fbpx
Marek Tronina
17-06-2016

„Jedyny minus to dopuszczenie do startu dwóch obcokrajowców, co trochę zepsuło widowisko, takie jest moje zdanie i kolegów, ale tak ogólnie impreza wyszła super!”. Zacząłem ten tekst od cytatu, ale to konieczne. Słowa nowokreowanego wicemistrza Polski na dystansie 5 km, są bowiem tak symptomatyczne dla tego, co dzieje się od mniej więcej dwóch lat w polskim środowisku biegowym, że nie sposób pominąć ich milczeniem.

Więcej »
03-11-2014

“Wojsko Polskie przeznacza część pieniędzy będących własnością całego Narodu na to, żeby w swoich szeregach mieć sportowców, którzy mogą dzięki temu trenować i osiągać wysokie wyniki sportowe. To bardzo chwalebne, serio. W dobie zapaści wielu dyscyplin sportowych i braku innych pomysłów na ich finansowanie takie wsparcie jest bezcenne. Tyle, że ktoś chyba posunął się o krok za daleko. Nie, nie chyba. Na pewno.”

Więcej »
23-10-2014

Ten tekst powstawał przez kilka dni. I dobrze. Gdybym umieścił go na stronie w czwartek – byłby niepełny. W międzyczasie okazało się bowiem, że na szczęście ludzi rozsądnych jest jednak więcej niż mi się na pierwszy rzut oko wydawało. Ale żeby ci rozsądni dostali do ręki argumenty w dyskusji, publikuję niniejsze słowa.

Więcej »
21-06-2013

Wróciłem właśnie od naszego dobrego, warszawskiego inżyniera ruchu (dla niewtajemniczonych – to taki urzędnik, który koordynuje wszelkiego rodzaju akcje mające miejsce na ulicach). Byłem oczywiście w sprawie trasy maratonu.

Więcej »
14-06-2013
My tu już przebieramy nożkami bo za 12 godzin start Krwawej Pętli B&R, a przecież to nie jest najważniejsze wydarzenie weekendu. Na warszawskim Ursynowie w sobotnie południe rusza najbardziej chyba prestiżowa "piątka" w kraju. Imponuje mi ten Ursynów. Zaangażowaniem, chęcią, sercem. W Warszawie robienie ulicznych imprez to coś w rodzaju katorgi - dokumenty, urzędnicy, kierowcy, procedury, koszty. Tymczasem kontrowersyjny burmistrz...
Więcej »
Advertisment ad adsense adlogger