fbpx

Triathlon > TRI: Ludzie > Triathlon

Gwen Jorgensen pobiegnie w maratonie nowojorskim

Gwen+hanging+out+in+San+Diego

Fot. gwenjorgensen.com

Gwen Jorgensen, złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro i dwukrotna mistrzyni świata w triathlonie, w listopadzie zadebiutuje w maratonie.

Świeżo upieczona mistrzyni olimpijska ostatnie cztery lata podporządkowała pod start w Rio de Janeiro. Teraz, po zdobyciu upragnionego medalu, musi zastanowić się co dalej. 11 września wystartuje w wielkim finale ITU WTS w Cozumel, który wyłoni tegoroczną mistrzynię świata. O zdobycie trzeciego złota z kolei będzie jej jednak trudno, ponieważ obecnie zajmuje ona trzecie miejsce w rankingu, za Jodie Stimpson i Florą Duffy. O tytuł mistrzyni świata zaciekle walczyć będzie zwłaszcza Stimpson, która nie dostała się do reprezentacji olimpijskiej do Rio, co było dla niej ogromnym rozczarowaniem. Następnie w dniach 28-30 października Jorgensen weźmie udział w Island House Invitational Triathlon na Bahama. Jest to trzydniowe wydarzenie w formule non-drafting skupiające śmietankę światowego triathlonu z różnych dystansów. Pula nagród w tych zawodach wynosi 500.000 dolarów.

6 listopada 2016 odbędzie się kolejna edycja największego maratonu na świecie – TCS New York City Marathon. To jedno z najbardziej pożądanych wydarzeń biegowych. Aby dostać się na listę startową, trzeba legitymować się odpowiednio dobrym rekordem życiowym na królewskim dystansie lub liczyć na łut szczęścia w corocznym losowaniu pakietów startowych. To właśnie tam po raz pierwszy zobaczymy Gwen Jorgensen jako maratonkę.

Jak zapowiada Jorgensen, w swoim debiucie będzie starała się wywalczyć jak najwyższą lokatę. Przyznaje jednocześnie, że dystans maratonu będzie dla niej prawdziwym wyzwaniem. Pomiędzy igrzyskami w Rio de Janeiro a listopadowym biegiem nie ma czasu na idealne przygotowania, a najdłuższy dystans, jaki do tej pory przebiegła na treningu, to 16 kilometrów. Nie brała też udziału w zawodach biegowych dłuższych niż 10 km. Ma jednak na koncie imponujące rekordy życiowe z bieżni: 9:10 na 3000m, 15:52 na 5000m i 33:38 na 10000m. Jeśli wierzyć kalkulatorom tempa McMillana, powinna pobiec 42.195m w czasie około 2:30. Taki wynik postawiłby ją w gronie najlepszych maratonek w Stanach Zjednoczonych.

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca