fbpx

Garmin Iron Triathlon Stężyca [RELACJA]

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

W ubiegłą niedzielę, 3 lipca, w Stężycy na Kaszubach odbyły się kolejne zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon. Na starcie dystansów 1/8 i 1/4 Ironmana stanęło 850 zawodników.

Imprezy organizowane przez Labosport nie odbywają się w przypadkowych miejscach. Miasteczka zawodów zazwyczaj zlokalizowane są w zorganizowanych kompleksach sportowych, których małym miastom mogą pozazdrościć metropolie. Nie inaczej było tym razem – Stężyca dysponuje kompleksem boisk sportowych i wciąż rozwija się w kierunku popularyzacji aktywnego trybu życia, a do tego jest usytuowana w przepięknej lokalizacji. Szwajcaria Kaszubska to obszar wyjątkowo dogodny dla sportowców, przede wszystkim dla miłośników jazdy na rowerze. Trasa kolarska prowadziła w dużej części poprzez łąki i pola, dostarczając zawodnikom wrażeń estetycznych.

Jak zwykle zawody rozpoczęły się od biegów dla dzieci na dystansach 200, 500 i 1000m. O 11:50 wystartowały zmagania na dystansie 1/8 Ironmana. Zawodnicy walczyli na trasie złożonej z 475-metrowej trasy pływackiej w jeziorze, jednopętlowej trasie kolarskiej i dwóch pętlach biegu, poprowadzonego w połowie przez utwardzone ścieżki, w połowie po lesie. Najszybszymi triathlonistami w tej konkurencji okazali się Paweł Miziarski i Marta Łagownik.  Dwa razy dłuższy dystans mieli do pokonania zawodnicy 1/4 Ironmana. Z trasą najszybciej poradzili sobie Filip Przymusiński i Monika Smaruj.
Pełne wyniki dystansu 1/8 IM
Pełne wyniki dystansu 1/4 IM

Kolejne, ostatnie już zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon już 17 lipca w Elblągu. Finałowa impreza cyklu będzie szczególnie ważna dla zawodników, którzy brali udział w co najmniej czterech tegorocznych edycjach. Będą oni mieli szansę na wygranie samochodu osobowego Peugeot 2008. Więcej informacji na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger