fbpx

Hania i Mateusz Kaźmierczak nowymi autorami na magazynbieganie.pl!

Autor: admin • 06.02.2018
Hania i Mateusz Kaźmierczak

fot. Natalia Kołodziej

Młodzi, zakochani i… piekielnie szybcy. Hania i Mateusz to najmocniejszy małżeński team triathlonowy. Mają doświadczenie, wiedzę i od dziś będą się nią dzielić na naszym portalu. Poznajcie ich!

Kim są Hania i Mateusz?

Oboje w triathlonowej Kadrze Narodowej. Oboje związani ze sportem od dzieciństwa. Oboje zafascynowani triathlonem, poznali się i ostatecznie pobrali właśnie dzięki tej dyscyplinie. Z rodzinnej Wielkopolski przenieśli się do Warszawy, by studiować na AWF i mieszkają w Stolicy do dziś.

O ile słowa „mieszkają” można użyć w odniesieniu do pary, która sporą część roku spędza na walizkach, pędząc z jednego zgrupowania na drugie, żyjąc od zawodów do zawodów. Wymagający reżim startów i treningów narzucili sobie nie bez przyczyny: chcą wspólnie wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W triathlonie nie udało się to jeszcze żadnemu małżeństwu – Hania i Mateusz mogą być pierwsi.

Hania i Mateusz Kaźmierczak

Hania

Rocznik 1990, pochodzi z Leszna. Przygodę ze sportem rozpoczęła w 4 klasie podstawówki. Zaczynała od pływania, po kilku latach zainteresowała się triathlonem i aquathlonem – w 2014 roku w tej drugiej dyscyplinie zdobyła Mistrzostwo Polski. Sukcesy odnosi oczywiście także w triathlonie, w 2015 roku na triathlonowych Mistrzostwach Polski zdobyła brązowy medal na dystansie supersprint, zdobywa także miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Europy ITU. Prywatnie – a właściwie zawodowo – Hania jest… żołnierzem wojsk powietrznych, z sukcesami reprezentuje polską armię w triathlonowych zawodach wojskowych. Trenuje w klubie GVT BMC.

Mateusz

Również rocznik 1990, również Wielkopolanin – z Kalisza. Podobnie jak Hania, zaczynał od pływania. Następnie przyszła kolej na kolarstwo górskie i wreszcie, w wieku 16 lat, na triathlon. Sezon 2017 to 11 sezon Mateusza w sporcie wyczynowym. Największe sukcesy to tytuł Mistrza Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim oraz 2. miejsce w Pucharze Azji w Kazachstanie w roku 2014. Kolejny rok przyniósł mu 2. miejsce w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim oraz, dzięki udanym startom między innymi w Pucharze Świata, pozycję najwyżej skwalifikowanego polskiego zawodnika w rankingu światowym i olimpijskim. Trenuje w klubie GVT BMC – z Hanią widzą się więc i w domu, i… w pracy?

O czym i dla kogo będą pisać?

Artykuły Kazików – bo tak mówią o nich przyjaciele i znajomi – będą powstały z myślą o średniozaawansowanych i zaawansowanych amatorach. Mateusz koncentrować się będzie na treningu, Hania na regeneracji i przygotowaniu mentalnym. Możecie być pewni, że będą to fachowe i wartościowe teksty: Mateusz ma już spore doświadczenie trenerskie, Hania niedawno ukończyła drugi fakultet na AWF – fizjoterapię.

Pierwszy artykuł już w marcu, a tymczasem, jeśli chcecie zobaczyć, co akurat słychać u Kazików, zachęcamy do wizyty na ich facebookowym profilu Sportowe Love – dzieje się tam sporo i wygląda na to, że Hania i Mateusz odnajdują się nie tylko w sporcie, ale i w marketingu 🙂

Sportowe Love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger