fbpx

Pierwsze ultra – co ze sobą zabrać?

Odzież

Jeśli w wyposażeniu obowiązkowym nie ma słowa o odzieży, całość należy skompletować od zera. Wybór w dużej mierze zależy od pogody i od godziny startu. Jeśli pogoda jest stabilna, nie ma ryzyka załamania, a start jest w ciągu dnia i szacujemy, że bieg ukończymy za dnia, to w zasadzie nie ma potrzeby zabierania żadnych dodatkowych ubrań niż to w czym normalnie biegamy. Grubość zestawu zależy od temperatury i preferencji biegacza, ale odzież zapasowa nie jest potrzebna.

Sytuacja jest nieco inna, gdy start jest w nocy lub nad ranem, albo pogoda jest niestabilna. Wtedy warto zabrać ze sobą lekką wiatrówkę, jeśli jest duże ryzyko deszczu to także kurtkę przeciwdeszczową. Warto też zabrać jakiś komin czy chustę wielofunkcyjną.

Na krótszych dystansach ultra z reguły nie ma przepaków, ale jeśli by taki był, warto zostawić tam koszulkę i skarpetki na zmianę. W przypadku słonecznej pogody koniecznie trzeba coś zabrać na głowę. Czy to będzie chusta, czapka z daszkiem czy bandana, nie ma znaczenia. Ważne, żeby chronić głowę przed słońcem.

Advertisment ad adsense adlogger