fbpx

Argon 18 wszystkomający zaprezentowany podczas Eurobike 2016

triathlon-1243899_1280 (1)

Podczas tegorocznej edycji targów Eurobike zaprezentowano prototyp nowego modelu marki Argon 18, roboczo nazywany The Smart Bike. Ze względu na swoje nadzwyczajne funkcjonalności wzbudził zainteresowanie wielu oglądających.

Nowy rower czasowy wyposażony jest w niewielki komputer, który zbiera i analizuje dane z dwudziestu dwóch sensorów. Oprócz pomiaru prędkości ma wbudowany pomiar mocy, czujnik kadencji, sensor siły wiatru i barometr. Niektóre wartości, takie jak opór powietrza, będą widoczne na ekranie kompatybilnego Garmina. Dokładniejsza analiza będzie możliwa po zakończeniu treningu. Na większym ekranie będzie można zobaczyć między innymi, jak zmiany pozycji użytkownika wpływały na jego aerodynamikę.

Komputer będzie wbudowany w rower, jednak będzie można także nabyć samo urządzenie pomiarowe. Jeśli producentowi uda się wprowadzić na rynek prezentowany produkt, będzie to oznaczało dostępność zaawansowanych opcji bikefittingowych w powszechnym użytkowaniu. Cena produktu ma oscylować wokół ceny mierników mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger