fbpx

Athletics World Cup: Polacy w gronie 8 najlepszych reprezentacji lekkoatletycznych na świecie!

Autor: Jakub Karasek • 04.07.2018

Polska ekipa wymienia pałeczkę

W dniach 14-15 lipca w Londynie odbędzie się pierwsza edycja “Pucharu Świata” w lekkoatletyce – Athletics World Cup. W rywalizacji udział weźmie jedynie 8 czołowych reprezentacji lekkoatletycznych świata. W tym zacnym gronie znalazła się m.in. Polska.

PZLA ogłosił skład reprezentacji Polski na 1. edycję Athletics World Cup. Do Londynu Polacy wysyłają bardzo silną ekipę. W konkurencjach biegowych wśród kobiet zobaczymy m.in. Ewę Swobodę, Karolinę Kołeczek, Annę Kiełbasińską, Justynę Święty-Ersetic, Joannę Linkiewicz, Annę Sabat czy Sofię Ennaoui. Wśród panów zaprezentują się Remigiusz Olszewski, Damian Czykier, Karol Zalewski, Jakub Krzewina, Patryk Dobek i nasi eksportowi średniodystansowcy Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski. Oprócz biegowych konkurencji indywidualnych rozegrane zostaną również sztafety 4×100 m i 4×400 m oraz konkurencje techniczne. Kapitanem polskiej reprezentacji jest Anna Kiełbasińska.

Dla wszystkich naszych reprezentantów udział w tym cyklu może być doskonałym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które w dniach 7-12 sierpnia odbędą się w Berlinie. Oprócz Polaków w Londynie zaprezentują się inne światowe potęgi lekkoatletyczne: USA, Chiny, Niemcy, Francja, Jamajka, RPA i oczywiście gospodarze: Wielka Brytania i Irlandia Północna. Są to najwyżej sklasyfikowane kraje w rankingu 2017 IAAF World Athletics Championships.

Athletics World Cup to nowa formuła rywalizacji drużynowej, która ma być jedną z prób wzbudzenia większego zainteresowania Królową Sportu wśród kibiców i telewidzów. Stąd w programie brak (niestety) biegów dłuższych niż 1500 m. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach odbywa się o punkty dla drużyny, a jest o co walczyć, bo pula nagród wynosi 2 miliony dolarów. Również najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zostaną wyróżnieni medalami indywidualnymi.

Zawody będą transmitowane w TVP Sport.

Pełny skład reprezentacji Polski na Athletics World Cup

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger