fbpx

Amerykanka przebiegła półmaraton w czasie 1:29 pchając wózek z trójką dzieci

Autor: Iwona Ludwinek • 30.07.2018

Niech pierwsza rzuci kamieniem ta z biegaczek, która nie chciałaby pokonać bariery 90 minut w półmaratonie. 34-letnia Cynthia Arnold zrobiła to pchając wózek z trójką dzieci i tym samym pobiła światowy rekord o prawie 20 minut!

Bieg w tempie 4:13 niejednemu biegaczowi, jak i niejednej biegaczce może sprawić problem na krótszych dystansach. Tymczasem to było średnie tempo biegu Amerykanki Cynthii Arnold, która z czasem 1:29:08 pokonała półmaraton w Montanie, cały czas pchając wózek z trójką dzieci (11 miesięcy, 3 lata i 6 lat). To prawie o 20 minut szybciej od dotychczasowego rekordu Guinnessa w biegu z wózkiem i trójką dzieci. Poprzedni należał także do Amerykanki  – Ashlee Eskelsen (1:47:32).

I nominate this mom for Mother-of-the-year as she pushed her three kids to a world record today at the #MissoulaMarathon half marathon. These kids have bragging rights for a long time! pic.twitter.com/BBAXyKiK8V

Wózek razem z dziećmi ważył ok. 68 kg, zatem pchanie go nawet na niewielkich przewyższeniach wymagał nie tylko wytrzymałości, ale również siły.

Dlaczego Amerykanka wychodząc na trening czy zawody, zabiera ze sobą dzieci?

Chciałabym, żeby moje dzieci wiedziały, że jeśli ciężko pracujesz, to możesz robić rzeczy wielkie – mówiła w wywiadzie dla fleetfeet.com.

Ma również kilka rad dla innych mam:

To, że masz dziecko, nie oznacza, że powinnaś przestać robić to, co kochasz. Rodzice często myślą, że skoro mają dzieci, nie mogą być już aktywni. Dzieci nie powinny zmieniać twojego życia w ten sposób. Dobrze jest, jeśli maluchy widzą rodzica aktywnego, który zachęca ich do zdrowego stylu życia. Twoje treningi wykonywane z dzieckiem będą może gorzej rozplanowane, ale nie niemożliwe do wykonania.

Jak można było przewidzieć, Cynthia jest w stanie osiągać świetne wyniki również w biegu bez wózka. W 2016 r. (czyli krótko po urodzeniu drugiego dziecka).maraton pokonała w czasie 2:49:18.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger