fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Informacje prasowe > Wydarzenia

Bieg przez Most: zapisy trwają!

meta-12-of-26m

To już 7. odsłona największej sportowej imprezy w Dzielnicy Białołęka pod nazwą Bieg przez Most, w ramach której rywalizować będzie 1000 biegaczy. 22 września zawodnicy zmierzą się z szybką, 10-kilometrową trasą. “W tym roku będzie ona miała nieco inny przebieg i nawet biegowi wyjadacze muszą przyjąć nową taktykę, jeśli chcą pomyśleć o zwycięstwie – mówi gospodarz dzielnicy, Burmistrz Grzegorz Kuca. – Na nowej trasie także zadbaliśmy o atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Będzie zatem można robić „życiówki” – dodaje.

Start i meta, które w poprzednich edycjach były zlokalizowane w Parku Picassa, tym razem będą przy Galerii Północnej od strony ul. Szafrańców u zbiegu z ul. Trakt Nadwiślański. Tam też będzie zlokalizowane Miasteczko biegu. Zawodnicy pobiegną ulicami Trakt Nadwiślański, Obrazkową, Świderską, Mehoffera, Nowodworską i Odkrytą. Podbieg na most od strony Białołęki to pierwszy sprawdzian formy. Kto zachowa siły, będzie mógł na moście powalczyć o tytuł „najszybszego biegacza na odcinku specjalnym”. Warto, bo na najszybszą trójkę K/M czekają dodatkowe nagrody! Klasyfikacja będzie odbywać się na podstawie czasu netto. W okolicy ul. Farysa uczestnicy zawrócą i ponownie zmierzą się z podbiegiem, tym razem od strony Bielan. Później już tylko długa prosta do mety.

bieg-17-of-32m

Limit czasu przewidziany na ukończenie biegu to 1,5 godziny. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik, bez względu na wynik sportowy, otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Kategorie, nagrody i zapisy

W tym roku oprócz trasy pojawią się również nowe kategorie. Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach OPEN, najszybszy/ najszybsza na moście i -nowość – samorządowej. Nowością tej edycji będzie też kategoria: mieszkańcy Białołęki. Przewidziane są także znane z poprzednich edycji kategorie wiekowe, dzielone co 10 lat aż do 59 roku życia i tu kolejna nowinka – organizator wprowadził dodatkową kategorię dedykowaną biegaczom, którzy ukończyli 60 lat. Wszystkie kategorie będą dzielone na kobiety i mężczyzn.

Dla najszybszej trójki kobiet i mężczyzn OPEN oraz w kategorii MOST przewidziane są nagrody finansowe (kategorie się nie dublują), a dla zwycięzców pozostałych kategorii I-III K/M – pamiątkowe statuetki i upominki.

m_mg_3412-krystian-chrzanowski-photography

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie biegprzezmost.pl. Zapisy on-line będą prowadzone do 15 września, a po tym terminie rejestracja będzie możliwa jedynie w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 21 września od godziny 12.00 do godziny 18.00, a w dniu biegu, biuro będzie czynne w godz. 8.00 -10.00.

W biegu mogą wziąć udział uczestnicy powyżej 16 roku życia. Osoby, które do dnia imprezy nie ukończą 18 roku życia, będą musiały mieć podpisane oświadczenia przez opiekuna. Wzór oświadczenia dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

Pakiety startowe

Dla biegaczy Dzielnica Białołeka przygotowała 1000 pakietów startowych, zawierających numer startowy i czip do elektronicznego pomiaru czasu oraz pamiątkową koszulkę techniczną i worek z logo biegu. Wysokość opłaty startowej do 15.09.2019 wynosi 55 pln. Zapisy w biurze zawodów to koszt 65 zł. W ramach opłaty startowej zawodnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, wodę oraz zupę regeneracyjną. Płatności można dokonać przelewem elektronicznym lub tradycyjnym. Na liście startowej będą widoczne tylko osoby, które dokonały płatności.

Organizatorami są Urząd Dzielnicy Białołęka wraz z głównym partnerem wydarzenia, największym centrum handlowym na Białołęce – Galerią Północną. Zachęcamy do śledzenia najnowszych wpisów o biegu na stronie biegprzezmost.pl oraz facebook’owym profilu Bieg przez Most.

Do zobaczenia na starcie!

start-7-of-11m

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Najnowsze badania pokazują, że witamina D ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ryzyko zarażenia oraz przebieg choroby COVID-19, spowodowanej koronawirusem.

Witamina D a koronawirus powodujący COVID-19

Tego nie udało się jeszcze zrealizować żadnemu Polakowi, a tym bardziej w tak niecodziennych warunkach. Robert Wilkowiecki, najszybszy polski zawodnik elity, zaatakuje w warunkach domowych wynik trzykrotnego Mistrza Świata Jana Frodeno. Robert chce osiągnąć jeszcze […]

Robert Wilkowiecki szykuje się na złamanie 8 godzin na dystansie Ironman

43-letnia Sinead Diver z Australii nie szuka wymówek, dlaczego miałaby nie biegać szybko. Pracująca matka dwójki dzieci w zeszłym roku w Londynie przebiegła maraton w 2 godziny 24 minuty i 11 sekund, a przez pierwszą […]

Sinead Diver – biegowa supermama

W najbliższą sobotę 23 maja ulicami stolicy miał pobiec 15. Półmaraton Warszawski. Choć obecna sytuacja nie pozwala na to, abyśmy wzięli udział w tym wydarzeniu razem, zapraszamy biegaczy z całej Polski do spędzenia weekendu z […]

Przed nami wyjątkowy Weekend z Półmaratonem Warszawskim

Oficjalnie ponad pół roku trwały 2. nowożytne igrzyska olimpijskie. Zawody rozegrano 120 lat temu w Paryżu. Niewielu ówczesnych wiedziało wówczas jednak, że mają do czynienia z igrzyskami. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami (nie tylko […]

Sprinter zostaje medalistą olimpijskim w biegu na 5000 m, choć nie pokonał całego dystansu. Tak wyglądały igrzyska 120 lat temu!

Dwa lata temu był najlepszy w Poznaniu, a przed rokiem wygrał zawody na Florydzie. Dariusz Nożyński po raz kolejny wystartował w Wings For Life World Run, choć tym razem zawody miały inny charakter. Biegacz opowiedział […]

Dariusz Nożyński: „Wolę być w środku stawki, ale z rekordem życiowym”

Biegasz od dłuższego czasu bez konkretnego celu? Zastanawiasz się, czy treningi mają obecnie jakikolwiek sens? A może chcesz odpocząć, ale boisz się, że przez przedłużającą się przerwę stracisz to, co wypracowałeś wcześniej? Sprawdź, co zrobić, […]

Co zrobić, by z powodu przerwy czy braku treningowego celu, nie zaprzepaścić formy?

A modern globe audit is a general purpose pair of quality control tools. It is a collection of quality evaluation tools and metrics that are used with respect to both evaluating and monitoring quality of […]

Advantages of Modern Environment Audit