fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Biegi sylwestrowe 2014 – zestawienie

Mazurski Bieg Sylwestrowy fot. Alex Bogdański

Mazurski Bieg Sylwestrowy. Fot. Alex Bogdański

Biegi sylwestrowe mają to do siebie, że nie wszystkie odbywają się w sylwestra. Sporo imprez odbywa się już w weekend 27-28 grudnia. Może po to, żeby biegacze świętowali Nowy Rok już bez zakwasów?

 Koleżeński Bieg Sylwestrowy, Grajewo, 27 grudnia 

Dystans: 3,2 km

Bieg główny poprzedzą biegi dla dzieci i młodzieży – na dystansach 500-1000 metrów. Dla dorosłych przewidziany jest bieg o długości 3,2 km. Organizator zaznacza, że mile widziane będą przebrania sylwestrowe. Ale czy na pewno będzie się w nich wygodnie biegło? Za imprezę nie pobierana jest od uczestników żadna opłata. Z Grajewa da się w pół godziny dojechać samochodem do Biebrzańskiego Parku Narodowego i resztę weekendu spędzić na łonie natury.

Więcej informacji: www.maratonka.pl/index.php/nasze-imprezy/bieg-sylwestrowy

 Sylwestrowy Bieg z Termami Mszczonów, 28 grudnia 

Dystans: 5 km

Celem biegu jest oczywiście – jak zawsze – „popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej”, ale prawda jest taka, że Mszczonów chciałby pokazać całej Polsce swoje termy! W związku z tym uczestnicy będą kręcić wokół nich pętle. Tylko dwie – po 2,5 km. Młodzież będzie miała do zaliczenia jedną pętlę, a podstawówkowicze – dystans 500 m. Każdy uczestnik otrzyma posiłek, pamiątkową koszulkę (przy zgłoszeniu do 15 grudnia) i możliwość skorzystania z kąpieli w termach zaraz po biegu. Opłata startowa – 30 zł.

Więcej informacji: www.zapisy.ultimasport.pl/30

 Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy, Poznań, 28 grudnia 

Dystanse: 5,4 km, 10,8 km

Bieg wystartuje w samo południe w przedsylwestrową niedzielę. Do wyboru dwa warianty – jedna pętla (5,4 km) wokół poznańskiego jeziora Malta lub dwie. Każdy uczestnik po dobiegnięciu do mety otrzyma pamiątkowy odlewany medal oraz okolicznościowy medal. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowane zostaną upominki. Opłata startowa do 21 grudnia wynosi 40 zł. Przy zgłoszeniu w dniu imprezy wysokość wpisowego to 80 zł.

Więcej informacji: w regulaminie

 Mazurski Bieg Sylwestrowy, Kruklin k. Giżycka, 28 grudnia 

Dystans: 10 km

Mazurskie Siedlisko Kruklin to ośrodek wypoczynkowy o swojskim klimacie. Można spędzić tam kilka dni w pokoju hotelowym o wysokim standardzie, a można wybrać wiejską chatę o standardzie… równie wysokim, ale bardziej klimatycznym. Wokół ośrodka – piękne zielone tereny. Może podczas biegu sylwestrowego nie będą tak zielone, ale na pewno warto poznać to miejsce. Wpisowe do 15 grudnia wynosi 45 zł, po tym terminie – 60 zł. Każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma pamiątkowy medal, butelkę okolicznościowego szampana oraz biegowy upominek. Są też przewidziane wyróżnienia dla trzech najlepiej przebranych drużyn.

Więcej informacji: www.mazurskiesiedliskokruklin.pl/wydarzenia?NewsID=12364

Mazurski Bieg Sylwestrowy fot. Alex Bogdański 01

Mazurski Bieg Sylwestrowy. Fot. Alex Bogdański

 Jubileuszowy Uliczny Bieg Sylwestrowy, Trzebnica, 31 grudnia 

Dystans: 10 km

Jak sama nazwa wskazuje, trasa będzie miała nawierzchnię asfaltową, z fragmentami z kostki brukowej. Bieg zostanie rozegrany na dwóch 5-kilometrowych pętlach. Limit uczestników wynosi 1500 uczestników i najprawdopodobniej nie będzie problemów z jego wypełnieniem – warto więc zgłosić się szybko. Opłata startowa wynosi w tej chwili 60 zł, a zgłaszający się w dniu imprezy będą musieli zapłacić 100 zł. Co ważne, uczestnictwo w biegu dla mieszkańców Gminy Trzebnica jest bezpłatne!

Więcej informacji: www.biegsylwestrowy.pl

 Bieg Sylwestrowy, Łódź, 31 grudnia 

Dystans: 10 km

To już trzydziesta edycja łódzkiego Biegu Sylwestrowego. O 10:30 wystartuje 2-kilometrowy bieg młodzieżowy, pół godziny później kilometrowy bieg VIP-ów, a o 11:30 ruszy bieg główny na dystansie 10 km. Do pokonania będą dwie pętle w Lesie Łagiewnickim. Nawierzchnia to w większości drogi gruntowe, niewiele asfaltu i odrobina kostki brukowej. Do 20 grudnia opłata startowa wynosi 25 zł, do 30 grudnia – 35 zł, a w dniu biegu – 50 zł. Młodzież w swoim wyścigu biega za darmo. Dla każdego zawodnika przewidziany jest bon żywieniowy i pamiątkowy medal.

Więcej informacji: www.bslodz.pl

 Krakowski Bieg Sylwestrowy, Kraków, 31 grudnia 

Dystanse: 5 km, 10 km

31 grudnia w samo południe z Rynku Głównego w Krakowie ruszy jeden z najpopularniejszych biegów sylwestrowych w Polsce. Biegacze jak co roku mają do wyboru dwie trasy: Smoczą Piątkę (5 km) i Radosną Dziesiątkę (10 km). Wszyscy mają 90 minut na ukończenie. Przed biegiem można się zgłaszać do konkursu na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe (można sie zgłaszać indywidualnie, w parach, zespołowo albo zgłosić dziecko). Najlepiej przebrany zespół otrzyma aż 1000 zł, a osoby indywidualne i para – 700 zł. Nagradzane będą trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Opłata startowa do 15 grudnia wynosi 40 zł (20 zł dla osób poniżej 18 lat) – po tym terminie zapłacić można jedynie w biurze zawodów 30 i 31 grudnia, a opłata rośnie dwukrotnie (80 i 40 zł).

Krakowski Bieg Sylwestrowy Fot. archiwum organizatora

Krakowski Bieg Sylwestrowy. Fot. archiwum organizatora

Więcej informacji: www.zis.krakow.pl/pl/cracovia-maraton/krakowski-bieg-sylwestrowy

 Bieg Sylwestrowy, Brzoza, 31 grudnia 

Dystans: 10 km

Brzoza to miejscowość położona ok. 11 km od Bydgoszczy, położona przy Puszczy Bydgoskiej. Do pokonania będą 4 pętle ulicami Brzozy, w sumie 10 km. Limit czasu to 90 minut. Organizatorzy zachęcają do biegu w przebraniach – najciekawsze stroje zostaną nagrodzone w kategorii indywidualnej i kategorii par. Opłata za bieg to 50 zł. Można tez wykupić opcję wliczającą bal sylwestrowy – wtedy cena to 275 zł.

Więcej informacji: www.rowerowabrzoza.pl/index.php/biegaj-razem-z-nami/1400-biegsylwester-2014

 Bieg Sylwestrowy, Jakuszyce, 31 grudnia 

Dystans: 7,5 km CT

To jeden z niewielu biegów sylwestrowych, który naprawdę odbywa się na przełomie roku. Uwaga, to bieg na nartach! Styl klasyczny. Bieg wystartuje z Polany Jakuszyckiej o godz. 23:50, więc Nowy Rok każdy zawodnik będzie witał na trasie. Na mecie każdy dostanie pamiątkowy medal. Limit zgłoszeń to 150 osób. Wpisowe do 21 grudnia to 60 zł, do 30 grudnia – 70 zł, a w dniu zawodów – 100 zł.

Więcej informacji: www.bieg-piastow.pl (zakładka: pozostałe biegi)

mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Na przełomie października i listopada na Azorach odbyły się nieoficjalne mistrzostwa świata w biegach górskich. Pięciodniową imprezę Golden Trail Championships wygrał Polak, Bartłomiej Przedwojewski. Zawodnik opowiedział nam o starcie w zawodach, przygotowaniach w dobie pandemii […]

Bartłomiej Przedwojewski: „Staram się zachowywać równowagę pomiędzy bieganiem a pracą”

„Sport to zdrowie”! Jednak, aby tak było musimy mocno o siebie zadbać, nie tylko na treningu, ale także przed i po nim. Stawy to jedne z ważniejszych ruchomych elementów układu kostno-stawowego u biegaczy, dzięki którym […]

Co jeść, by dbać o stawy? 8 wskazówek, które pomogą ci biegać bez kontuzji

Czym charakteryzuje się odzież marki Brubeck? Czy warto zainwestować w ubrania polskiego producenta? A co najważniejsze – jak poszczególne elementy biegowej garderoby od Brubeck sprawdzają się w praktyce? Pierwszy raz o marce Brubeck usłyszałem kilka […]

Brubeck – jak się biega w ubraniach polskiej marki? – [test+KONKURS]

Czasy mamy niepewne, a może być jeszcze gorzej. Na ulicach coraz częściej można spotkać bandytów z pałkami teleskopowymi. Dlatego, w trosce o naszych czytelników, przedstawiamy poradnik taktyczny: ucieczka przed pościgiem oraz sposoby przygotowania.

Jak uciec przed pościgiem. Poradnik taktyczny

Unikalny design, zwrot energii, lekkość i poczucie komfortu. Tym charakteryzuje się najnowszy model w kolekcji marki ASICS – NOVABLAST. Buty są przeznaczone szczególnie dla tych osób, które chcą czerpać z biegania jeszcze więcej radości. Odważna […]

Nowość dla nowej generacji biegaczy. ASICS NOVABLAST – lekkość, wydajność i satysfakcja po kolejnych kilometrach

Od 1979 r. wiedział, co będzie robił w każdą ostatnią (z małymi wyjątkami) niedzielę września. Zawsze stawiał się w pełni gotowy na starcie Maratonu Warszawskiego. Jednak w kolejnych latach już go z nami zabraknie. Franciszek […]

Nie żyje Franciszek Sojka – jedna z legend Maratonu Warszawskiego

Chociaż brzmi to przewrotnie, coraz trudniej wyobrazić sobie biegi z udziałem kilku tysięcy osób, odbywające się jeszcze w 2020 r. Jest jednak takie miejsce na świecie, w którym są one… niemal na porządku dziennym! Wydarzenia […]

Bieg na kilka tysięcy osób w 2020 roku? To dzieje się naprawdę!

Najbliższy rok przyniesie ogromne zmiany w bieganiu. Prawdopodobnie po pandemii staniemy w obliczu biegowego świata po rewolucji. Dowiedz się, jakie zmiany prognozujemy i na co trzeba się przygotować.

Jak pandemia zmieni bieganie? Felieton Marcina Nagórka