fbpx

Dirty Sanchez i jego pomysły

pritch

Fot. www.pritchards100kchallenge.com

Matthew Pritchard, 42-letni deskorolkarz i kaskader z Wielkiej Brytanii, nie boi się niecodziennych wyzwań. Dzięki nim nie tylko zyskuje coraz większą sławę, lecz także zbiera całkiem pokaźne fundusze dla organizacji charytatywnych. Kilka dni temu rozpoczęła się jego kolejna próba.

Pritchard to jedna czwarta zespołu tworzącego program “Dirty Sanchez”, który wyświetlany jest także w polskiej stacji MTV. Najprościej ujmując, to taki “Jackass” w jeszcze bardziej ekstremalnym wydaniu. W każdym odcinku ekipa mierzy się ze skrajnie niebezpiecznymi wyzwaniami.

Matthew Pritchard od 15 roku życia jeździ na deskorolce. W 2006 roku, w wieku 32 lat, wpadł na pomysł, aby wraz ze swoim kolegą z zespołu przejechać 192 mile (~307 kilometrów), zbierając w ten sposób pieniądze dla fundacji walczącej z rakiem (Cancer Research Wales). Rok później zaczął biegać maratony i półmaratony i w ten sposób zebrał kolejne fundusze dla tej organizacji: w sumie w latach 2007-2009 dołożył do ich konta ponad 3 tysiące funtów. Przebiegł także 900 mil (1400 km), zbierając pieniądze dla chłopca chorego na porażenie mózgowe.

Jak łatwo się już domyślić, kolejnym krokiem Pritcharda było zapisanie się na IRONMANa. W 2011 roku ukończył pierwszy triathlon na tym dystansie. Trzy lata później stwierdził, że potrzeba mu większego wyzwania i razem z bratem, Adamem, postanowił przebyć własny triathlon: przepłynąć największe jezioro w Anglii (Windermere), a potem wrócić do domu w Cardiff na rowerze i w biegu. W sumie każdy z nich zrobił w ten sposób około 450 kilometrów. Przedsięwzięcie miało na celu wspomożenie fundacji Ty Hafan, wspierającej chore dzieci z rejonów Południowej Walii.

Pritchard nie byłby sobą, gdyby stwierdził, że już się nabiegał. 1 marca rozpoczęła się jego kolejna próba – 30 “połówek Ironmana” w 30 dni. Po co? Po to, aby zebrać 100 tysięcy funtów na organizacje dobroczynne: Shelter Cymru – fundację wspomagającą ludzi bezdomnych; Guide Dogs, szkolącą psy-przewodników dla osób niewidomych; Friends of Greenhill, pomagającą dzieciom z różnorakimi trudnościami w życiu oraz wspomnianą już wyżej Ty Hafan.

Dziś, 4 marca, Pritchard ukończył czwartą “połówkę”. Jego zmagania można śledzić na żywo pod tym linkiem. 

Strona akcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger