fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Bieg 1000 drzew: bezpłatna rejestracja i wyjątkowy cel!

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia wyjątkowego Biegu 1000 Drzew. Znamy już coraz więcej szczegółów tej wyjątkowej akcji. Akcji, w której biegacze z całej Polski mogą wspólnie… posadzić las. A wszystko za sprawą Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie oraz przy wsparciu Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Za darmo, wirtualnie i w szczytnym celu – to chyba najkrótsza argumentacja, jaka powinna przekonać nieprzekonanych do udziału w Biegu 1000 Drzew. Zwłaszcza, że tak wspaniała okazja do tego, by zrobić tak wiele, za tak niewiele, nie zdarza się często. A jeszcze można przy tym uprawiać swoją ulubioną aktywność fizyczną lub zrealizować trening!

Liczy się każdy

Więcej o założeniach Biegu 1000 Drzew pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Warto jednak przypomnieć, że jest to inicjatywa Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie realizowana przy wsparciu Funduszy Norweskich i EOG, która ma na celu odbudowę jednego z polskich lasów, którego drzewostan został zniszczony przez wichurę. Zasada jest bardzo prosta: 1 uczestnik = 1 posadzone drzewo. A żeby było nam wszystkim łatwiej podjąć jedyną właściwą decyzję, czyli osobistego zaangażowania się w akcję, z perspektywy uczestnika bieg jest bezpłatny.

Należy również pamiętać o tym, że tak naprawdę, wcale nie musimy biegać, by przyczynić się do posadzenia drzewa w ramach tej akcji. Każda forma aktywności fizycznej jest w tym projekcie dozwolona. Jeżeli zatem będziecie zachęcać znajomych i rodzinę do tego, by wzięli udział w Biegu 1000 Drzew, odpowiedź: „Ale przecież ja nie biegam” nie ma tutaj zastosowania. Tak naprawdę nie istnieje chyba żaden argument, by odmówić udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Dlatego nie bójcie się zapraszać innych do rejestracji na stronie bieg1000drzew.pl. Mogą to być przyjaciele, znajomi z pracy, członkowie rodziny, itd. Liczy się naprawdę każdy!

Bieg 1000 Drzew rozpocznie się 13 listopada!

Dobro zwycięża

Nazwa projektu, czyli Bieg 1000 Drzew powstała, gdyż organizatorzy liczyli na zaangażowanie 1000 biegaczy do udziału w akcji, która będzie miała miejsce po raz pierwszy. Dla tak nietypowego projektu, rozgrywanego wirtualnie, bez klasyfikacji i całej otoczki związanej ze standardowymi zawodami biegowymi, taki cel wydawał się bardzo ambitny. Jednak już teraz możemy powiedzieć to jasno: dobro zwycięża! Na koniec października do udziału w Biegu 1000 Drzew zgłosiło się ponad 1,5 tys. osób, a przecież rejestracja wciąż jest otwarta! Jeszcze przez kilka dni możecie nie tylko sami zarejestrować się do biegu, ale zachęcić do tego innych.

Nasza Redakcja oczywiście jest już na liście i z niecierpliwością czekamy na 13 listopada, by wyruszyć na biegowe trasy, robić zdjęcia i zapisywać aktywności, a następnie udostępniać na Instagramie z hasztagiem #bieg1000drzew i tym samym posadzić kilka drzew. I Was też do tego z całych sił zachęcamy!

Fundusze Norweskie i EOG na rzecz ochrony środowiska i wsparcia klimatu Fundusze Norweskie i EOG to bezzwrotna pomoc finansowa dla nowych członków Unii Europejskiej. Fundusze przyczyniają się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w Europie oraz wzmacniania współpracy dwustronnej. Polska jest największym beneficjentem Funduszy Norweskich: od 2004 roku otrzymała ponad 1 miliard euro na wsparcie projektów w wielu obszarach. W III edycji Funduszy Norweskich i EOG 2014 – 2021 największa ich część została przeznaczona na „zielone projekty”, których celem jest złagodzenie zmian klimatycznych i zmniejszenie wrażliwości na zmianę klimatu. Projekty obejmują m.in.: poprawę jakości powietrza i efektywne wykorzystanie energii w szkołach i przedsiębiorstwach, zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych czy realizację zielonych inwestycji w miastach. Dotacja na te cele jest możliwa dzięki programowi „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” i wyniesie ok. 140 mln euro. Więcej informacji i zapisy na Bieg 1000 Drzew znajdziecie na stronie www.bieg1000drzew.pl.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

Jakie korzyści może odnieść sponsor imprezy biegowej? Czy celem zaangażowania we współpracę z organizatorem musi być zwiększenie sprzedaży? I jak takie partnerstwo przekłada się na aktywność biegową pracowników firmy? O współpracy firmy Plum, sponsora tytularnego […]

Adrianna Szumska, Plum: „Niektórzy się śmieją, że szefowa kazała im biegać”

Biegać może każdy, nawet od najmłodszych lat, jednak ważne by w tym wieku plan treningowy był ułożony tak, aby trening sprawiał radość dziecku. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed pierwszymi treningami biegowymi maluchów.

Bieganie dzieci – jak sprawić by treningi były dobrą zabawą?

Właśnie wystartowały zapisy na drugi z trzech biegów słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. Oprócz standardowej wersji – […]

Ruszyły zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego!

Czy chorując na cukrzycę, nadciśnienie albo astmę możemy biegać? Albo czy powinniśmy w jakiś sposób ograniczać swoje treningi? Na liście potencjalnych przeciwwskazań do uprawiania tego wymagającego sportu jest wiele mitów. Postanowiliśmy się z nimi rozprawić. Sprawdzamy też co naprawdę powinno biegacza powstrzymać przed wysiłkiem kierując go do lekarza.

Czy bieganie jest dla każdego? Schorzenia, które mogą w tym przeszkodzić (ale nie muszą!)

bieg z narastającą prędkością

Chcąc osiągnąć poziom sportowy Kenijczyków, najłatwiej sięgnąć po ich własną broń – trening, przed którym nawet najlepszym uginają się kolana i który nigdy nie będzie nudny.

Bieg z narastającą prędkością. Jak go wykonać poprawnie?

Robert Karaś jest nowym rekordzistą świata na dystansie 10 x Ironman! Zawody Brasil Ultra Tri składające się z 38 km pływania, 1800 km roweru i 422 km biegu, pokonał z czasem ok. 164 godzin. Poprzedni […]

Jest rekord świata! Robert Karaś na mecie 10-krotnego Ironman!

Jest sobota, jest Parkrun – to zdanie zna w całej Polsce wiele tysięcy uczestników cotygodniowego wydarzenia promującego aktywność. Wydarzenia, które jest zdecydowanie czymś więcej niż biegiem na 5 km. Na czym polega fenomen Parkruna? Jak […]

Jest sobota, jest Parkrun. O fenomenie biegu na 5 km w miejskim parku opowiada Jakub Fedorowicz [podcast]

W przeddzień jednego z najpiękniejszych dni w roku, w dodatku w pięknym miesiącu maju, spotkały się przy mikrofonie dwie biegające matki: Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek. Kobiety, które na co dzień są zabiegane dosłownie i […]

Matki to kobiety zabiegane z natury. Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek [podcast]