fbpx

Czytelnia > Archiwum Magazynu Bieganie > Joomla Import

Bieganie listopad 2008

O co chodzi w metodzie Gallowaya – na czym polega i czy to ma sens? To temat numeru z listopada 2008 roku. Ponadto w numerze: jak trenować podbiegi mieszkając na równinach, test pulsometrów do biegania, jak wykorzystać za dużą masę ciała do dobrych wyników na wiosnę? Maraton w Berlinie, bieganie w Egipcie, rozciąganie i makarony.

TEMAT NUMERU: METODA GALLOWAYA

Do marszu gotowi, start! Sposób na udany maraton? Metoda Gallowaya. Na świecie i w Polsce robi furorę. Sprawdź, czy na nią zasługuje.

Przeczytaj artykuły z numeru listopadowego z 2008 roku on-line.

TRENING: Zbuduj własne góry!

Wokół Ciebie płaski jak stół krajobraz, a tu trzeba trenować podbiegi. Rozejrzyj się wokół siebie. Zawsze znajdzie się jakiś pagórek lub schody. W bieganiu jak w życiu – czasem musi być pod górkę.

AKADEMIA BIEGANIA: ŻELAZO NIE KLĘKA

Dla tych kobiet choroba, wypadek to nie koniec sportowej kariery. Zarobione na zawodach pieniądze przeznaczają w ramach projektu Athena na pomoc innym kobietom powracającym do sportu.

NIEZBĘDNIK

Pekiński bilans: kto na olimpiadzie zarobił najwięcej? Merrell CT Converge: filigranowe chucherka najlepsze na starty.

POLSKA W BIEGU

4Energy Półmaraton przekształca miasto zamkniętych kopalni i fabryk w Polską Stolicę Biegania. Mamy dwudziestu sześciu nowych Harpaganów!

KALENDARZ

W kalendarzu powiało zimą. Imprez mało, ale za to same ciekawe. Załóż szalik, rękawiczki i w drogę na ostatnie w tym roku biegowe zawody.

ŻYCIÓWKA

Od fitnessu do maratonu, czyli o tym jak zrealizować marzenia o medalu z podobizną Tomasza Hopfera.

ZBLIŻENIE – Renata Walendziak

Jak zwycięża się maraton mimo woli? Renata Walendziak opawiada o oryginalnych trofeach ze swoich pierwszych maratonów.

HISTORIA – Marian Foik

Sprinter światowego formatu, członek Wunderteamu, zapomniana leganda był człowiekiem o kalczastym charakterze.

SPRZĘT: Pulsometry

Porównujemy nieporównywalne: Garmin Forerunner 405 kontra Polar FT80.

OBIEŻYŚWIAT: Maraton w Berlinie

Jak biega się w mieście, w którym padają rekordy świata? Maraton w Berlinie ma szybką trasę, wiernych kibiców i cieszy się zasłużoną sławą.

AKADEMIA BIEGANIA: Weź na trening pasażera

Wsadź pociechę do wózka i marsz na trening. Podpowiadamy, jakie pojazdy są najlepsze dla biegającego rodzica i jego dziecka.

DIETA: Silni słoniną

A może by tak przytyć? Jesień to dobry czas na przybranie kilku kilogramów. Wiosną zrzucisz ciężar, a moc w mięśniach zostanie.

DIETA: Makaronowy zawrót głowy

AKADEMIA BIEGANIA: Polska – kraj niebiegaczy

Nasza teza: Polska jest krajem, w którym nie ma odpowiedniego podejścia do biegania. Skutki jakie są, każdy widzi. Wkładamy kij w mrowisko. I czekamy na Wasz odzew.

OBIEŻYŚWIAT: Egipt

Możesz pobiegać po pustyni. Tylko nie zdziw się, gdy Beduini podstawią Ci do pomocy wielbłąda. Bo po pustyni nie biega się dla przyjemności…

ZDROWIE: Rozciągnięci na dywanie

Nie ma biegania bez rozciągania. Są za to kontuzje. Kilka chwil na macie lub dywanie może im skutecznie zapobiec.

WYPRAWA: AR CUP

Cztery edycje AR CUP (Wertepy, Eksploris, Czech AR i Kompas AR), ponad 500 zawodników, ponad 450 kilometrów na trasie profi i 200 na trasie open – udany mariaż rajdów i biegania.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca