fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Garmin Iron Triathlon Stężyca [RELACJA]

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

W ubiegłą niedzielę, 3 lipca, w Stężycy na Kaszubach odbyły się kolejne zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon. Na starcie dystansów 1/8 i 1/4 Ironmana stanęło 850 zawodników.

Imprezy organizowane przez Labosport nie odbywają się w przypadkowych miejscach. Miasteczka zawodów zazwyczaj zlokalizowane są w zorganizowanych kompleksach sportowych, których małym miastom mogą pozazdrościć metropolie. Nie inaczej było tym razem – Stężyca dysponuje kompleksem boisk sportowych i wciąż rozwija się w kierunku popularyzacji aktywnego trybu życia, a do tego jest usytuowana w przepięknej lokalizacji. Szwajcaria Kaszubska to obszar wyjątkowo dogodny dla sportowców, przede wszystkim dla miłośników jazdy na rowerze. Trasa kolarska prowadziła w dużej części poprzez łąki i pola, dostarczając zawodnikom wrażeń estetycznych.

Jak zwykle zawody rozpoczęły się od biegów dla dzieci na dystansach 200, 500 i 1000m. O 11:50 wystartowały zmagania na dystansie 1/8 Ironmana. Zawodnicy walczyli na trasie złożonej z 475-metrowej trasy pływackiej w jeziorze, jednopętlowej trasie kolarskiej i dwóch pętlach biegu, poprowadzonego w połowie przez utwardzone ścieżki, w połowie po lesie. Najszybszymi triathlonistami w tej konkurencji okazali się Paweł Miziarski i Marta Łagownik.  Dwa razy dłuższy dystans mieli do pokonania zawodnicy 1/4 Ironmana. Z trasą najszybciej poradzili sobie Filip Przymusiński i Monika Smaruj.
Pełne wyniki dystansu 1/8 IM
Pełne wyniki dystansu 1/4 IM

Kolejne, ostatnie już zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon już 17 lipca w Elblągu. Finałowa impreza cyklu będzie szczególnie ważna dla zawodników, którzy brali udział w co najmniej czterech tegorocznych edycjach. Będą oni mieli szansę na wygranie samochodu osobowego Peugeot 2008. Więcej informacji na stronie organizatora.

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca