmi ważył ok. 68 kg, zatem pchanie go nawet na niewielkich przewyższeniach wymagał nie tylko wytrzymałości, ale również siły.

Dlaczego Amerykanka wychodząc na trening czy zawody, zabiera ze sobą dzieci?

Chciałabym, żeby moje dzieci wiedziały, że jeśli ciężko pracujesz, to możesz robić rzeczy wielkie – mówiła w wywiadzie dla fleetfeet.com.

Ma również kilka rad dla innych mam:

To, że masz dziecko, nie oznacza, że powinnaś przestać robić to, co kochasz. Rodzice często myślą, że skoro mają dzieci, nie mogą być już aktywni. Dzieci nie powinny zmieniać twojego życia w ten sposób. Dobrze jest, jeśli maluchy widzą rodzica aktywnego, który zachęca ich do zdrowego stylu życia. Twoje treningi wykonywane z dzieckiem będą może gorzej rozplanowane, ale nie niemożliwe do wykonania.

Jak można było przewidzieć, Cynthia jest w stanie osiągać świetne wyniki również w biegu bez wózka. W 2016 r. (czyli krótko po urodzeniu drugiego dziecka).maraton pokonała w czasie 2:49:18.

mm
Iwona Ludwinek-Zarzeka

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca