fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Biegi Niepodległości 2016 – 11 propozycji na 11 listopada

11_listopada_na_biegowo_z_pko_bankiem_polskim

Święto Niepodległości w całej Polsce zostanie uczczone także na biegowo. Fot. PKO Bank Polski

W piątek 11 listopada w całej Polsce dziesiątki a może i setki tysięcy biegaczy aktywnie uczci rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przegląd wybranych 11 biegów na 11 listopada.

 IV Siemiatycka 11-godzinna Sztafeta Niepodległości 

Miejsce: Siemiatycze
Start: 1:00

Powyższe informacje wcale nie są błędne. W Siemiatyczach biegacze świętują przez 11 godzin i rozpoczynają już o 1 w nocy! Przez 11 godzin członkowie sztafet składających się z członków klubów sportowych, szkół i innych grup zorganizowanych będą biegać na bieżni stadionu MOSiR Siemiatycze z flagą narodową. Bieg nie ma charakteru rywalizacji, zawodnicy pokonują kolejne okrążenia w hołdzie tym, którzy walczyli za Polskę. O godzinie 11:40 biegacze wspólnie wyruszą ze stadionu na ulice Siemiatycz w Paradzie Finałowej, by zapalić znicz pamięci pod Obeliskiem Niepodległości.

Więcej informacji: mosir-siemiatycze.info

 Bieg Niepodległościowy “Jedenastka na 11 listopada” 

Miejsce: Oświęcim
Start: 14:00

Skoro dominującą liczbą jest 11, po biegu 11-godzinnym wypada przedstawić bieg na 11 kilometrów. Własnie taki dystans do pokonania będą mieli uczestnicy zawodów w Oświęcimiu. Trasa prowadzić będzie z Rynku Głównego ulicami miasta i ścieżkami spacerowo-rowerowymi nad Sołą. Zawodnicy pokonają 2 okrążenia, a linia mety będzie zlokalizowana na Rynku Głównym. Nawierzchnia jest mieszana – szutrowo-asfaltowa. Na pokonanie 11 kilometrów biegacze będą mieli 90 minut. Jak wyglądała ubiegłoroczna edycja imprezy możecie przekonać się oglądając poniższy film:

Więcej informacji: zadyszka.org.pl

 28. Bieg Niepodległości w Warszawie 

Miejsce: Warszawa
Start: 11:11

Tradycyjnie już największa impreza biegowa 11 listopada odbędzie się w stolicy. Bieg Niepodległości od kilku lat jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Również w tym roku limit 15 tysięcy zawodników wyczerpał się błyskawicznie. W czwartek 3 listopada ruszają zapisy dodatkowe, po weryfikacji uczestników, którzy nie dokonali wpłat w terminie. Dogrywka rozpocznie się o godz. 19 i należy oczekiwać, że będzie cieszyła się znaczną popularnością.

Bieg Niepodległości Warszawa. Fot. Dawid Dyból

Bieg Niepodległości Warszawa. Fot. Dawid Dyból

Bieg wystartuje o symbolicznej godz. 11.11 ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Wcześniej wyruszą uczestnicy na wózkach. Trasa o długości 10 km wiedzie m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biorąc udział w 28. Biegu Niepodległości będzie można pomóc rocznej Laurze, która cierpi na Zespół Aperta. Niedawno przeszła skomplikowaną operację głowy, a teraz czeka ją zabieg rozdzielenia paluszków u rąk i nóg. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Laury” i dobiegną z nią do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odebrania 10 listopada w Biurze Zawodów oraz 11 listopada u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w miasteczku biegowym przy Arkadii.

Więcej informacji: wosir.waw.pl

 Bieg Niepodległości… z wąsem 

Miejsce: Wrocław
Start: 11:00

Organizatorzy biegu niepodległości we Wrocławiu postanowili połączyć święto narodowe z akcją społeczną mającą na celu zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne mężczyzn, w tym głównie raka prostaty. Wszak listopad to miesiąc, w którym od kilku lat na całym świecie organizowana jest akcja zapuszczania wąsów przez mężczyzn czyli Movember. Dlatego wrocławska impreza to bieg z wąsem! Jednocześnie sumiasty wąs to przecież symbol Józefa Piłsudskiego – zatem taki atrybut z okazji biegu 11 listopada jest jak najbardziej na miejscu.

Start i meta biegu zlokalizowane będą na stadionie lekkoatletycznym AWF we Wrocławiu obok Stadionu Olimpijskiego. Uczestnicy pokonają 10-kilometrową trasę składającą się z 2 pętli prowadzących asfaltowymi ulicami miasta. Trasa posiada atest PZLA. Jak przystało na bieg z wąsem, w pakietach startowych uczestnicy znajdą sztuczne wąsy, które będą mogli przyczepić na czas biegu. Wąsy znajdą się również na medalu, który biegacze otrzymają na mecie.

Więcej informacji: biegniepodleglosci.pro-run.pl

 XXVIII Goleniowska Mila Niepodległości 

Miejsce: Goleniów
Start: 14:00

Przy okazji dnia 11 listopada, Goleniów staje się jednym z najjaśniejszych punktów na biegowej mapie Polski. Od wielu lat rozgrywane są tam 2 duże biegi z tej okazji – Goleniowska Mila Niepodległości i bieg na dystansie 10 kilometrów. Tradycyjnie ważniejsza jest mila – jej pierwsza edycja odbyła się w 1989 r., co oznacza, że w tym roku zostanie rozegrana już po raz 28. Bieg na 10 km dołączył do krótszego dystansu rok później.

Impreza wyróżnia się przede wszystkim bardzo wysokim poziomem sportowym. Zarówno na krótszym jak i dłuższym dystansie rywalizują bardzo mocni zawodnicy. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich kilku lat w Goleniowie na którymś z 2 głownych dystansów wygrywali tacy biegacze, jak Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Aleksandra Jakubczak, Paulina Kaczyńska, Artur Kozłowski, Łukasz Parszczyński, Henryk Szost, Marcin Lewandowski czy Leszek Zblewski. Biegi niepodległości w Goleniowie to prawdziwa gratka dla kibiców. Zapowiedź imprezy możecie obejrzeć na poniższym filmie:

Więcej informacji: osir.goleniow.pl

 Krakowski Bieg Niepodległości 

Miejsce: Kraków
Start: 15:00

Błonia, Wawel, Stare Miasto – nawet 1 z tych lokalizacji wskazywałaby, że mowa o Krakowie. Własnie w stolicy Małopolski odbędzie się kolejny niepodległościowy bieg na symbolicznym dystansie 11 kilometrów. W tym roku nastąpiła zmiana trasy w porównaniu do poprzednich edycji. Uczestnicy wystartują z Al. 3 Maja, po drodze mijając Błonia, Planty, Wawel, Bulwary, Salwator, by wrócić w kierunku Błoń. Meta biegu będzie zlokalizowana na deptaku przy Al. 3 Maja. Podobnie jak w przypadku wielu innych niepodległościowych biegów, organizatorzy zawodów w Krakowie postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego beneficjentem imprezy będzie Fudnacja Schola Cordis prof. J. Skalskiego, która od lat pomaga walczyć o życie dzieci, wspierając rozwój kardiochirurgii dziecięcej.

Więcej informacji: biegniepodleglosci.com.pl

 III Bieg Niepodległości 

Miejsce: Jelenia Góra
Start: 11:00

bieg_niepodleglosci_jelenia

W Jeleniej Górze listopadowe zawody odbywają się zawsze na dystansie 10 i 5 km. Ten krótszy bieg to kolejny już Memoriał Piotra Szmidla – zmarłego przed kilku laty pracownika Uzdrowiska Cieplice, który kochał sport, góry i bieganie. “Piątka” wystartuje z ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK), a meta znajdować się będzie w Cieplicach na Pl. Piastowskim. Bieg główny (10 km) wystartuje z Pl. Ratuszowego, a rywalizacja na tym dystansie również zakończy się w tym samym miejscu w Cieplicach. Ostatnich kilkaset metrów obu biegów to malownicze alejki i ścieżki Parku Zdrojowego. Bieg na 10 km posiada atest PZLA, a jesienne biegowe ostatki powinny sprzyjać próbom bicia rekordów życiowych. Start obu biegów o godz. 11:00.

Biuro zawodów działać będzie na Placu Piastowskim w Cieplicach już w dniu poprzedzającym bieg, w czwartek 10 listopada, w godzinach 17:00 – 19:00. W dniu biegu zapisy i biuro czynne w tym samym miejscu od godziny 8:00. Zawodnicy zostaną przewiezieni na start darmowymi autobusami jeleniogórskiego MZK z cieplickiego przystanku Apteka pod Koroną. Przejazd odbędzie się w dwóch turach: o godz. 10:00 i 10:20. Na obu startach będzie również możliwość zostawienia depozytu, który będzie do odbioru na mecie.

Więcej informacji: superbieg.pl/biegniepodleglosci

 3. Łódzki Bieg Niepodległości 

Miejsce: Łódź
Start: 11:00

Niemal 1000 osób pobiegnie 11 listopada ulicami Łodzi w ramach 3. Łódzkiego Biegu Niepodległości. Zawody odbędą się na dwóch 5-kilometrowych pętlach wytyczonych w Parku  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi pomiędzy ulicami: Al. Unii Lubelskiej, Konstantynowską, Al. Gen. G. Orlicz-Dreszera i Srebrzyńską. 10-kilometrowa trasa posiada atest PZLA. Oprócz biegu dorosłych, rozegrane zostaną również biegi dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy zawodów zachęcają biegaczy nie tylko do aktywnego trybu życia, ale także do regularnych badań, dlatego wspólnie z poradnią dla sportowców Aloes zainaugurowali akcję “Biegam – Badam” – wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty na komplet badań laboratoryjnych wraz z orzeczeniem lekarza sportowego.

Więcej informacji: biegniepodleglosci.org.pl

 Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim 

Miejsce: Gdynia
Start: 15:00

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wieńczy cykl „PKO Grand Prix Gdyni”. Wcześniej rozegrane zostały: Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski i Nocny Bieg Świętojański. W ostatniej z 4 imprez, biegacze ruszą o godz. 15.00 ze Skweru Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”. Metę przewidziano w tym samym miejscu. W zawodach udział weźmie kilka tysięcy biegaczy – rok temu linię mety minęło niemal 7000 uczestników. Jak widać na poniższym filmie, bawili się doskonale:

Tradycyjnie w imprezach wspieranych przez PKO, zawodnicy będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej. W Gdyni podbiegną dla 2,5-letniej Nikoli. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca, w połowie listopada czeka ją trzecia operacja. W zamian za zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Nikoli” i dobiegną z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odebrać w Biurze Zawodów: w czwartek 10 listopada w godz. 14:00 – 20:00 w Hali Gier GCS przy ul. Olimpijskiej 5 oraz w piątek 11 listopada w namiocie na Skwerze Kościuszki w godz. 10:30 – 14:30.

Więcej informacji: gdyniasport.pl

 5. Żagański Bieg Niepodległości 

Miejsce: Żagań
Start: 12:00

Kolejny bieg na dystansie 10 km z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w Żaganiu. Około 1000 osób wyruszy na ulice tego miasta punktualnie o godz. 12.00. Start i meta znajdują się na Stadionie Arena przy ul. Kochanowskiego. Biegacze będą mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle. Trasa posiada atest PZLA. Zapowiedź imprezy można obejrzeć na poniższym filmie:

Żagański Bieg Niepodległości to kolejna impreza, w ramach której biegacze będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej. Zawodnicy, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Tobiasza” będą wspierać 12-letniego chłopca ze Szprotawy zmagającego się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Kartki będą do odebrania w dniu biegu u przedstawicieli PKO Banku Polskiego. W ubiegłym roku 778 uczestników 4. Biegu Niepodległości w Żaganiu pomogło 9-letniemu Aleksowi, który podobnie jak Tobiasz cierpi na porażenie mózgowe. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała pieniądze na specjalistyczny wózek dla chłopca.

Więcej informacji: biegniepodleglosci.zagan.pl 

 Bydgoski Bieg Niepodległości 2016 

Miejsce: Bydgoszcz
Start: 15:00

Na koniec naszego przeglądu biegów niepodległościowych, zawody na krótszym dystansie. Organizatorzy Bydgoskiego Biegu Niepodległości proponują uczestnikom bieg na 5 km. Start nastąpi z Placu Wolności o godz. 15:00. Tam również zlokalizowana zostanie meta. Trasa została zmieniona w porównaniu do poprzednich edycji imprezy i została poprowadzona w taki sposób, by nie było konieczności zamykania ulic dla ruchu drogowego. Jednocześnie biegacze będą mogli podziwiać efekty prac rewitalizacyjnych w mieście, mijając po drodze m.in.: odnowiony park Kazimierza Wielkiego, odrestaurowaną ul. Dworcową, nowy most tramwajowy Władysława Jagiełły czy nowoczesne bulwary nad Brdą. Nawierzchnia będze zróżnicowana – od asfaltu i kostki brukowej przez dukty aż po… tory tramwajowe. Oprócz ciekawej trasy, na uczestników czekają m.in. koszulki i biało-czerwone rozety.

Więcej informacji: aktywna.bydgoszcz.pl

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?

Rosnąca liczba odwołanych imprez oraz próby organizacji biegów wirtualnych sprawiła, że miałem ostatnio przerażającą senną wizję przeszłości. Przyszłości, w której bieganie miało zupełnie inny wymiar i w której stałem się jednym z tych, którzy opowiadali […]

Biegowe science-fiction, czyli kilka słów o tym, jak to się drzewiej startowało w zawodach… [Felieton]

Biegacze lubią wyzwania i chętnie je podejmują. Start w maratonie, czy biegu ultra kusi wielu, bo dystans… ma znaczenie. Jednak bywają zawody, w których liczba kilometrów stanowi zagadkę. Tak zdarza się podczas zawodów o określonym […]

Jak przygotować się do biegu 24-godzinnego? Radzi Patrycja Bereznowska

Uchwalono nowe przepisy dotyczące dozwolonych butów biegowych. Koniec z dowolnością producentów.

Nowe regulacje dotyczące butów dozwolonych na zawodach

Jak co roku, w środku lata wielu biegaczy zmaga się z upałem i wysokimi temperaturami. Jak przetrwać ten okres bez większego uszczerbku dla naszych treningów? Poznaj 5 podstawowych zasad trenowania w upalne dni! Chociaż każdy […]

5 podstawowych zasad treningów w upalne dni

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, 21. PKO Poznań Maraton zostaje przełożony na 17 października 2021 roku. – W organizacji naszych Imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic […]

21. PKO Poznań Maraton przełożony na rok 2021!

Patrycja Bereznowska znów wprawiła w zdumienie biegowy świat. Nasza specjalistka od biegów ultrawytrzymałościowych wygrała rywalizację w portugalskim PT281+ Ultramarathon, bijąc przy okazji rekord trasy! Ile czasu potrzeba, by przebyć 281 kilometrów o własnych nogach? Pokonując […]

Patrycja Bereznowska znów wygrywa! Tym razem ultramaraton w Portugalii!

Buty biegowe są coraz droższe, dlatego powinniśmy postarać się możliwie długo przedłużyć ich żywotność. Błoto, piasek, kurz, wilgoć i pot – z takimi czynnikami spotykają się nasze biegowe buty na co dzień. W Internecie można […]

Jak czyścić biegowe buty? Tylko sprawdzone sposoby