fbpx
Adam Kszczot. Fot. Getty Images

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia

Igrzyska olimpijskie bez Adama Kszczota!

Adam Kszczot. Fot. Getty Images

Nasz najlepszy 800-metrowiec ostatnich lat, Adam Kszczot ogłosił na swoim Facebook’u, że nie wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Tym samym prawdopodobnie zakończy karierę z 2 paszportami olimpijskimi.

Adam Kszczot to prawdziwa ikona polskich biegów średnich. Jego dorobek medalowy jest niezwykle imponujący i obejmuje m.in. medale mistrzostw świata i Europy zarówno w hali jak i na otwartym stadionie. W całej imponującej kolekcji Kszczota nie ma jedynie krążka z igrzysk olimpijskich. I wszystko wskazuje na to, że “Profesor Bieżni”, jak zwykliśmy go nazywać, nie zmieni swojego dorobku olimpijskiego.

Dzisiaj na swoim koncie na Facebook’u Adam Kszczot oficjalnie potwierdził, że nie pojedzie do Tokio. Zawodnik miał wypełnione minimum olimpijskie, jednak niedawno wycofał się ze startu w Mistrzostwach Polski. Jego tegoroczna dyspozycja była daleka od szczytowej. Dość powiedzieć, że Kszczot na otwartym stadionie osiągnął jak dotąd w tym roku najlepszy czas 1:47:20, chociaż od 2011 r. z wyjątkiem nietypowego sezonu 2020, zawsze osiągał czasy poniżej 1:45.

Jako powody swojej rezygnacji zawodnik podał m.in. to, że po przepracowanym obozie organizm odmówił posłuszeństwa, doszły do tego sprawy rodzinne, a z treningu wytrąciło go również słabe samopoczucie po szczepieniu. Faktem jest jednak, że słaba forma na początku sezonu i rezygnacja ze startu w Mistrzostwach Polski spowodowały, że nawet, gdyby Adam Kszczot cały czas chciał pojechać na Igrzyska, PZLA nie byłoby skore, by powołać go do kadry.

Szczegółowe oświadczenie naszego zawodnika jest dostępne w poniższym wpisie:

Decyzja Adama Kszczota sprawia, że zawodnik pozostaje na razie z 2 startami na igrzyskach olimpijskich. Zarówno w Londynie jak i w Rio de Janeiro kończył rywalizację na półfinale. Tokio miało być ostatnią szansą na olimpijski krążek, jednak pandemia i przesunięcie imprezy niewątpliwie nie pomogły naszemu biegaczowi.

Przy okazji kolejnych igrzysk w 2024 r. Adam Kszczot będzie miał już 35 lat i wydaje się nieprawdopodobne, by był w stanie rywalizować na najwyższym światowym poziomie na 800 m jeszcze przez kolejne 3 sezony. Wciąż pozostaje nam trzymać kciuki za starty Polaka w drugiej części tego roku i być może udany kolejny rok. A w Tokio na 800 m będziemy trzymać kciuki przede wszystkim za fenomenalnego Patryka Dobka.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

2 / 5. 1

Przeczytaj też

adidas podsumowuje miniony rok, który był jednym z najbardziej wyjątkowych sezonów w historii w rywalizacji elity biegów ulicznych, a dla twórców kolekcji adidas ADIZERO okazją do świętowania najbardziej udanego sezonu w historii. W tym okresie […]

adidas Running wspomina rekordowy dla kolekcji adidas ADIZERO rok 2021

Ile tak naprawdę trzeba biegać, aby dobrze przygotować się do półmaratonu? Eksperci Magazynu Bieganie: Marcin Nagórek i Jakub Karasek, poruszyli ten istotny temat w ramach akcji “Trenuję do 16. Półmaratonu Warszawskiego”. Zapraszamy do obejrzenia:

Jak często i ile biegać? [VIDEO]

Przebieżki i podbiegi to jedne z podstawowych środków treningowych w arsenale każdego biegacza. Z powodzeniem mogą wykonywać je nie tylko zaawansowani, ale także osoby zupełnie początkujące. Czym dokładnie są i kiedy w trakcie treningu powinniśmy […]

Przebieżki i podbiegi w planie treningowym – jak realizować?

Sprawdź jak wypadł w naszych testach komplet odzieży Nessi Sportswear! To polska marka, która od początku swojego istnienia wyróżnia się niebanalnym wzornictwem, odważnymi kolorami oraz wysoką jakością. Oto produkty, które znajdziecie w naszej recenzji: Bluza […]

Recenzja video odzieży zimowej Nessi Sportswear

Wielka sensacja w USA – 37-letnia Keira D’Amato, łącząca sport z pracą oraz wychowaniem dwójki dzieci, bije w Houston rekord Ameryki w maratonie, osiągając znakomity czas 2:19:12. Bez obozów sportowych, wyjazdów w góry, pokazując cały swój trening w aplikacji Strava.

37-letnia amatorka bije rekord USA w maratonie wynikiem 2:19:12

Maraton i Półmaraton w Poznaniu to dwie imprezy, które najbardziej w Polsce zasłużyły się idei czystego sportu. Konsekwentnie prowadzone badania antydopingowe skutkują kolejnymi dyskwalifikacjami. Na dopingu wpadła właśnie zwyciężczyni ostatniej edycji półmaratonu – Kenijka Tabitha Gicha.

W Poznaniu znowu łapią na dopingu! Zwyciężczyni półmaratonu zdyskwalifikowana

Przed kontuzją, w trakcie i po kontuzji – tak nieco żartobliwie można określić cykl życia niektórych biegaczy. Czarny to humor, śmiech przez łzy. Ciągłe urazy skutecznie rozbijają nawet najlepiej skonstruowany i solidnie realizowany trening, który […]

Dieta a kontuzje. Co jeść, by biegać zdrowo?

Od dziś (13.01.2022) można się zapisywać do 14. Poznań Półmaratonu, którego organizacja zaplanowana jest na dzień 3 kwietnia 2021 roku. Zapisy potrwają do 2 kwietnia pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc […]

Ruszyły zapisy do 14. Poznań Półmaratonu