fbpx

Bieganie marzec 2007

Autor: admin • 26.08.2013


Jak przygotować się do półmaratonu? O zaletach biegania do pracy, jak sprawdzić swoją formę na wiosnę, co nam grozi przy zaniedbanej kontuzji kolana? W temacie numeru – ludzie wiecznie młodzi, mimo że startują w kategorii masters. Te i inne tematy w numerze marcowym z 2007 roku.

TEMAT NUMERU: Wiecznie młodzi

Są wśród nas ludzie, którzy pomimo upływu czasu zachowują nie tylko świetną formę, ale i pogodę ducha, otwartość na świat i chęć poszukiwania nowych przygód. Formalnie ich kategoria wiekowa nosi nazwę “masters”. Ale oni są wiecznie młodzi.

Przeczytaj artykuły z numeru marzec 2007 on-line.

ZDROWIE: Na kolana!

Z kolanami nie ma żartów, zwłaszcza jeśli spotkał nas wypadek na nartach. O tym, co grozi w przypadku zaniedbanej kontuzji kolana pisze Ewa Witek-Piotrowska.

AKADEMIA BIEGANIA: Razem raźniej

W grupie siła. Jak znaleźć partnerów do wspólnych treningów?

AKADEMIA BIEGANIA: Sprawdź swoją formę na wiosnę

Wiosna tuż, tuż! Jeśli uważasz że pokonywanie dziesiątków kilometrów wystarczy za całą sprawność to… Sprawdź swoją gibkość i siłę. Przejdź wiosenny test sprawności!

OBIEŻYŚWIAT: Stambuł

Tylko jeden maraton odbywa się na dwóch kontynentach. To Eurasia Marathon w Stambule.

HISTORIA: Armin Hary

W najlepszym okresie polskiego Wunderteamu również Niemcy odnosili liczne triumfy na lekkoatletycznych stadionach. Jedną z największych gwiazd zespołu był Armin Hary – mistrz olimpijski w biegu na 100 metrów.

TRENING: Biegiem do pracy

Czy mija Cię czasami w szybkim tempie, a Ty żałujesz, że musisz tkwić w gigantycznym korku? Jeśli tak to powinieneś przeczytać o tych, którzy drogę do pracy traktują jak trening.

TRENING: Półmaraton

Najpoważniejszym testem przed startem w maratonie jest oczywiście półmaraton. O tym, jak podejść do startu na tym dystansie, by zyskać jak najwięcej informacji o zbliżającej się wielkiej maratońskiej próbie piszą Kamila Gradus i Darek Kaczmarski.

DIETA: Ryby

Niby wszyscy wiemy, że należy je doceniać i wprowadzać do codziennego menu. Ale jak często je spożywamy? Chodźmy na ryby.

PRZEWODNIK: Poznań

O najlepszych biegowych trasach w stolicy Wielopolski pisze Artur Kujawiński.

WYPRAWA: Marcialonga

Długi Marsz w Dolinie Słońca. Kończąca się zima nie sprzyjała narciarzom, bo śniegu było jak na lekarstwo. Jak w takiej sytuacji przygotować się do biegu na dystansie 70 km? I jak go ukończyć, skoro na 5 dni przed zawodami nie wiadomo, czy bieg się w ogóle odbędzie?

ŻYCIÓWKA: Tatuch

Wychował dwie córki na maratonki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger