fbpx

Czekoladowe biegi. Legenda głosi, że słodkości z pakietów startowych nie tuczą!

Autor: Tomasz Pojawa • 05.02.2019

Bieg Wedla 2013 fot. Piotr Siliniewicz 05

Za nami najsłodsza impreza biegowa sezonu – Bieg Wedla, który co roku ściąga miłośników biegania i łasuchowania na alejki warszawskiego Parku Skaryszewskiego.

W zimową sobotę 2 lutego 2019 ścigali się na dystansach 1800 metrów, 5 i 9 km. Oprócz tego rozegrane zostały rywalizacje dziecięce, wyścigi nordic walking, biegi i rodzinne marsze na orientację. Gorąca czekolada lała się strumieniami, czekoladowe tabliczki wypychały papierowe torby z chłopczykiem dosiadającym zebry, a słynne torciki radowały zwycięzców poszczególnych kategorii.

Więcej informacji: www.biegwedla.pl

A to przecież nie jedyny bieg, dzięki któremu restrykcyjne założenia dietetyczne, ładowanie białek czy redukcja węglowodanów idą w kąt. Liczy się magiczny smak czekolady i dobra zabawa w towarzystwie innych amatorów słodkich pokus. Żelazo, magnez, teobromina, niacyna oraz tryptofan – dziesiątki substancji zawartych w czekoladzie poprawia pracę serca, podnosi sprawność układu nerwowego, a przede wszystkim … poprawia nastrój, zwiększając wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie.

Chocolate Run – 23 lutego

Jeśli ktoś wybiera się akurat do amerykańskiego Statesboro (Georgia), a konkretniej w okolice kampusu Georgia Southern University, może spróbować swoich sił w tamtejszym „The Chocolate Run”. Rejestracja on-line trwa do 15 lutego, ale można zapisać się również przed biegiem w Biurze Zawodów. Do wyboru jest dystans 10 i 5 km, a oprócz biegania oczywiście dużo czekolady: czekoladowe fondue, czekoladowe ciasta i ciasteczka, gorąca czekolada, itp.

Więcej informacji: www.thesweetestrace.com

Chocolate Race – 12 maja

Z kolei w kanadyjskiej Świętej Katarzynie w Ontario na biegaczy czekają czekoladowe niespodzianki i czekoladowe medale. Najwięcej – w kategoriach dziecięcych, ale są też wyścigi dla dużych łasuchów (10 km, 5 km, 2,5 km). Wygodna trasa rowerowymi ścieżkami nad jeziorem i deptakiem zachęca do rodzinnych startów, a majowa pogoda zapewnia komfort biegania.

Więcej informacji: www.thechocolaterace.com

SchokoLadenLauf – październik

Przez ostatnie dwa lata wybiegać słodkie kalorie można było również znacznie bliżej – kilkanaście kilometrów za niemiecką granicą w Hornow-Wadelsdorf. Bieg ma nietypową formułę, bo na 2-kilometrowej trasie wokół zakładów czekoladowych można biegać indywidualnie lub w parze i zaliczyć tyle okrążeń ile się chce lub da się radę. Wszyscy uczestnicy otrzymują słodkie upominki, a najlepsi biegacze – czekoladowe niespodzianki. Nie ogłoszono jeszcze zapisów na tegoroczny bieg.

Więcej informacji: www.wackerlaufen.de/schokolauf-ausschreibung

Chocotrail – 9 grudnia

Najstarsze europejskie tradycje czekoladowe (choć nie biegowe) ma francuska wioska Hadricourt nad brzegiem Sekwany, w pobliżu parku przyrody Vexin. Tam również narodził się Czekoladowy Trail – terenowy bieg zimowy, po którym gorąca czekolada i czekoladowy medal smakuje wyjątkowo. Różne dystanse od 1,5 km do 24 km i różne kategorie biegowe od dzieci po weteranów. Organizatorzy przygotowują 3000 pakietów, ale warto zarezerwować je sobie wcześniej.

Więcej informacji: www.chocotrail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger