fbpx

Wydarzenia > Relacje z biegów

City Trail z Nationale Nederlanden – kolejny sezon i kolejne rekordy

CITY_TRAIL_Warszawa

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa. Fot. CITY TRAIL

Zakończyły się już wszystkie biegi i ceremonie zamknięcia Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden w sezonie 2015/2016. Kolejnych 60 biegów cyklu pokazało, że zapotrzebowanie na imprezy tego typu rośnie. Organizatorzy odnotowali wzrost frekwencji – w tym sezonie w zawodach uczestniczyło łącznie 9467 osób.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych odbywający się w okresie jesienno-zimowym, w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Frekwencja była w tym sezonie wyższa o 10% niż w ubiegłym (w sezonie 2014/2015 w 60. biegach udział wzięło łącznie 8599 osób). Wzrosła również liczba osób sklasyfikowanych na koniec cyklu (czyli takich, które zaliczyły co najmniej 4 starty) z 4222 do 4562.

STATYSTYKI-1

 Poznań wciąż najpopularniejszy 

Tradycyjnie już najwięcej biegaczy startuje w poznańskiej edycji cyklu. Nic w tym dziwnego, to właśnie z Poznania wywodzi się sama impreza. Pierwszy bieg, który stał się symbolicznym początkiem dzisiejszego cyklu CITY TRAIL odbył się 9 stycznia 2010 r. W listopadzie 2015 r. w stolicy Wielkopolski padł dotychczasowy rekord frekwencji podczas imprez w ramach CITY TRAIL. Tego dnia linię mety przekroczyły 1234 osoby. Również pod względem średniej frekwencji Poznań jest bezkonkurencyjny – biegi nad Rusałką kończyło średnio 1111 biegaczy.

Na drugim miejscu w klasyfikacji miast pod względem frekwencji znajduje się Bydgoszcz ze średnią 624 uczestników oraz rekordem frekwencji na poziomie 762 zawodników. Na najniższym stopniu podium znajduje się Warszawa. W biegach w Lesie Młocińskim uczestniczyło średnio 597 osób, a najwięcej zawodników – 684 – przekroczyło metę w listopadzie 2015 r. Średnia frekwencja ze wszystkich miast to 476 osób.

STATYSTYKI-4

Warto również zwrócić uwagę na udział kobiet w biegach CITY TRAIL. Średni wskaźnik udziału pań to 35%. Procentowo najwięcej kobiet biega w Szczecinie – 38%, Trójmieście i Poznaniu – po 37%. Jedynym miastem, dla którego wskaźnik ten nie przekracza 30% jest Lublin. Średnia frekwencja kobiet we wszystkich biegach wynosi 167.

STATYSTYKI-9

Pomimo kolejnych wzrostów frekwencji w tym roku, zdaniem Piotra Książkiewicza, jednego z organizatorów cyklu, impreza wciąż posiada potencjał do rozwoju.

Zakończony właśnie sezon przyniósł kolejne wzrosty frekwencji i choć tempo rozwoju nie jest już tak dynamiczne, jak w poprzedniej edycji, jesteśmy zadowoleni. Każde z miast ma swoją specyfikę i różny potencjał. Wiemy, gdzie mamy jeszcze spore rezerwy i na pewno będziemy pracować nad tym, by kolejna edycja przyniosła nam jeszcze więcej satysfakcji. Już teraz mogę zdradzić, że sezon 2016/2017 rozpoczniemy 1 października 2016.

 Na starcie z zawodnikami elity 

W ramach cyklu CITY TRAIL uczestnicy biegów często mają okazję zmierzyć się z zawodnikami polskiej elity. W sezonie 2015/2016 na starcie różnych biegów z cyklu stawili się czołowi polscy biegacze, tacy jak: Dominka Napieraj, Artur Kern, Marcin Fehlau, Artur Olejarz, Tomasz Osmulski, Krzysztof Gosiewski, Paweł Czapiewski, Mateusz Demczyszak czy Agnieszka Gortel-Maciuk. W całej edycji CITY TRAIL 2015/2016 w 60 biegach padło aż 26 rekordów tras. O sportowym podsumowaniu cyklu możecie poczytać pod tym linkiem.

STATYSTYKI-6

 Nationale-Nederlanden na dłużej 

W sezonie 2015/2016 Grand Prix CITY TRAIL pozyskał tytularnego sponsora, którym był Nationale-Nederlanden. Jak mówi Piotr Książkiewicz, główny sponsor nie zmieni się w najbliższych edycjach.

Edycja 2015/2016 przyniosła jedną, ale za to bardzo ważną zmianę – od września nasz cykl odbywa się pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Nasza współpraca od początku została zaplanowana na 3 lata, a więc w kolejnym sezonie w tej kwestii nic się nie zmieni. Również główni Partnerzy – marki Salomon i Suunto będą z nami w następnej edycji.

W podobnym tonie wypowiada się również rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden, Marta Pokutycka-Mądrala.

Jako firma odpowiedzialna społecznie wiemy, że szczególne miejsce w sercach Polaków zajmuje zdrowie. Z tego powodu bardzo chętnie angażujemy się w inicjatywy promujące aktywny styl życia. Chcemy w ten sposób docierać do jak najszerszej grupy osób i zachęcać je do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Zależy nam bowiem na podniesieniu świadomości społeczeństwa w tym zakresie i wykreowaniu pozytywnego trendu w Polsce. Jednym z przykładów takich właśnie działań były biegi CITY TRAIL, którym Nationale-Nederlanden miało przyjemność patronować w sezonie 2015/2016. Bardzo się cieszymy, że wspólnie z uczestnikami udało nam się przebiec wiele kilometrów w szczytnym celu jakim jest popularyzacja zdrowego trybu życia.

 City Trail Junior 

CITY_TRAIL_Junior_Poznań

CITY TRAIL to nie tylko impreza dla dorosłych, ale także dla młodszych biegaczy. Fot. CITY TRAIL

W ramach każdego biegu CITY TRAIL organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży pod nazwą CITY TRAIL Junior. Młodzi biegacze rywalizują w kategoriach wiekowych do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat i 13-16 lat. W edycji 2015/2016 biegi te odnotowały 38% wzrostu średniej frekwencji. Najwyższy – we Wrocławiu – aż 92%, w Warszawie wynosi on 76%, w Poznaniu67%. Pod względem liczbowym, największą frekwencją cieszy się Poznań (średnio 319 uczestników). Średnia frekwencja CITY TRAIL Junior we wszystkich miastach wynosi 138 młodych biegaczy.

STATYSTYKI-7

Więcej informacji: citytrail.pl oraz na Facebook’u.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!