fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

„Dycha na piątkę” w Piątkowisku k. Pabianic – 7 czerwca 2014

Pierwsza, ubiegłoroczne edycja biegu zgromadziła na starcie około 200 biegaczy. Bardzo wymagająca, krosowa trasa wszystkim dała się we znaki. Nie będę przytaczał słów, które mruczeli zawodnicy pod nosem na górskim odcinku – przyjedźcie i zobaczcie (posłuchajcie) sami.

10na5 Pabianice

(fot.: Milena Grabska-Grzegorczyk)

Bieg ma dwie wyróżniające go cechy. Środkowa część trasy została poprowadzona przez tor motokrosowy. Strome podbiegi i jeszcze trudniejsze zbiegi odczuli wszyscy. Hasło promujące pierwszą edycję: „Będzie ciężko, u nas życiówki nie uda Ci się nabiegać” będzie również myślą przewodnią w nadchodzącej edycji. Na torze motokrosowym odbędzie się dodatkowy pomiar czasu oraz osobna klasyfikacja. Odcinek ten należy pokonać dwukrotnie, czas do klasyfikacji „górskiej” będzie sumą dwóch przebiegów odcinka na torze. Za najszybsze przebiegnięcie tych odcinków przyznany zostanie tytuł najlepszego „Górala”. Początek i koniec odcinka specjalnego zostanie dodatkowo oznakowany.

Kolejnym atutem były – i w tym roku również będą –  medale. Nie chodzi jednak o ich kształt, ale kolor. Pierwszych 50 zawodników otrzyma medale złote, kolejnych 70 srebrne, pozostali w kolorze brązowym.

W ramach “Dychy na 5” będą rozegrane oficjalne Mistrzostwa Polski Branży Osłonowej w biegu na 10 km pod patronatem związku PZPPOBPiB.

Dodatkową atrakcją będą rozgrywane w ramach imprezy zawody Cross Beauty pod nazwą „Cross Beauty Challenge”. Czym jest Cross Beauty? Ekstremalny trening, efektem którego jest potężne zmęczenie, uzyskiwane dzięki intensywnym ćwiczeniom – skakaniu, podciąganiu, bieganiu, podnoszeniu ciężarów, przerzucaniu opony, wykrokach, wskokach na skrzynie itd.

Aby wziąć udział w zawodach, nie trzeba być bardzo doświadczonym i sprawnym fizycznie, ponieważ sami możemy wyznaczyć sobie granice i dobierać obciążenia.

Kiedy:
7 czerwca 2014 r., godz. 16:00

Trasa:
Bieg zostanie przeprowadzony na dystansie około 10 km (nawierzchnie utwardzone około 5%, drogi i ścieżki gruntowe 95%). Na trasie tor motokrosowy z ostrymi podbiegami i zbiegami po nierównym podłożu. Odcinek bardzo trudny technicznie wymagający szczególnej uwagi!

10na5 Pabianice gora

(fot.: Konrad Socha)

Dokładna mapa zostanie opublikowana w marcu.

Jak się zapisać?
– poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie 10na5.koronapabianice.pl
– w Biurze Zawodów w dniu biegu – 7 czerwca w godzinach 12:00-15:00 w budynku LKS Orzeł Piątkowisko 4B.

Opłata startowa (bieg):
25 zł przy wpłacie do 31 marca 2014 r.
30 zł przy wpłacie do 3 czerwca 2014 r.
40 zł przy wpłacie w dniu zawodów (w biurze)

Opłata startowa (zawody cross beauty):
20 zł przy wpłacie do 31 marca 2014 r.
25 zł przy wpłacie do 3 czerwca 2014 r.
30 zł przy wpłacie w dniu zawodów (w biurze)

Opłata startowa (bieg + zawody cross beauty):
40 zł przy wpłacie do 31 marca 2014 r.
50 zł przy wpłacie do 3 czerwca 2014 r.
70 zł przy wpłacie w dniu zawodów (w biurze)

Więcej informacji:
10na5.koronapabianice.pl
www.facebook.com/CrossBeautyChallenge

Zobacz jak było w ubiegłym roku:

Wyniki biegu: TUTAJ

Zdjęcia z imprezy:
https://picasaweb.google.com/107717091551967903247/DychaNa502
https://plus.google.com/photos/111830747521253217759/albums/5889814139960336801?banner=pwa
http://biegampolodzi.pl/galeria/dycha-na-5-iness
http://runningsucks.pl/biegi/zdjecia-z-biegow/category/78-bieg-10-na-5-piatkowisko-zdjecia-foto?start=20

mm
Tomasz Pojawa

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Oddajemy w Wasze ręce nową odsłonę portalu MagazynBieganie.pl. Strona jest teraz nowocześniejsza i w pełni dopasowana do ruchu mobilnego. Ma nieco nowych funkcjonalności, m.in. kalkulator tempa biegu, możliwość oceny każdego tekstu. Nie musicie już też czekać na […]

Nowa odsłona Magazynu Bieganie!

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali

Słyszeliście już o Under Armour HOVR Machina? Pierwszy kontakt z nowym modelem butów od amerykańskiego producenta za nami. Czy od razu podbiły nasze serca? Czy jest to but, jakiego świat jeszcze nie widział? Przekonajcie się, jakie pierwsze wrażenie wywarła na nas nowość amerykańskiej marki.

Under Armour HOVR Machina – jak prezentują się na pierwszy rzut oka?

Podkolanówki kompresyjne zdają się podstawowym wyposażeniem biegacza i triathlonisty. Na temat przydatności tego akcesorium krążą skrajne opinie, zarówno wśród specjalistów w zakresie medycyny i fizjoterapii, jak i samych zawodników. Według licznych badań jest to jednak sprzęt, który w znaczący sposób wpływa na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej.

Skarpetki kompresyjne. Czy nam pomogą?