fbpx

Buty do biegania zamiast zegarka z GPS. Nowość od Under Armour

Under Armour

Fot. materiały producenta

Cóż może jeszcze nas zdziwić, gdy widzieliśmy już samochód przystosowany specjalnie do potrzeb triathlonisty, inteligentną odzież i wkładki do butów z drukarki 3D? Odpowiadam: zdziwić nas mogą buty, które policzą za nas wszystko.

Firma Under Armour zaprojektowała buty do biegania, które zastąpią użytkownikowi jednocześnie footpad i zegarek z GPSem. SpeedForm Gemini 2 Record Equipped to model rejestrujący przebyty dystans, tempo biegu, kadencję i długość kroku. Z powodzeniem może więc zastąpić systemy oferowane przez aplikacje na telefon, takie jak Endomondo, oraz zegarek ze stoperem. W bucie, w przeciwieństwie do innych mechanizmów rejestrujących, nie da się zapomnieć zasygnalizować rozpoczęcia treningu – uruchamia się on automatycznie, gdy biegacz porusza się z prędkością co najmniej 11 minut na milę (ok. 7 minut na kilometr). Trening uznawany jest za zakończony, kiedy mechanizm nie wykryje ruchu przez kolejne trzy minuty. Urządzenie nie posiada odbiornika GPS. Żywotność baterii przewidziana jest na około 400 mil, tj. 640 kilometrów. Jako że bateria jest na stałe wmontowana w but, nie ma możliwości jej wymiany – aby wciąż korzystać z możliwości rejestrowania biegu, trzeba zwyczajnie kupić nowe buty.

Mechanizm w bucie łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth, a swoje osiągnięcia możemy podejrzeć w specjalnej aplikacji. Producent przekonuje, że to świetna sprawa dla zapominalskich – tych którzy uporczywie zostawiają zegarek lub smartfon w domu i tych, którzy po powrocie z treningu zostawiają włączone rejestrowanie biegu.

Obecnie buty można kupić za granicą za około 700 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger