fbpx

Gdzie będzie można oglądać na żywo Eliuda Kipchoge i INEOS 1:59 Challenge?

Autor: Iwona Ludwinek • 11.10.2019

W najbliższą sobotę, 12 października, Eliud Kipchoge w ramach wyzwania INEOS 1:59 spróbuje złamać magiczną granicę 2 godzin w maratonie. Godzina jest jeszcze nieznana, gdyż wszystko zależy od pogody, jaka będzie panowała jutro w Wiedniu. Transmisja live będzie dostępna na kanale Youtube.

Mówi się, że jedyną osobą, która ma szansę złamać 2 godziny w maratonie, jest właśnie Eliud Kipchoge, obecny rekordzista świata na tym dystansie. W zeszłym roku Kenijczyk swój najlepszy czas na atestowanej trasie uzyskał w Berlin Marathon (2:01:39). Ponadto Kipchoge ma już na koncie jedną próbę łamania dwóch godzin. 2 lata temu podczas wyzwania Breaking2 realizowanym wraz z firmą Nike, zawodnikowi niewiele zabrakło. Trasę równą 42,195 m pokonał w czasie 2:00,25.

Czy tym razem się uda? Jeśli tak, to wynik rzecz jasna nie będzie mógł zostać zaliczony do rekordu świata. Jednak, jak mówi sam zawodnik, nie o to w tej zabawie godzi.

Chodzi o historię, o pozostawienie spuścizny. Chodzi o inspirowanie ludzi – przekonuje – Zanim Roger Bannister pokonał barierę 4 minut na milę, wielu ludzi uważało, że ten wyczyn jest poza zasięgiem ludzkich możliwości. W ubiegłym roku pobiegłem w Berlinie 2:01:39 – wynik, który ludziom wydawał się wówczas niewyobrażalny. Fakt, że Kenenisa Bekele pobiegł 2:01:41 w Berlinie w tym roku doskonale potwierdza, że ludzkie możliwości nie są ograniczone.

Warunki w Wiedniu, gdzie będzie odbywała się próba łamania granicy dwóch godzin, wydają się być idealne. Park The Pater jest płaski, zacieniony. Wokół pętli będą mogli stać kibice. Ponadto Kipchoge będzie miał liczne grono pacemakerów, wśród nich jest Bernard Lagat, Jakob Ingebrigsten, Julian Wanders.

INEOS 1:59:

Kiedy? 12 października 2019. Planowany start: między godz. 5:00 a 9:00. Dokładna godzina zostanie podana później.

Gdzie obejrzysz? Na kanale Youtube

Więcej na temat samego wydarzenia znajdziesz w artykule: Eliud Kipchoge – atak na 2 godziny już w tę sobotę.

 

 

Jedno przemyślenie nt. „Gdzie będzie można oglądać na żywo Eliuda Kipchoge i INEOS 1:59 Challenge?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger