fbpx

Gwen Jorgensen pobiegnie w maratonie nowojorskim

Gwen+hanging+out+in+San+Diego

Fot. gwenjorgensen.com

Gwen Jorgensen, złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro i dwukrotna mistrzyni świata w triathlonie, w listopadzie zadebiutuje w maratonie.

Świeżo upieczona mistrzyni olimpijska ostatnie cztery lata podporządkowała pod start w Rio de Janeiro. Teraz, po zdobyciu upragnionego medalu, musi zastanowić się co dalej. 11 września wystartuje w wielkim finale ITU WTS w Cozumel, który wyłoni tegoroczną mistrzynię świata. O zdobycie trzeciego złota z kolei będzie jej jednak trudno, ponieważ obecnie zajmuje ona trzecie miejsce w rankingu, za Jodie Stimpson i Florą Duffy. O tytuł mistrzyni świata zaciekle walczyć będzie zwłaszcza Stimpson, która nie dostała się do reprezentacji olimpijskiej do Rio, co było dla niej ogromnym rozczarowaniem. Następnie w dniach 28-30 października Jorgensen weźmie udział w Island House Invitational Triathlon na Bahama. Jest to trzydniowe wydarzenie w formule non-drafting skupiające śmietankę światowego triathlonu z różnych dystansów. Pula nagród w tych zawodach wynosi 500.000 dolarów.

6 listopada 2016 odbędzie się kolejna edycja największego maratonu na świecie – TCS New York City Marathon. To jedno z najbardziej pożądanych wydarzeń biegowych. Aby dostać się na listę startową, trzeba legitymować się odpowiednio dobrym rekordem życiowym na królewskim dystansie lub liczyć na łut szczęścia w corocznym losowaniu pakietów startowych. To właśnie tam po raz pierwszy zobaczymy Gwen Jorgensen jako maratonkę.

Jak zapowiada Jorgensen, w swoim debiucie będzie starała się wywalczyć jak najwyższą lokatę. Przyznaje jednocześnie, że dystans maratonu będzie dla niej prawdziwym wyzwaniem. Pomiędzy igrzyskami w Rio de Janeiro a listopadowym biegiem nie ma czasu na idealne przygotowania, a najdłuższy dystans, jaki do tej pory przebiegła na treningu, to 16 kilometrów. Nie brała też udziału w zawodach biegowych dłuższych niż 10 km. Ma jednak na koncie imponujące rekordy życiowe z bieżni: 9:10 na 3000m, 15:52 na 5000m i 33:38 na 10000m. Jeśli wierzyć kalkulatorom tempa McMillana, powinna pobiec 42.195m w czasie około 2:30. Taki wynik postawiłby ją w gronie najlepszych maratonek w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger