fbpx

Czytelnia > Archiwum Magazynu Bieganie

Bieganie kwiecień 2008

Temat numeru: DEMONY PRĘDKOŚCI
Większa prędkość – marzenie każdego biegacza. Nasi eksperci zdradzają skuteczne sposoby na poprawienie szybkości, dostosowane do możliwości i wieku.

SPRZET: Buty treningowo-startowe
Test lekkich butów do szybkich treningó, a także kilku modeli wybitnie nastawionych na szybkie bieganie

TRENING: Maraton życia
Pierwszy odcinek kompleksowego cyklu przygotowania do maratonu.

ZBLIŻENIE: Artur Rojek
Wokalista zespołu Myslovitz opowiada o głodzie doświadczeń biegowych, który zaowocował startem w Atenach

DIETA: Biegowy spór krowy
Sportowiec w wersji wege. Rozprawiamy się z dziesięcioma mitami o diecie wegetariańskiej.

SPRZĘT: Ubierz się w obcisłe
Bieganie w obcisłym ubraniu ma głębszy sens niż to się wydaje. Czy bieganie w ciasnej lycrze uczyni z Ciebie Supermana?

AKADEMIA BIEGANIA: Najbardziej ekonomiczny biegacz świata
Fenomen aktualnego mistrza świata w przełajach Erytrejczyka Zersenaya Tadesego. Jego organizm do pokonania 1 kilometra potrzebuje bardzo mało tlenu.

AKADEMIA BIEGANIA: W czasie biegu dzieci się nudzą
Jak walczyć z negatywnym nastawieniem dzieci do biegania? Dawać im dobry przykład. Siedzenie przed telewizorem z nastoletnią latoroślą nie pomoże.

OBIEŻYŚWIAT: Śladami króla Gustawa
Bieg Wazów – szwedzki klasyk

OBIEŻYŚWIAT: Barcelona
Maraton w Katalonii: wiosenna aura, dziewięć tysięcy uczestników, doskonała organizacja. Sezon maratonów czas zacząć.

OBIEŻYŚWIAT: Antarktyczny deser
Robert w krainie pingwinów. Mamy drugiego Polaka w Klubie 7 kontynentów. W dodatku – rekordzistę.

HISTORIA: Stanisława Walasiewiczówna
Kontrowersje wokół damy polskiej lekkoatletyki okresu międzywojennego, która zalazła za skórę Amerykanom do tego stopnia, że nazwali ją „polską babą”.

SPRZĘT: Kij ma dwa końce
Ewolucja kija: od kostura towarzyszącego człowiekowi pierwotnemu w jego wędrówkach po nowoczesne, lekkie konstrukcje z włókna węglowego.

ŻYCIÓWKA: Barbara Muzyka
Cztery cyfry ważniejsze niż Pesel. Barbara Muzyka – współtwórczyni Lasek Kabackich, grupy kobiet biegających (nie tylko po Lesie Kabackim) opowiada o tym, dlaczego Rzeźnik jest biegiem jej życia.

POLSKA W BIEGU
Pożegnanie z zimą – Zimowy Bieg Trzech Jezior.12 godzin biegu 200 metrów pod ziemią.W Bochni pobito kolejne rekordy Guinnessa.

KALENDARZ
Rusza startowa karuzela. Zapraszamy na najlepsze biegi kwietnia

 

 

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!