fbpx

4 pomysły na to, jak poradzić sobie z posezonowym zmęczeniem

Autor: Jakub Karasek • 14.11.2019

4 pomysły na to, jak poradzić sobie z posezonowym zmęczeniem

Czujesz ciągłe zmęczenie i nerwowość? Na samą myśl o wyjściu na trening ogarnia Cię niechęć? Kolejne starty i biegi nie wywołują już pozytywnych emocji? To mogą być sygnały przemęczenia lub nawet przetrenowania. Sprawdź nasze pomysły, które mogą Ci pomóc odzyskać radość z biegania.

Koniec sezonu to dobry moment, by nie tylko zastanowić się nad swoimi dokonaniami i przygotować podsumowanie minionych miesięcy, ale to także doskonała okazja, by nieco więcej uwagi poświęcić swojemu ciału i psychice. Miesiące poszukiwania wolnego okienka na trening w napiętym planie dnia, wyciskania z siebie siódmych potów na zawodach i funkcjonowania na najwyższych obrotach nie pozostają bez wpływu na nasz organizm.

Nawet, jeżeli czujemy się dobrze pod względem fizycznym i treningi wychodzą nam zgodnie z założeniami, może okazać się, że nie jesteśmy w stanie przełożyć wykonanej pracy na oczekiwany wynik w zawodach. Jednym z możliwych wytłumaczeń takiej sytuacji jest zmęczenie mentalne, którego źródłem wcale nie musi być bieganie, a po prostu codzienny stres związany z pracą, obowiązkami, koniecznością łączenia różnych ról życiowych. Jeśli zatem czujemy, że dopada nas posezonowe przemęczenie lub obserwujemy u siebie objawy przetrenowania, jest to właściwy czas, by zmienić coś w swoim biegowym podejściu. Oto nasze propozycje.

Advertisment ad adsense adlogger