fbpx

Gwen Jorgensen – debiut w maratonie i plany na 2017 rok

gwenjorgensenchicagowtsfinishpicdelly

Fot. gwenjorgensen.com

Gwen Jorgensen, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i dwukrotna mistrzyni świata w triathlonie zadebiutowała na królewskim dystansie biegowym. Przy okazji udziału w maratonie podzieliła się też informacjami o swoich planach na najbliższą przyszłość.

Amerykanka została zaproszona do udziału w nowojorskim maratonie przez głównego sponsora biegu, firmę Asics, z którą również od lat współpracuje. Przyjęła to wyzwanie i zapowiedziała, że na trasie da z siebie wszystko, choć jak sama przyznała, na przygotowania miała tylko kilka tygodni. Co więcej, w trakcie przygotowań wystartowała w wymagającym, trzydniowym Island House Triathlon, w którym zwyciężyła.

Przed rozpoczęciem treningu do maratonu w Nowym Jorku Gwen przebiegała najwyżej 16 kilometrów, nigdy nie brała też udziału w wyścigu biegowym dłuższym niż 10 kilometrów. W trakcie przygotowań do dystansu 42.195 km nie porzuciła treningu pływackiego i kolarskiego, tym bardziej więc nie wiedziała, czego może spodziewać się w trakcie długiego biegu. Jak stwierdziła, przystępowała do maratonu bez sprecyzowanych oczekiwań, jednak z nutką poddenerwowania.

6 listopada 2016 Gwen Jorgensen zadebiutowała w maratonie, osiągając czas 2:41:01. Przez znaczną część trasy biegła na dużo lepszy wynik – pierwsze 10 kilometrów pokonała w czasie o ponad 4 minuty szybszym niż ostatnie! Średnie tempo jej biegu wyniosło 3:51/km. Na mecie zameldowała się jako 14 kobieta. Przypomnijmy, że Gwen Jorgensen to jedna z najszybszych lub najszybsza obecna biegaczka w triathlonie olimpijskim kobiet.

O planach sportowych Gwen Jorgensen na przyszły rok słychać na razie niewiele. 30-latka nie ukrywa, że chciałaby skupić się teraz na rodzinie, a konkretnie na zajściu w ciążę i urodzeniu dziecka. Jest świadoma, że ekstremalny wysiłek fizyczny nie sprzyja jej planom, dlatego nie zapowiada startów w sezonie 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger