fbpx

Informacje prasowe

Fundacja DKMS dołącza do akcji charytatywnej #BiegamDobrze Fundacji „Maraton Warszawski”! Nowe połączenie sił

Fundacja DKMS wspierająca pacjentów walczących z nowotworami krwi oraz chorobami układu krwiotwórczego dołączyła do akcji #BiegamDobrze. Od dziś istnieje możliwość wsparcia Fundacji poprzez udział w największych warszawskich biegach ulicznych. Chcesz wesprzeć Fundację DKMS – pobiegnij dobrze! Masz to w genach!

W słusznej sprawie biegnie się lżej

W 2015 roku powstała biegowa akcja charytatywna Fundacji „Maraton Warszawski”, która co roku pomaga wielu instytucjom dobroczynnym. Aby dołączyć do akcji #BiegamDobrze wystarczy rejestrując się na wybrany bieg organizowany przez FMW założyć zbiórkę i wybrać organizację, której chcemy pomóc. Wirtualne skarbonki uczestników zapełniają się dzięki zaangażowaniu znajomych, rodzin i współpracowników biegaczy. Po zebraniu kwoty minimalnej, określonej w regulaminie biegu, autor zbiórki otrzymuje pakiet startowy.

Uczestników #BiegamDobrze wyróżnia specjalny numer startowy w kolorze pomarańczowym wraz z logiem wspieranej fundacji. W słusznej sprawie biegnie się lżej – zgodnie z mottem akcji uczestników do startu w zawodach napędza szczytny cel.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że akcja #BiegamDobrze tak bardzo się rozwija. Nowa organizacja to nowa energia, nowi biegacze i jeszcze większy wybór dla pomagających biegających. Akcja ma już spory staż, a my wciąż nie mamy dość! Biegacze prześcigają się, dosłownie – na trasie i w przenośni – w pomysłach, jak zachęcić do wsparcia zbiórek. Nie możemy doczekać się kolejnej fali kreatywności – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”.

Masz to w genach

Fundacja DKMS prężnie działa w Polsce od 2008 roku. Jej misją jest znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. W 2018 roku fundacja zainicjowała Program Rozwoju Polskiej Transplantologii, którego celem jest wsparcie pacjentów chorujących na nowotwory krwi od momentu diagnozy aż do całkowitego wyleczenia.

– Od 2008 roku zarejestrowaliśmy ponad 1,8 mln potencjalnych dawców szpiku, a ponad 11 000 z nich zostało dawcami faktycznymi i podarowało szansę na życie Pacjentom walczącym z nowotworami krwi. Pomóż nam szerzyć ideę dawstwa szpiku, rejestrować nowych potencjalnych dawców oraz wspierać Pacjentów chorych na nowotwory krwi. Dołącz do #TeamDKMS – razem wyprzedzimy raka! – apeluje Inez Jaworska, koordynatorka Fundacji DKMS.

Weź udział w 17. Półmaratonie Warszawskim i wspomóż Fundację DKMS

Teraz nie tylko zostając potencjalnym dawcą, można pomóc pacjentom chorującym na nowotwory krwi. Od dziś da się czynić dobro i szerzyć ideę dawstwa szpiku również biegając!

– Pracownicy oraz wolontariusze nieustannie rejestrują nowe osoby i powiększają bazę potencjalnych dawców szpiku, zwiększając nadzieję na wyleczenie pacjentom potrzebującym transplantacji szpiku. Dodatkowo, poprzez zakup urządzeń medycznych, remonty oddziałów, czy wsparcie psychologiczne i rehabilitacyjne, holistycznie zajmujemy się potrzebami osób zmagających się z chorobą. Razem dajmy nadzieję na wyleczenie! – argumentuje Inez Jaworska z Fundacji DKMS.

Kiedy biegać i wspierać?

Fundacja DKMS dołączyła do grona pozostałych organizacji charytatywnych, wchodzących w skład akcji #BiegamDobrze. Do wspólnych dobroczynnych działań można dołączyć przy okazji tegorocznych biegów, takich jak zbliżające się wielkimi krokami: New Balance Bieg na Piątkę i 17. Półmaraton Warszawski, które będą miały miejsce 26 marca i odbywający się pod koniec września 45. Maraton Warszawski. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny, wybierając ścieżkę charytatywną. W ten sposób oprócz startu w dużej imprezie biegowej, pomaga się wielu potrzebującym.

Link do rejestracji: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/ Więcej informacji o DKMS: https://www.dkms.pl/

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Na tegoroczny półmaraton do Warszawy przyjechała wyjątkowo mocna grupa elitarnych zawodników. To Kenijczycy i Etiopczycy, ale zobaczymy także mocne akcenty polskie.

17. Nationale Półmaraton Warszawski – szykuje się atak na rekord trasy!

Najnowsza digitalowa kampania eobuwie.pl skierowana jest do wszystkich miłośników biegania w terenie. Wraz z rozpoczęciem wiosny, coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu na zewnątrz. Jeśli nadal zastanawiacie się jakie buty najlepiej sprawdzą się […]

Ty masz pasję, my buty do biegania w terenie. Trwa kampania eobuwie.pl

Wiosna to czas, gdy biegacze chętniej zbiegają z asfaltu na wyboiste ścieżki parków, lasów czy gór. Jeśli także i w Was odezwał się zew przygody, warto się na nią odpowiednio przygotować. I to właśnie ta […]

Przegląd obuwia trailowego – adidas, ASICS, New Balance

Dobra wiadomość dla fanów biegania! W najbliższą niedzielę biegacze z Polski i ze świata wybiegną na ulice stolicy, aby po raz siedemnasty zmierzyć się z trasą Półmaratonu Warszawskiego i biegu na 5 km. Wydarzeniem towarzyszącym […]

Marka Saucony na Expo Sport&Fitness przed 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim

Bieganie jest takie proste! Zakładasz buty, odpowiedni strój i lecisz przed siebie. Czyżby? A nie zapomniałeś czasem o… rozgrzewce? Rozgrzewka powinna być bowiem nieodłącznym elementem każdej jednostki treningowej, a szczególnie przed startem w zawodach. Główne […]

Rozgrzewka przed bieganiem – jak NAPRAWDĘ powinna wyglądać?

Na konferencji prasowej Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące nachodzącego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Zostali też zaprezentowani faworyci, którzy mają spore […]

Już w niedzielę startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę!

Istnieje prosty sposób na poprawę biegowej dyspozycji w ostatnich tygodniach czy dniach przed ważnym startem. Jest nim zastosowanie strategii „wyostrzania”, znanej na świecie jako „tapering”. Żadnych długich wybiegań, odpoczywamy psychicznie i fizycznie, a treningi są krótkie i intensywne.

Tapering, czyli ostrzenie pazurów przed wyścigiem

Mazowiecki Track to półmaraton oraz bieg na 10 km. Start i meta znajdują się w warszawskiej Falenicy. Trasa wiedzie wyłącznie przez las – ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Tak jak w poprzednich latach, nie zabraknie podbiegów, […]

Wystartowały zapisy na Mazowiecki Track. Biegacze ponownie ruszą trailową trasą u stóp Warszawy