fbpx

Finał Pucharu Świata ITU w Cozumel – 11-18 września 2016

itu

Fot. Rich Cruse / ITU Media

Meksykańska wyspa Cozumel na cały tydzień staje się stolicą triathlonistów. W dniach 11-18 września rozgrywane są tam Mistrzostwa Świata ITU wraz z wielkim finałem Pucharu Świata, który wyłoni tegorocznych mistrzów i mistrzynię świata w triathlonie.

Począwszy od soboty 10 września Cozumel pełne jest atrakcji sportowych – poprzez wyścigi dzieci i wyścigi na dystansach sprinterskim i olimpijskim bez draftingu dla amatorów, poprzez Mistrzostwa Świata w Aquathlonie (Elita, U23, junior, AG) aż do konkurencji triathlonowych dla zawodników PRO i grup wiekowych. Wyczynowcy będą ścigać się w kategoriach Junior, U23 i Elita.

W tej prestiżowej imprezie wystąpią reprezentanci Polski. W wyścigu juniorów mężczyzn zobaczymy Michała Oliwę i Kamila Damentkę. Juniorzy będą rywalizować na dystansie sprinterskim – 750m pływania, 20 km roweru (4 pętle po 5 km) i 5 km biegu.

Michał Oliwa już wczoraj, w środę 14.09 wziął udział w Mistrzostwach Świata w Aquathlonie. Najlepszy polski pływak w triathlonie jest też niemal najlepszym pływakiem wśród triathlonistów na świecie – w części pływackiej zanotował drugi czas. Szybszy od niego był tylko Richard Varga, który popłynął o 6 sekund szybciej. Siódma lokata Michała to najlepsze miejsce wśród juniorów, co oznacza, że Michał Oliwa został Mistrzem Świata Juniorów w Aquathlonie!

W wielkim finale Pucharu Świata Kobiet będzie ścigać się Agnieszka Jerzyk. Kategorie Elity powalczą na dystansie olimpijskim – 1500m pływania, 40 km rowerem (8 pętli) i 10 km biegu. Wśród kobiet faworytką do zwycięstwa będzie Gwen Jorgensen. W rankingu przoduje jednak reprezentantka Bermud, Flora Duffy.
Pełna lista startowa kobiet

Wyścig mężczyzn odbędzie się w niedzielę. Numerem jeden w rankingu Pucharu Świata jest Mario Mola, jednak o zwycięstwo w Meksyku będzie musiał powalczyć między innymi z Jonathanem Brownlee, który prezentuje wyśmienitą formę i całkiem możliwe, że utrzyma zwycięską passę, która trzyma się go już od kilku startów.
Pełna lista startowa mężczyzn

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger