fbpx

“Bieganie” na wakacje – numer lipiec-sierpień

Autor: Tomasz Pojawa • 26.06.2013

Bieganie lipiec-sierpień 2013

Wakacje to z reguły okres, kiedy mamy więcej ochoty na treningi, więcej czasu na przemyślenie planów startowych, więcej możliwości urozmaicenia diety i… więcej czasu na lekturę ulubionego miesięcznika. Z maszyn drukarskich schodzi właśnie lipcowo-sierpniowy numer magazynu “Bieganie”. A w nim m.in.:

Temat numeru – Daleko od szosy

Wakacje to moment, w którym większość z nas ucieka z asfaltu i wybiera starty w biegach terenowych. Rozmawiamy z różnymi osobami – trenerami, biegaczami i organizatorami imprez o tym, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę i jak nie zgubić się na trasie. Zerkamy również do plecaka ze sprzętem obowiązkowym na UTMB i w wyniki Biegu Rzeźnika.

Bieganie – męski sport?

Na zachodzie ilość startujących kobiet przerasta liczbę mężczyzn. W najliczniejszym do tej pory biegu w Polsce frekwencja kobiet dobiła do 19% wszystkich uczestników – to już dużo, a przy tym… ciągle mało.

Ultra Trail Mt. Fuji

Rafał Tyszkiewicz wraz z kilkoma innymi Polakami wziął udział w Ultra Trail Mt. Fuji – 161-kilometrowym ultramaratonie wokół ośnieżonego szczytu świętej góry Japończyków. Starcie z dystansem każdy jest w stanie sobie wyobrazić, ale przenośnej toalety i gwizdka na niedźwiedzie w sprzęcie obowiązkowym na pewno nikt się nie spodziewa. A to nie wszystko, o czym przeczytacie…

Rozmowy o treningu… i nie tylko

Szukamy odpowiedzi na pytanie: „Jak układać trening i na co zwrócić uwagę, żeby stać się biegaczem kompletnym”. Janusz Wąsowski – trener Yareda Shegumo, na podstawie swoich doświadczeń z różnymi zawodnikami, opowiada o treningu szybkości, siły i wytrzymałości. Kiedy, co, jak, ile i dlaczego.

Lanie wody

Biegacz nie wielbłąd, pić musi. Na co dzień raczej rzadko albo nawet wcale nie zastanawiamy się nad wodą, którą pijemy. A tymczasem po głębszej analizie okaże się, że woda butelkowana niewiele różni się od wody, którą mamy w kranie. Komuś może przeszkadzać jej smak czy zapach, ale po przefiltrowaniu różnice zacierają się jeszcze bardziej – przeczytajcie sami.

Zaczynamy od zera

Przemek Niemczuk prezentuje garść porad dla początkujących biegaczy, które mogą pomóc w motywowaniu samego siebie i przekonaniu słabej „silnej woli” do wyjścia z domu. To właśnie w bieganiu jest najtrudniejsze, ten pierwszy krok – wmówienie sobie, że pięć minut od rozpoczęcia treningu cała niechęć zniknie, jak gdyby nigdy nie istniała.

Garmin Edge 810

Od kilku miesięcy na rynku jest dostępny Garmin Edge 810 – następca dobrze znanego i cieszącego się uznaniem modelu Edge 800. Główną dostrzegalną zmianą jest dodanie Bluetootha, który umożliwia połączenie urządzenia ze smartfonem.

SPIS TREŚCI

Radość biegania
Listy
Tu i teraz
Fotokalendarium
Sprzęt: Raport Koronera
Młodzi mają głos: Maciej Bielawiec
Elita opowiada
Sprzęt: Gadżety
Sprzęt: Deus Ex Machina
Sprzęt: Egzotyka
Felieton
Infografika: Świat mistrzów LA
Sprzęt: Okulary, okulary
Trening: Szybkość, siła, wytrzymałość
Reportaż: Krwawa Pętla
Zdrowie: Triada kobiecych zaburzeń
Trening: Kadencja
Akademia biegania: Wyrywanie na bieganie
Akademia biegania: Startowa furia
Pierwsze kroki: Buduj ciałko jedząc białko
Historia: Rekordy, które nigdy nie zostaną pobite
Polska w biegu
Triathlon: Wody prawie otwarte
Triathlon: Wykołowani?
Triathlon: Planowanie
Triathlon: Borówno od-nowa
Skrzynia biegów
Życiówka: Magda Gudowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger