fbpx

Duathlon Przywidz – relacja z zawodów

duathlon

Fot. Wojtek Wydmuch

W sobotę 23 kwietnia odbyła się pierwsza edycja duathlonu w Przywidzu. Na dwóch dystansach zmierzyło się 136 zawodników.

Kameralna impreza w Przywidzu niedaleko Trójmiasta odbyła się po raz pierwszy. Choć zawodników nie było wielu, najszybsi z nich mogli być naprawdę pozytywnie zdziwieni ilością nagród przygotowanych przez sponsorów imprezy.

Zawodnicy mieli do wyboru rywalizację na jednym z dwóch dystansów: krótkim – 4.5 km biegu, 18 km na rowerze i 2 km biegu lub na długim – 9 km biegu, 27 km na rowerze i 4.5 km biegu. Trasa biegu została poprowadzona po alejkach i leśnych ścieżkach, rowerowa na całkowicie zamkniętym dla ruchu asfalcie.

Organizacja zawodów zasługuje na szczególną pochwałę. Trasy były oznaczone i zabezpieczone wyjątkowo dobrze, obsługa imprezy była niezwykle pomocna i sympatyczna, a oprawa profesjonalna. Zawody zostały zorganizowane w bardzo przyjemnym miejscu, które z pewnością sprawdzi się także na triathlon. Mimo niekorzystnych prognoz, nawet pogoda była idealna do ścigania.
Jedynym (!) mankamentem organizacji była niewystarczająca kontrola wydawania rowerów ze strefy zmian. Jestem jednak przekonana, że to niedociągnięcie nie wynikało z zaniedbania obsługi strefy, lecz z niewystarczającego jej poinstruowania, i że łatwy do poprawy błąd zostanie naprawiony w kolejnej edycji.

Debiutancka impreza w Przywidzu jest zdecydowanie godna polecenia. Na fanpage’u organizatora pojawiają się relacje i galerie zdjęć z zawodów, zaś tutaj pełne wyniki rywalizacji.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger