fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Cykle imprez triathlonowych w 2017 roku

13709780_1112831932107048_3205127377391215545_n

Fot. irontriathlon.pl

Kalendarz imprez triathlonowych na 2017 rok zapełnia się w szybkim tempie. Ogłoszono już daty większości zawodów multisportowych, a wśród nich nie zabraknie znanych i lubianych cyklów, rozgrywanych na krajowym podwórku od kilku lat.

Jedną z najbardziej obleganych serii imprez w Polsce jest cykl Garmin Iron Triathlon, rozgrywany na dystansach 1/8 i 1/4 Ironmana. O imprezach organizowanych przez Labosport, jako patron medialny, będziemy informować Czytelników regularnie. W tym roku w cyklu po raz pierwszy zabraknie zawodów w Radkowie, jednak i w tej lokalizacji nie zabraknie najazdu triathlonistów. Seria GIT obejmie w tym roku zawody w Piasecznie (21 maja), Ślesinie (4 czerwca), Elbląg (18 czerwca), Stężycę (2 lipca) i Płock (16 lipca), natomiast w Radkowie odbędą się zawody o nazwie Triminator.

Ten sam organizator po raz kolejny przygotowuje także Elemental Tri Series – zawody na dystansach od supersprintu do olimpijskiego. Imprezy będą odbywać się kolejno w Olsztynie (14 maja), Augustowie (11 czerwca), Blachowni (30 lipca) oraz w Białymstoku (20 sierpnia).

W 2017 roku nie zabraknie także zawodów Volvo Triathlon Series. Podobnie jak w poprzednich latach, będziemy mieli okazję pościgać się w Brodnicy (21 maja), Nieporęcie (16 lipca) oraz Chodzieży (20 sierpnia). Dystanse do wyboru to 1/8, 1/4 i 1/2 Ironmana.

Kolejnym cyklem, podczas którego będzie można spróbować swoich sił, to Enea Tri Tour, który zawita do czterech miejscowości: Sierakowa (27-28 maja), Charzyków (10-11 czerwca), Szczecina (9-10 lipca) i Poznania (24-25 czerwca).

2-1

Fot. tritour.com.pl

Najmłodszym z wymienionych cykli jest Triathlon Energy, który zawita aż do sześciu lokalizacji. W tym roku będzie można wziąć udział w imprezach w Gniewinie (28 maja), Starogardzie Gdańskim (18 czerwca), Lidzbarku Welskim (2 lipca), Bełchatowie (23 lipca) i Mrągowie (27 lipca).

Cyklem, który łączy różne formuły imprez multisportowych – duathlony i triathlony – jest Silesiaman Triathlon. W tym roku będzie można wziąć udział w duathlonie w Katowicach (9 kwietnia), triathlonie w Rybniku (30 kwietnia), Pszczynie (21 maja), Żywcu (17 i 28 maja) i w Katowicach (27 sierpnia).

11203061_1616497301925508_7831590644088096512_n

Fot. silesiamantriathlon.pl

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!

New Balance, Salomon, a może Inov8? Każde z nich są nieco inne. Jednak nie kupuj butów w ciemno. Nasi testerzy przygotowali dla ciebie recenzje najpopularniejszych modeli trailowych butów do biegania. PRZEJDŹ DO RECENZJI

Wielki test – buty trailowe

New Balance, Salomon, a może Inov8? Każde z nich są nieco inne. Jednak nie kupuj butów w ciemno. Nasi testerzy przygotowali dla ciebie recenzje najpopularniejszych modeli trailowych butów do biegania. Szukasz butów do biegania na […]

Wielki TEST BUTÓW do biegania – buty trailowe