Jak utrzymać formę biegową podczas urlopu nie biegając? Poznaj 5 propozycji

Autor: Jakub Karasek • 26.07.2018

Jak utrzymać formę biegową podczas urlopu nie biegając? Poznaj 5 propozycji

Czy urlop od pracy musi oznaczać urlop od biegania? Czy w tym czasie jesteśmy skazani na spadek formy? Niekoniecznie. Nawet, gdy nie zamierzacie biegać w okresie odpoczynku od pracy, wciąż możecie zadbać o to, by w jak najlepszej dyspozycji wrócić po przerwie do treningów biegowych.

Okres urlopowy to dla niektórych biegaczy czas, kiedy mogą w pełni poświęcić się swojemu ulubionemu zajęciu. Wyjazdy na obozy treningowe, bieganie 2 razy dziennie, wykonywanie treningów uzupełniających – z punktu widzenia amatora, mającego na co dzień bardzo mało czasu na wciśnięcie treningu w plan dnia, taki okres może być doskonały do tego, by popracować nad formą. i rzeczywiście nawet kilka-kilkanaście dni takiego reżimu może przynieść naprawdę spektakularne efekty.

Problem w tym, że nie każdy chce i może tych kilka dni urlopu spędzać na naśladowaniu codziennego treningu zawodowców. Rodzinne wyjazdy, wczasy czy nawet chęć „zresetowania się” niekoniecznie sprzyjają nabijaniu kilometrów czy przekonywaniu własnej głowy i nóg, że mamy siłę, by wykonać jeszcze jeden szybszy odcinek przy okazji treningu interwałowego. Również walka o czas na trening przy okazji rodzinnego wypoczynku może napsuć sporo nerwów. Jednak nawet w takiej sytuacji nie jesteśmy skazani na bezczynność i bezwarunkowy spadek formy. Prezentujemy 5 sposobów na to, jak podczas urlopu podtrzymać sportową dyspozycję.

Advertisment ad adsense adlogger