fbpx

Garmin Iron Triathlon Ślesin 2016 [RELACJA]

ŚLESIN

Drugie zawody z tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon przechodzą do historii. Imprezę ukończyło w sumie ponad 750 zawodników – dorosłych i dzieci.

Zawody w Ślesinie odbywały się na dystansach 1/8 i 1/4 Ironmana, a także w sztafetach i w formie biegów dla dzieci. Na najdłuższym z dystansów bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Kalaszczyński, który w tym roku zaskakuje świetną formą. Jego czas na mecie – 1:54:06 – to nowy rekord w historii imprez Garmin Iron Triathlon. Kolejne miejsca na podium zajęli Tomasz Szala i Robert Wilkowiecki. Kilku mocnych zawodników z walki o czołowe miejsca wyeliminowała kraksa na trasie rowerowej. Jak napisał Filip Przymusiński na swoim fanpage’u:

Miało być podium i wszystko wskazywało na to że będzie. Niestety był też crash test, straty sprzętowe, 6 km spaceru do boksu, decyzja-choćby skały srały to ukończę, tak więc była i naprawa w boksie, potwór na trasę kolarską i treningowy bieg na zakładce. Miejsce 400 któreś, ale sportowo-treningowo dzień uratowany. W kwestiach miło spędzonego czasu w gronie rodziny i wielu wspaniałych ludzi była to wręcz fantastyczna Niedziela. Teraz zmykam wydłubywać żużel z nogi, niebawem pewnie nieco zsinieje to wam podeśle foto… o plecy nawet nie pytajcie.. Powiedziałbym, że do wesela się zagoi, ale nie wiem co na to żona, więc niech będzie do następnego startu (za tydzień) się zagoi (chyba).

Wśród Pań triumf świętowała Monika Smaruj, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, która w tym roku wraca do triathlonu po sześciu latach przerwy. Druga na mecie zameldowała się Ewelina Szabelska, trzecia Anna Ranoszek.
Na dystansie 1/8 Ironmana zwycięzcą okazał się Tomasz Marcinek, osiągając czas 58:02. Wyprzedził on Piotra Ławickiego o niecałe 2 minuty, a ten z kolei wpadł na metę 3 minuty wcześniej niż Mateusz Cieślik. Najszybszą Panią okazała się zwyciężczyni edycji z Piasecznie, Marta Łagownik, zaś drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Magdalena Wiśniewska i Agata Litwin.

ŚLESIN

Wyniki zawodów:
Dystans 1/4 Ironmana
Dystans 1/8 Ironmana
Sztafety

Dawno już nie brałam udziału w imprezach organizowanych przez Labosport. Tym bardziej cieszę się, że mogłam znowu przekonać się, jak dobrze przygotowane i atrakcyjnie przeprowadzone są zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon. Co prawda nawet prawidłowo oznaczona trasa nie pomogła mi doliczyć się okrążeń na biegu, ale dodatkowa pętla też przebiegła w całkiem miłej atmosferze… Ogromny udział mieli w tym wolontariusze, dzięki którym zawodnicy byli na bieżąco pojeni i schładzani na trasie. Nie sposób też nie wspomnieć o fantastycznych mieszkańcach Ślesina, bijących brawo i machających transparentami na trasie rowerowej. Pierwszy raz spotkałam się z tak gorącym i pełnym zaangażowania dopingiem osób, którym przecież, jakby na to nie spojrzeć, tylko robimy kłopot, blokując im przez kilka godzin wyjazd z domów. Świetna organizacja i dobra atmosfera panująca na zawodach sprawiają, że udział w imprezie to ogromna przyjemność.

Kolejny etap Garmin Iron Triathlon rozegra się 19 czerwca w Radkowie, kolejne zaś w Stężycy (03.07.2016) oraz w Elblągu (17.07.2016).

Strona organizatora

ŚLESIN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger