fbpx

Dominika Stelmach i Piotr Łobodziński, czyli Polacy dominują ogólnoświatową rywalizację!

Autor: admin • 08.05.2018

Dominika Stelmach, Piotr Łobodziński

Miniony weekend był bardzo intensywny i owocny dla polskich biegaczy. Wings for Life World Run
i Mistrzostwa Świata na Tajwanie. Te dwie wielkie imprezy to nie tylko dobra zabawa i towarzyszący jej wysiłek ale przede wszystkim fenomenalne starty w wykonaniu Dominiki Stelmach oraz Piotra Łobodzińskiego!

6 maja odbyła się już piąta edycja Światowego Biegu Wings for Life. Przez cztery lata na bieg zarejestrowało się około 441 tysięcy biegaczy, którzy wspólnie przebiegli ponad 2 miliony kilometrów! Startująca w RPA reprezentantka naszego kraju przebiegła 49,417 km, tym samym poprawiając rekord trasy kobiet w Pretorii o 8km a także „podbijając” już czwarty z kolei kontynent (2015 r. w Polsce, 2016 r. w Australii, 2017 r.
w Ameryce Południowej!). Dominika Stelmach to prawdziwy wulkan energii! W zeszłym roku Mistrzyni Polski w Maratonie, rekordzistka Polski w biegu na 100km, a to tylko nieliczna część sukcesów Dominiki, która nieustannie pnie się w górę.

W ten weekend odbył się również jeden z najbardziej prestiżowych biegow na szczyt – Taipei 101, na Tajwanie. Reprezentujący Polskę Piotr Łobodziński udowodnił swoją niesamowitą formę pokonując swoich rywali i broniąc tytułu mistrza globu! 11 minut i niecałe 9 sekund zajęło Łobodzińskiemu wbiegnięcie na 91. piętro wieżowca Taipei 101. Do pokonania było 2046 schodów i 390 metrów przewyższenia. Jest to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych tego typu biegów nie tylko ze względu na wysokości ale także poprzez brak klimatyzacji na klatce schodowej, co zdecydowanie nie ułatwia startu biegaczom.

Więcej informacji znajdziecie na kanałach zawodników: Dominika Stelmach – versatile runner oraz Piotr Łobodziński Towerrunner.

#ADIDASRUNNERSWARSAW
#TAKECHARGEWARSAW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger