fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Relacje z biegów > Wydarzenia

Czy przedsiębiorcy dobrze zapoBIEGAJĄ zatorom płatniczym?

Firma faktoringowa Bibby Financial Services, wspólnie z partnerami, namawiała przedsiębiorców do zapoBIEGANIA zatorom płatniczym. Uczestnicy Bibby Fair Pay Run, nieszablonej akcji z pogranicza gospodarki i sportu amatorskiego, symbolicznie obiegli miejscowość Zator aż 64 razy. Zwracali w ten sposób uwagę na problem zatorów płatniczych w polskiej gospodarce i promowali płacenie faktur na czas.

Kryzys wywołany pandemią COVID-19 pogłębił problemy, z którymi małe i średnie przedsiębiorstwa borykały się już wcześniej – zwłaszcza te związane z płynnością finansową, wynikające z zatorów płatniczych. Jak wynika z wiosennego pomiaru Bibby MSP Index, aż 37 proc. polskich MŚP za największe wyzwanie w czasie pandemii uznaje utrzymanie płynności finansowej. Dlatego firma faktoringowa Bibby Financial Services zorganizowała akcję pod hasłem „zapoBIEGAJ zatorom płatniczym”.

Bibby Fair Pay Run odbył się w formule wirtualnej. Każdy uczestnik mógł pokonać dystans 150 km w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Łącznie uczestnicy pokonali 9 610 km, obiegając symbolicznie miejscowość Zator aż 64 razy. Aby pokonać 150 km najszybszy zawodnik potrzebował zaledwie 12 godzin i 19 minut.

Medal Bibby Fair Pay Run, który otrzymali uczestnicy biegu charytatywnego

Uczestnicy odbyli w sumie 1 762 treningi, nie tylko biegowe, ale również marszowe i nordic walking. Nie wszyscy pokonali 150 km, średnio było to 89 km, ale w tej rywalizacji od dystansu ważniejsza była idea.

Cieszymy się, że nasi klienci i partnerzy biznesowi z takim entuzjazmem dołączyli do akcji – mówi Tomasz Rodak, dyrektor sprzedaży w Bibby Financial Services. – Ważny był każdy uczestnik, który opowiadał, że zapoBIEGA zatorom płatniczym i pokazywał swoje treningi w mediach społecznościowych. W ten sposób przypominaliśmy przedsiębiorcom, jak szkodliwe jest nadmierne „kredytowanie się” u swoich dostawców. Jestem dumny, że do akcji przyłączyli się pracownicy firm, które na co dzień pomagają przedsiębiorcom w zapobieganiu zatorom płatniczym. W biegu wystartowali przedstawiciele branży faktoringowej (Faktoria, BNP Paribas Faktoring, Bibby Financial Services, Atradius), kancelarii prawnych (Ligocki Kancelaria), wywiadowni gospodarczych (CRIF), dostawcy oprogramowania ułatwiającego funkcjonowanie firm (Autenti, Atinea), pośrednicy finansowi (Faktoring Ekspert, Grupa Brokerska Unity), a także media (Newsweek, My Company).

W ramach Bibby Fair Pay Run zapoBIEGAJ zatorom płatniczym prowadzona była także akcja edukacyjna na temat zagrożeń powodowanych przez zatory płatnicze oraz sposobów zabezpieczania się przed nimi. Materiały eksperckie publikowane były w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Więcej informacji o akcji: Bibby Fair Pay Run

Czym są zatory płatnicze?

Zatory płatnicze to zjawisko powstające w sytuacji, gdy firma nie otrzymuje na czas zapłaty od swojego klienta, przez co traci płynność finansową i nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań. Jedno opóźnienie w płatności uruchamia reakcję łańcuchową: w gospodarce powstaje zator i pieniądze nie płyną, przez co kolejne firmy mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej.Zatory płatnicze są nie tylko problemem jednego podmiotu, ale zagrażają dobrej kondycji wielu przedsiębiorstw, a w skali makro przekładają się na stan gospodarki naszego kraju.

Partnerzy akcji

Sponsorem tytularnym akcji jest Bibby Financial Services, niezależna firma faktoringowa, działająca na polskim rynku od blisko 20 lat. Bibby Financial Services pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom w utrzymaniu płynności finansowej, jednocześnie edukując je w zakresie prowadzenia i rozwoju biznesu. Realizuje również badanie Bibby MSP Index, monitorujące koniunkturę w polskim sektorze MŚP. Jako sponsor tytularny biegu Bibby Financial Services chce promować pozytywne postawy płatnicze w obrocie gospodarczym, a w szczególności – regulowanie faktur w terminie.

Do grona partnerów Bibby Fair Pay Run zapoBIEGAJ zatorom płatniczym dołączyli: British-Polish Chamber of Commerce, Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych FINEXA, Atinea, Autenti, CRIF, Ligocki Kancelaria, Polar, Biznes na Ostro, Magazyn Firma, Serwis Faktoringowy, Praca dla Biegacza oraz Klub Zabiegane Dni.

Patronat medialny objęły: Newsweek, MyCompany, Magazyn Bieganie.

Organizatorem biegu jest agencja Futurama Sp. z o.o., obecna na rynku od ponad 8 lat i działająca pod marką Human Signs.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Tradycją dla wielu z nas stało się aktywne świętowanie odzyskania przez nasz kraj wolności. 11 listopada zapraszamy Was do Parku Skaryszewskiego, aby celebrować ten ważny historycznie dzień tak, jak lubicie najbardziej – na biegowo! Zapisy […]

Bieg 11 Listopada uświetni obchody Święta Niepodległości w Warszawie! Zapisy ruszyły

Seria butów adidas Boston cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy od wielu lat. To lekkie maratońskie startówki, dające nieco więcej amortyzacji niż najbardziej wyścigowe modele adidasa. Czy 10. odsłona Bostona zmieniła jego istotę? Buty z […]

adidas adizero Boston 10 – test nowej odsłony popularnego modelu

Karolina Nadolska poprawia w Poznaniu rekord Polski w półmaratonie, osiągając znakomity czas – 1:09:18. W klasyfikacji zajmuje drugie miejsce za Kenijką Tabithią Gichią. Bardzo szybko biegali mężczyźni – zwycięzca złamał barierę 60 minut!

Półmaraton Poznań. Nowy rekord Polski!

Wieści, które wstrząsnęły światem biegowym dobiegają z Kenii. Dzisiaj rano w domu w Iten znaleziono ciało Agnes Tirop. Według doniesień, biegaczka została zamordowana. Agnes Jebet Tirop to biegaczka, która reprezentowała Kenię na igrzyskach olimpijskich w […]

Rekordzistka świata w biegu na 10 km zamordowana w Iten

W najbliższą niedzielę, 17 października odbędzie się 7. Cracovia Półmaraton Królewski. Po raz kolejny start będzie miał miejsce z ul. Lema – przed TAURON Areną Kraków, a meta na płycie głównej największej hali widowiskowo-sportowej w […]

7. Cracovia Półmaraton Królewski już w najbliższą niedzielę! Prezentacja medalu

Sezon jesiennych biegów ulicznych rozkręcił się na dobre. Za nami już kilka interesujących imprez, jak np. maratony w Berlinie, Londynie czy Warszawie, ale wciąż jeszcze pozostało kilka biegów, zwiastujących niemałe emocje. Co czeka nas w […]

Jesień – największe i najszybsze biegowe wydarzenia w Polsce i na świecie

13. PKO Poznań Półmaraton, odbywający się po ponad roku przerwy, zapowiada się zaskakująco mocno. W postpandemicznym roku organizatorzy zaprosili na start wyjątkowo mocną i ciekawą elitę. Jest szansa na rekordy trasy, ba – nawet rekord Polski!

Rekordowo mocny 13. PKO Poznań Półmaraton!

ASICS, w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zachęca do podejmowania aktywności fizycznej i doświadczenia mentalnych korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu. Jednocześnie, japońska marka kieruje otwarte zaproszenie […]

Weź udział w ASICS World Ekiden 2021!