fbpx

Biegasz? Daj sobie szansę na bezpieczny powrót z treningu

Autor: admin • 05.11.2018

44873759_179985139574798_7365002497477312512_n

Według raportu policji w 2017 roku w wypadkach drogowych zginęło 873 pieszych, w tym  z winy pieszych – 425. Nie wiemy, ilu z nich to biegacze. Biorąc jednak pod uwagę, z jaką niedbałością wielu z nich dobiera jesienno-zimowy strój, nie mamy wątpliwości, że część z nich z treningu już nigdy nie wróci.

Brzmi brutalnie? Owszem. Tak samo, jak brutalna potrafi być rzeczywistość, w której kierowca Cię nie widzi. I możemy się kłócić, że mieliśmy pierwszeństwo, bo samochód powinien zatrzymać się na zielonej strzałce czy też zwolnić przed przejściem dla pieszych. Powinien. Jednak to nie on traci najwięcej, tylko niewidzialny pieszy.

Jak zatem biec by dobiec?

odblaski bieganie

Zestaw odzieży do biegania marki Decathlon by Kalenji

Odblaski

Obecnie jesienno-zimowa odzież biegowa ma właściwie odblaski w standardzie, jednak zanim zakupimy kurtkę czy legginsy, warto na to zwrócić uwagę. Im więcej, tym lepiej. Czasem bowiem maleńki, świecący się znaczek w okolicach karku może nie wystarczyć. W nasze ręce trafiła kolekcja marki Decathlon by Kalenji, która jest wręcz naszpikowana odblaskami.

img_0806

Jesienno-zimowy niezbędnik biegacza od Decathlon by Kalenji

Zestaw ten może wydać się przesadą, jednak jedno jest pewne – tak ubranej postaci nie da się nie zauważyć. I dobrze!

lampki decathlon

Lampki do biegania Decathlon by Kalenji

Lampki

Współczesne lampki do biegania są niezwykle lekkie, poręczne, można je umieścić w dowolnym miejscu – na ramieniu, na plecach, na czapce. Niektóre ubrania posiadają specjalne szlufki, w których można umieścić lampkę.

Tego typu sprzęt jest bardzo uniwersalny, bo możesz go założyć nie tylko na bieganie, ale również spacer, jazdę rowerem czy na rolkach.

Prezentowana na poniższym zdjęciu lampka ma również ten plus, że nie potrzeba do niej baterii ani akumulatora. Lampka uaktywnia się przy każdym ruchu, nie ma więc obawy, że “siądzie” gdzieś na trasie.

lampka do biegania

Co jeszcze możesz zrobić, by być bezpiecznym?

 Zostaw w domu mp3 

Chociaż muzyka doskonale motywuje i nadaje rytm, to jednak bieganie ze słuchawkami gdy jest ciemno, nie jest najlepszym pomysłem. Odcina Cię bowiem od dźwięków otoczenia. Pamiętaj bowiem, że zagrożeniem dla Ciebie mogą nie być tylko samochodowi kierowcy, ale również rowerzyści, a w terenach podmiejskich – zwierzęta. Bądź czujny!

 Uważnie stawiaj kroki 

Niby oczywiste, a jednak wraz z nadejściem długich wieczorów, w mediach społecznościowych pojawia się pełno zdjęć przedstawiających biegaczy po upadkach. Zazwyczaj kończy się na niegroźnych otarciach, jednak mocne obicie może nas wyeliminować z biegania na kilka ładnych dni.

 Biegaj rano 

Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Jednak o świcie jest mniejszy ruch oraz niższe stężenie smogu. Ponadto wracając z pracy masz świadomość, że trening masz już zaliczony. Same plusy!

Na wideo mały bonus. Oto, jak mogą zobaczyć Cię inni:

Odzież widoczna na zdjęciach i w materiale wideo:

Kurtka Run Rain Kalenji

Bluza Run Warm Night Kalenji

Lampka bez baterii Kalenji

Lampka migająca Kalenji

Czapka ocieplana Kalenji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger