fbpx

Czytelnia > Archiwum Magazynu Bieganie > Joomla Import

Bieganie kwiecień 2007

40 lat kobiecego maratonu – walka kobiet o możliwość udziału w biegach na tym dystansie, historia pionierek, wywiad z Kathrine Switzer – pierwszą, której się udało znaleźć w oficjalnych wynikach. Ponadto w numerze kwietniowym z 2007 roku: Rekord Głównego Szlaku Beskidzkiego (Piotra Kłosowicza), sprawdź czy jesteś biegoholikiem, jak zwalczyć wiosenne osłabienie i czy istnieje coś takiego jak biegowa etykieta?

TEMAT NUMERU: Kobiety w maratonie

Mija czterdziesta rocznica “incydentu bostońskiego” – heroicznej próby ukończenia maratonu przez przedstawicielkę słabej płci. O historii zmagań kobiet z długimi dystansami piszą Aneta Osmola i Jolanta Sedzik. Ponadto prezentujemy jedyny w Polsce wywiad z Katherine Switzer – pierwszą kobietą, która ukończyła maraton, oraz analizę wyników kobiet i mężczyzn na różnych dystansach, z której wynika że panie coraz szybciej gonią panów.

Przeczytaj artykuły z numeru kwiecień 2007 on-line.

CIAŁO I UMYSŁ: Biegowe uzależnienie

Ile razy zmieniałeś życiowe plany (te duże lub te małe) z powodu… treningu? Czy Twoimi poczynaniami zawsze kieruje wizja zbliżającego się startu albo treningu? Sprawdź, czy jesteś biegoholikiem.

PRZEWODNIK: Wrocław

Perła Ziem Zachodnich. Ale i świetne miejsce do biegowych zabaw.

AKADEMIA BIEGANIA: Etykieta

Ubrać się w czerwone czy w niebieskie? Czy wypada przeklinać przy innych? Czy pytanie nowopoznanego zawodnika o życiówkę to nietakt? Czy wiesz, jaka jest biegowa etykieta? O ile takowa w ogóle istnieje…

ZDROWIE: Przesilenie wiosenne

Kwiecień to idealna pora na powrót do sportowej aktywności i… wiosenne osłabienie. Jak z nim wygrać?

POLSKA W BIEGU

Sezon zaczyna się powoli rozkręcać. Zapraszamy na relacje z imprez rozegranych w ostatnich tygodniach zimy.

WYPRAWA: Marzenie o Syberii

Jeśli marzysz o prawdziwym zimowym wyzwaniu to nie możesz pewnego dnia nie wystartować w tym biegu. Bajkał Marathon – 42 kilometry po grubym lodzie, z jednego brzegu syberyjskiego jeziora na drugi. Wystartować wypada tym bardziej, że jedynym jak dotąd Polakiem, który ukończył ten bieg jest Adam Kamiński. Ty możesz być drugi.

FOTOREPORTAŻ: Bochnia

Podziemna sztafeta chodnikami kopalni w Bochni to jeden z niewielu biegów w Polsce, który wprowadza limit miejsc startowych i nie ma najmniejszych problemów z jego wypełnieniem.

PRZYGODA: Główny Szlak Beskidzki na biegowo

666 to diabelska liczba, ale i wartość turystyczna Głównego Szlaku Beskidzkiego, który łączy Wołosate z Ustroniem. Zapraszamy na kilkusetkilometrową wyprawę polską stroną Karpat. I na wakacje.

ŻYCIÓWKA

Wojtka Szymankiewicza długo musieliśmy namawiać na rozmowę o nim i jego bieganiu. “Franklin” okazał się jeszcze bardziej niezwykłą postacią niż sądziliśmy.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali